ویتالیک بوترین هدف اصلی کریپتو را به همه یادآوری می کند


تصویر جلد از طریق www.youtube.com

سلب مسئولیت: نظرات بیان شده توسط نویسندگان ما متعلق به خود آنها است و دیدگاه های U.Today را نشان نمی دهد. اطلاعات مالی و بازار ارائه شده در U.Today فقط برای اهداف اطلاعاتی است. U.Today مسئولیتی در قبال خسارات مالی وارد شده در طی معاملات ارزهای دیجیتال ندارد. قبل از تصمیم گیری در مورد سرمایه گذاری، تحقیقات خود را با تماس با کارشناسان مالی انجام دهید. ما معتقدیم همه محتوا تا تاریخ انتشار دقیق است، اما برخی از پیشنهادات ذکر شده ممکن است دیگر در دسترس نباشند.

ویتالیک بوترین، یکی از بنیانگذاران اتریوم، به ما یادآوری کرد که کریپتو در مورد تجارت دارایی های دیجیتال نیست، بلکه در مورد آزادی و تمرکززدایی است. بیانیه او سوالات مهمی را در مورد نقش ارزهای دیجیتال در ارتقای آزادی و حریم خصوصی در مواجهه با نظارت جهانی ایجاد می کند. نگرانی ها.

ادعای بوترین بر روند نگران کننده ای تأکید می کند که در آن حقوق فردی به طور بالقوه می تواند با اقدامات نظارتی گسترده به خطر بیفتد. ترس از اینکه نیروهای دولتی از چنین قابلیت هایی برای نظارت بر دشمنان یا مردم سوء استفاده کنند، بی اساس نیست. اخلاق رمزنگاری به عنوان محافظی در برابر چنین تمرکز قدرت که به دنبال توزیع کنترل به افراد است متولد شد.

اما چشم انداز ارزهای دیجیتال، از جمله اتریوم، با پارادوکس هایی مواجه است. با وجود ایده‌آل‌های غیرمتمرکز، بخش قابل‌توجهی از تراکنش‌های اتریوم با سانسور مواجه شده‌اند، به‌ویژه برای انطباق با دفتر کنترل دارایی‌های خارجی (OFAC). این تضاد سر و صدای زیادی در جامعه ارزهای دیجیتال ایجاد کرد و حتی به موضوع بحث وجودی در جامعه اتریوم تبدیل شد.

علاوه بر این، تغییر اتریوم از اثبات کار (PoW) به اثبات سهام (PoS) در مکانیسم اجماع خود به عنوان گامی به سمت کارایی بیشتر و پایداری محیطی تبلیغ شده است. با این حال، PoS لزوما منجر به تمرکززدایی بیشتر نمی شود. در PoS، کسانی که دارای سهام بزرگتر (یا توکن های بیشتر) هستند، نفوذ بیشتری دارند که به طور بالقوه منجر به تمرکز قدرت می شود. این با اصل اصلی کریپتو توزیع توان برابر است، البته با همان مشکل موجود در محیط PoW.

ارزش اتریوم به دنبال آخرین اصلاحات در سطح بازار، نوسانات قابل توجهی را تجربه کرده است. روندهای اخیر پس از بازدهی بالای 3000 دلار مقاومت نشان می دهد، اما دومین ارز دیجیتال بزرگ هنوز پتانسیل واقعی خود را نشان نداده است زیرا انتظار می رود که رالی پس از هاوینگ، ارزش ETH را حداقل به ATH قبلی در حدود 5000 دلار برساند.
نویسنده: Arman Shirinyan

اشتراک گذاری و حمایت

Picture of امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید