Vitalik Buterin درختان Verkle را که به اتریوم می‌آیند تصاحب می‌کند


تصویر جلد از طریق Youtu.be

سلب مسئولیت: نظرات بیان شده توسط نویسندگان ما متعلق به خود آنها است و دیدگاه های U.Today را نشان نمی دهد. اطلاعات مالی و بازار ارائه شده در U.Today فقط برای اهداف اطلاعاتی است. U.Today مسئولیتی در قبال خسارات مالی وارد شده در طی معاملات ارزهای دیجیتال ندارد. قبل از تصمیم گیری در مورد سرمایه گذاری، تحقیقات خود را با تماس با کارشناسان مالی انجام دهید. ما معتقدیم که تمام محتوا تا تاریخ انتشار دقیق است، اما برخی از پیشنهادات ذکر شده ممکن است دیگر در دسترس نباشند.

مکالمات پیرامون اتریوم (ETH) و ذخیره‌سازی داده‌ها برای عملکرد بهینه به کریپتو ایکس تبدیل شده است، با بنیانگذار Polygon، Mihailo Bjelic و Vitalik Buterin در مورد احتمالات بحث می‌کنند. مکالمه با پرسیدن سوالی از Bjelic شروع شد که در آن او می‌خواست بداند که آیا توسعه‌دهندگان مطمئن هستند که مهاجرت اتریوم به درختان Verkle صحیح است، با توجه به اینکه راه‌اندازی zk کاملاً محتمل است.

ویتالیک بوترین که در این گفتگو شرکت کرد گفت: تبدیل درختان پاتریشیا keccak merkle با حجم شاهد 300 مگابایت در بدترین حالت به ZK غیر شروع کننده است. درختان مرکل پاتریشیا، به ویژه، ساختار داده فعلی یا اولیه مورد استفاده در بلاک چین اتریوم را تشکیل می دهند. این ساختار ذخیره‌سازی داده محدودیت‌های خود را دارد و برنامه این است که به زودی با درختان Verkle با اثبات کوتاه‌تر و پهنای باند افزایش یافته جایگزین شود.

به گفته Bjelic، ساختار فعلی قادر به برآورده کردن معیار 300 مگابایتی است که توسط Buterin مشخص شده است، بر اساس ظرفیت Polygon zkEVM. بنیانگذار Polygon خاطرنشان کرد که پروتکل می تواند به راحتی این کار را حتی با زمان کل بلوک 12 ثانیه انجام دهد. با این حال، او اذعان کرد که برای انجام این کار به حدود 10 CPU درجه سرور نیاز است.

محلول دائمی بوترین

با توجه به ارائه Vitalik Buterin، درختان Merkle برای فناوری ZK طراحی نشده اند. او خاطرنشان کرد، اما درختان Verkle با یک عنصر برداری در نهایت برای کمک به دستیابی به این هدف طراحی شده اند.

با توجه به طراحی کل معماری اتریوم، پروتکل‌های ZK عمدتاً به عنوان راه‌حل‌های مقیاس‌پذیری لایه ۲ ساخته شده‌اند. در حالی که این L2 ها دارای توان عملیاتی، مقیاس پذیری، هزینه های گاز و ذخیره سازی داده بهتری هستند، اتریوم همچنان در تلاش است تا با افزایش تقاضا همراهی کند.

برای تبدیل اتریوم به شبکه ای سازگار با فناوری ZK، Vitalik Buterin نشان داد که چگونه می توان تنها با استفاده از درختان Verkle به این امر دست یافت. اگر این امر محقق شود، اتریوم در نهایت می تواند از اثرات ارتقاء دنکن در دراز مدت بهره مند شود.
نویسنده: Godfrey Benjamin

اشتراک گذاری و حمایت

Picture of امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید