ویتالیک بوترین برای کریپتو پس از سقوط FTX سخنرانی می کند


ویتالیک بوترین، یکی از بنیانگذاران اتریوم، گفت که سقوط FTX یک بار دیگر نشان می دهد که مشکل از مردم است، نه فناوری.

ویتالیک بوترین، یکی از بنیانگذاران اتریوم، پس از فروپاشی FTX صحبت کرد و افکار و برخی جنبه های مثبت خود را در مورد یکی از بزرگترین رویدادهای قو سیاه در ارزهای دیجیتال ارائه کرد.

بوترین در مصاحبه ای با بلومبرگ در 20 نوامبر گفت که فروپاشی FTX حاوی درس هایی برای کل اکوسیستم کریپتو است.

وی اذعان کرد که ثبات اساسی دفتر کل توزیع شده و فناوری که اقتصاد دارایی های رمزنگاری شده را تقویت می کند مورد تردید قرار نمی گیرد. مشکل در این مثال (و چند مورد قبل از آن) مردم بود، نه تکنولوژی.

بوترین همچنین فروپاشی FTX را به عنوان یک “تراژدی بزرگ” توصیف کرد، اما اضافه کرد که این موضوع موضع بسیاری از جامعه اتریوم را در مورد تمرکز مجدد تایید می کند.

با این حال، بسیاری از افراد جامعه اتریوم نیز این وضعیت را تاییدی بر آنچه که همیشه به آن اعتقاد داشتند می‌دانند: هر چیزی متمرکز به طور پیش‌فرض مشکوک است.

وی افزود: این اخلاق شامل اعتماد به کد باز و شفاف به مردم است. در آخر هفته، بوترین راهنمای داشتن یک “CEX امن” با مدرک ورشکستگی را منتشر کرد.

او گفت که صرافی‌ها به‌جای تکیه بر «روش‌های فیات» مانند مجوزهای دولتی، حسابرسان، حاکمیت شرکتی و تحقیقات پیش‌زمینه افرادی که صرافی‌ها را اداره می‌کنند، می‌توانند «شواهد رمزنگاری مبنی بر کافی بودن وجوهی که در زنجیره نگهداری می‌کنند» تولید کنند. تعهدات در قبال کاربرانش.»

به نظر می رسد مشکلات مربوط به FTX به دلیل استفاده صرافی از سپرده های مشتریان برای اهداف دیگر باشد. پس از هجوم گسترده درخواست های برداشت به صرافی در اوایل ماه جاری، صرافی متوجه شد که با نقدینگی فعلی خود نمی تواند درخواست برداشت را برآورده کند.

مربوط: شکست FTX به معنای عواقب آتی برای ارزهای دیجیتال در واشنگتن دی سی است

ویتالیک بوترین، رهبر صنعت، تنها کسی نیست که اخیراً در مورد تأثیرات FTX صحبت می کند. در 17 نوامبر، Changpeng Zhao، مدیرعامل بایننس فوق الذکر در حالی که مقررات ضروری است، مهم تر است که بازیگران صنعت به عنوان الگو باشند.

در طول اجلاس فین‌تک اندونزی در سال 2022، ژائو گفت که کل حماسه FTX احتمالاً صنعت کریپتو را «چند سال» پشت سر خواهد گذاشت و احتمالاً شاهد بررسی دقیق‌تر این صنعت توسط رگولاتورها خواهد بود. صادقانه بگویم.”
نویسنده: Martin Young

اشتراک گذاری و حمایت

امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید