ویتالیک بوترین توضیح داد که چگونه اتریوم را غیرمتمرکزتر کنیم


تصویر جلد از طریق Youtu.be

سلب مسئولیت: نظرات بیان شده توسط نویسندگان ما متعلق به خود آنها است و دیدگاه های U.Today را نشان نمی دهد. اطلاعات مالی و بازار ارائه شده در U.Today فقط برای اهداف اطلاعاتی است. U.Today مسئولیتی در قبال خسارات مالی وارد شده در طی معاملات ارزهای دیجیتال ندارد. قبل از تصمیم گیری در مورد سرمایه گذاری، تحقیقات خود را با تماس با کارشناسان مالی انجام دهید. ما معتقدیم که تمام محتوا تا تاریخ انتشار دقیق است، اما برخی از پیشنهادات ذکر شده ممکن است دیگر در دسترس نباشند.

ویتالیک بوترین، خالق اتریوم، همیشه به دنبال راه هایی برای غیرمتمرکزتر کردن شبکه بوده است. مطالعه اخیر توسط Toni Wahrstätter در این مورد بسط می دهد: ایده های بوترین این در مورد تغییر روشی است که اتریوم به اعتبار دهندگان خود برای حمایت از این هدف پاداش می دهد.

این مطالعه بر آنچه “مجازات ضد همبستگی” نامیده می شود تمرکز دارد. در حال حاضر، گروه‌های بزرگی که بسیاری از اعتبارسنجی‌های اتریوم را اجرا می‌کنند، می‌توانند در هزینه‌ها صرفه‌جویی کنند، که باعث کاهش شبکه به چند بازیکن بزرگ می‌شود. با این حال، خرابی همزمان بسیاری از اعتبارسنجی‌ها که توسط یک اپراتور کنترل می‌شوند، می‌تواند خطری برای کل شبکه ایجاد کند. اینجاست که ایده جدید مطرح می‌شود: اگر اعتبار سنجی‌هایی که توسط یک اپراتور اجرا می‌شوند اغلب با هم شکست می‌خورند، می‌توان آن‌ها را جریمه کرد و اعتبارسنجی‌های متنوع‌تر و مستقل‌تر را تشویق کرد.

مجازات های همبستگی
منبع: Ethersear.ch

به طور خلاصه، اگر اعتبار دهندگان بیشتری فرصت تایید تراکنش ها (تأییدات) را از حد معمول از دست بدهند، ممکن است جریمه شوند. این به اتریوم کمک می کند تا غیرمتمرکز شود و احتمال کنترل بیش از حد یک اعتبارسنجی بزرگ را کاهش دهد.

تجزیه و تحلیل Wahrstätter به بیش از 40 روز داده می پردازد که شامل تقریباً 9.3 میلیارد فعالیت تأیید است. این تحقیق تصور می کند که فرمول پیشنهادی Vitalik را برای این داده ها اعمال کند تا ببیند چه چیزی تغییر می کند.

برای اپراتورهای staking (موجوداتی که اعتبار سنجی را اجرا می کنند)، تأثیرات بر اساس اندازه متفاوت است. در حالی که ممکن است اپراتورهای بزرگ تحت سیستم جدید با جریمه های بیشتری روبرو شوند، اپراتورهای کوچک می توانند از این مزیت بهره مند شوند. این با این ایده سازگار است که مجازات ها از تمرکز در مقیاس بزرگ جلوگیری می کند. جالب اینجاست که دسته‌ای از اعتبارسنجی‌های ناشناس (احتمالاً سهامداران انفرادی) نیز ظهور کردند که نشان‌دهنده تنوع شبکه است.

تجزیه و تحلیل همچنین مشتریان نرم افزارهای مختلف مورد استفاده توسط اعتبار سنجی ها را در نظر گرفت. ایده این بود که اعتباردهندگانی که از یک نرم‌افزار استفاده می‌کنند، در صورت شکست با هم، با جریمه‌های بالاتری روبرو می‌شوند. یافته ها بسیار ظریف بودند. برای کلاینت های مختلف کمی متفاوت بود که نشان می دهد نرم افزار قابل اعتماد است.
نویسنده: Arman Shirinyan

اشتراک گذاری و حمایت

Picture of امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید