ویتالیک بوترین در بازار ارزهای دیجیتال: تمرکز بر فناوری، نه قیمت


یکی از بنیانگذاران اتریوم به سرمایه گذاران خسته کریپتو توصیه کرد که از ردیابی قیمت فاصله بگیرند و به جای آن بر فناوری تمرکز کنند.

ویتالیک بوترین، یکی از بنیانگذاران اتریوم، توصیه های عاقلانه ای برای معامله گرانی دارد که غم و اندوه بازار خرس کریپتو را احساس می کنند: به جای قیمت، روی فناوری تمرکز کنید.

بنیانگذار اتریوم در پاسخ به دسامبر توصیه کرد. پیام از سرمایه‌گذار رمزارز CoinMamba که خودش را توصیف می‌کند، منعکس‌کننده آن چیزی است که بسیاری از سرمایه‌گذاران کریپتو احتمالاً در حال حاضر احساس می‌کنند.

CoinMamba گفت: “بعد از 9 سال در کریپتو، کمی خسته هستم. می خواهم ادامه دهم و کاری متفاوت در زندگی خود انجام دهم. از این همه کلاهبردار و کلاهبردار خسته شده ام.”

صنعت کریپتو از زمان فروپاشی FTX و سرایت ناشی از آن که اخیراً ادعای صرافی کریپتو BlockFi را مطرح کرد، همچنان با اخبار ناخوشایند بمباران شده است.

Ankr، پروتکل مالی غیرمتمرکز مبتنی بر زنجیره BNB (DeFi)، اخیراً تأیید کرد که از کسری چند میلیون دلاری در دسامبر استفاده کرده است.

بر اساس آمار شرکت امنیتی بلاک چین PeckShield، حتی قبل از آن، هکرها مسئول سرقت بیش از 2.98 میلیارد دلار دارایی دیجیتال در سال 2022 بودند.

بخش بزرگی از سوء استفاده از پل رونین به دست آمد که منجر به سرقت 625 میلیون دلار از دارایی های رمزنگاری شده در ماه مارس شد.

بوترین به عنوان راهی برای مبارزه با همه منفی‌ها و نزدیک شدن به «اکوسیستم فناوری و برنامه‌های کاربردی»، دور شدن از «حلقه‌های» تجارت/سرمایه‌گذاری را پیشنهاد می‌کند.

او گفت: “من توصیه می کنم از حلقه های تجاری/سرمایه گذاری دور شوید و به اکوسیستم فناوری و کاربرد نزدیک شوید.”

او افزود: “در مورد ZK-SNARK ها بیاموزید، از یک جلسه در آمریکای لاتین بازدید کنید، به همه تماس های Core Developers گوش دهید و یادداشت ها را بخوانید تا زمانی که تمام شماره های EIP را به خاطر بسپارید…”

گاو اتر و میزبان The Daily Gwei، آنتونی ساسانو، موافق است و می‌گوید که بازار نزولی «زمان مناسبی» برای دور شدن از بازار و کسب اطلاعات بیشتر در مورد این فناوری است.

سیگنال‌های بیشتری نسبت به نویز (مخصوصاً در اکوسیستم اتریوم) و جنبه فناوری در حال حاضر بسیار هیجان‌انگیزتر از بازارها است.»

اتریوم امسال با تکمیل ادغام مورد انتظار در 15 سپتامبر به سرمایه گذاران فرصت زیادی برای تمرکز روی آن ها داده است.

بوترین بعداً یک مقوله نقطه عطف جدید را به نقشه راه فنی اتریوم اضافه کرد که هدف آن بهبود انعطاف پذیری سانسور و عدم تمرکز شبکه اتریوم است.

بوترین در یکی از پست‌های اخیر توییتر خود گفت: «تعامل برای فناوری از قبل یک محور فرهنگی مهم و مثبت در مقایسه با دخیل بودن در تغییرات قیمت است.

مربوط: ویتالیک بوترین برای کریپتو پس از سقوط FTX سخنرانی می کند

در ماه نوامبر، بوترین به بلومبرگ گفت که فروپاشی صرافی رمزارز FTX درس هایی برای کل اکوسیستم کریپتو به همراه داشت.

او سقوط FTX را یک “تراژدی بزرگ” توصیف کرد، اما خاطرنشان کرد که مشکل مربوط به مردم است، نه فناوری، و افزود که ثبات اساسی دفتر کل توزیع شده و فناوری که اقتصاد دارایی های رمزنگاری شده را تقویت می کند مورد تردید قرار نگرفت.
نویسنده: Stephen Katte

اشتراک گذاری و حمایت

امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید