Vitalik Buterin اطلاعاتی در مورد این 2 نوآوری مهم ارائه می دهد


تصویر جلد گرفته شده از youtube.be

سلب مسئولیت: نظرات بیان شده توسط نویسندگان ما متعلق به خود آنها است و دیدگاه های U.Today را نشان نمی دهد. اطلاعات مالی و بازار ارائه شده در U.Today فقط برای اهداف اطلاعاتی است. U.Today هیچ مسئولیتی در قبال خسارات مالی وارده در هنگام معامله ارزهای دیجیتال ندارد. قبل از تصمیم گیری در مورد سرمایه گذاری، تحقیقات خود را با تماس با کارشناسان مالی انجام دهید. ما معتقدیم که تمام محتوا از تاریخ انتشار دقیق است، اما برخی از پیشنهادات ذکر شده ممکن است دیگر در دسترس نباشند.

ویتالیک بوترین، یکی از بنیانگذاران اتریوم، به بازارهای پیش بینی و یادداشت های اجتماعی به عنوان دو نوآوری کلیدی اشاره می کند که به فناوری های مبتنی بر اطلاعات این دهه تبدیل شده اند. یکی از بنیانگذاران ویژگی های قابل توجه این نوآوری ها را برجسته کرد که آنها را به فناوری های امضای دهه 2020 تبدیل می کند.

ویژگی های منحصر به فرد بازارهای پیش بینی و یادداشت های انجمن

بوترین تاکید کرد که هم بازارهای پیش‌بینی و هم یادداشت‌های جامعه حقیقت‌جویانه و دموکراتیک هستند. وی افزود که این فناوری ها با مشارکت عمومی ایجاد شده اند، نه توسط اعضای از پیش انتخاب شده رده بالا.

مرتبط با

موسس آن می گوید امیدوار است در آینده شاهد فناوری های مشابه باشد. در پست بعدی، بوترین ادعا می کند که پیش بینی بازارها یادداشت های انجمن را تکمیل کرده است.

به گفته وی، ایده اصلی بازارهای پیش بینی تشویق کاربران به پیش بینی سیگنال های آینده و افشای آنها در اسرع وقت است. در مورد یادداشت های انجمن، بوترین می گوید که شکایت اصلی این است که انتشار آن کند است.

شایان ذکر است که این اولین بار نیست که Buterin از Community Notes پشتیبانی می کند. بوترین در گزارش U.Today که سال گذشته منتشر شد ادعا کرد که شفافیت Community Notes با اصول رمزنگاری سازگار است. او تاکید کرد که این رویکرد با جلوگیری از دستکاری مرکزی ارزش قابل توجهی را ارائه می دهد.

یادداشت های انجمن و تکامل بازارهای پیش بینی

Community Notes پس از خرید پلتفرم رسانه اجتماعی X (توئیتر سابق) در سال 2022 به شهرت قابل توجهی دست یافت. این فناوری که ابتدا در ژانویه 2021 به عنوان “پرنده دیده بان” معرفی شد، با افزودن زمینه و حقایق به توییت ها، اطلاعات نادرست را از بین می برد. کاربران پلت فرم تنها مسئولیت مشارکت و رای دادن به این یادداشت ها را دارند.

مرتبط با

طبق گفته بازارهای پیش بینی، این فناوری در سال های اخیر رشد ثابتی داشته است. این رشد با ظهور پلتفرم‌های مختلفی انجام شده است که به کاربران امکان می‌دهد سهام را بر اساس نتایج رویدادهای مختلف خریداری کنند. به عنوان مثال، شبکه Foreon (FRN) بلاک چین کاردانو (ADA) را به عنوان یک پایه فنی برای بخش بازارهای پیش بینی خود در سال 2023 معرفی کرد.

با هجوم کاربران بیشتری به بازار، تنها زمان نشان می دهد که آیا این فناوری ها واقعا ارزش دنبال کردن دارند یا خیر.
نویسنده: Godfrey Benjamin

اشتراک گذاری و حمایت

Picture of امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید