Vitalik Buterin پیاده سازی امنیتی جدید حیاتی را برای اتریوم معرفی می کند


تصویر جلد از طریق Youtu.be

سلب مسئولیت: نظرات بیان شده توسط نویسندگان ما متعلق به خود آنها است و دیدگاه های U.Today را نشان نمی دهد. اطلاعات مالی و بازار ارائه شده در U.Today فقط برای اهداف اطلاعاتی است. U.Today مسئولیتی در قبال خسارات مالی وارد شده در طی معاملات ارزهای دیجیتال ندارد. قبل از تصمیم گیری در مورد سرمایه گذاری، تحقیقات خود را با تماس با کارشناسان مالی انجام دهید. ما معتقدیم همه محتوا تا تاریخ انتشار دقیق است، اما برخی از پیشنهادات ذکر شده ممکن است دیگر در دسترس نباشند.

ویتالیک بوترین معتقد است که این پیاده سازی برای اتریوم امنیت شبکه را افزایش می دهد. آدرس چک‌سوم مفهومی مهم در اتریوم است که می‌تواند خطر خطاها و ضررهای احتمالی در تراکنش‌ها را به میزان قابل توجهی کاهش دهد.

در ERC-3770 بوترین توصیه های مهمی را ارائه کرد. یکی این بود که این ممکن است بهترین شانس برای نیاز به آدرس‌های جمع‌بندی کنترلی مختلط باشد. بوترین می‌خواهد همه کیف‌پول‌ها، به‌ویژه آنهایی که از ERC-3770 استفاده می‌کنند، مطمئن شوند که فقط آدرس‌های چک‌سوم را تولید می‌کنند.

ETHUSD
نمودار ETH/USD از TradingView

برای کمک به جلوگیری از خطا، آدرس‌های اتریوم را می‌توان با استفاده از آدرس‌های جمع‌بندی شده رمزگذاری کرد، اما آدرس‌های چک‌جمع دقیقا چیست؟ آنها حروف بزرگ و کوچک را در یک رشته آدرس مخلوط می کنند. EIP-55 این سیستم را تشریح می‌کند و نحوه استفاده از چک‌سام‌ها در آدرس‌های اتریوم برای شناسایی کاراکترهای غلط املایی را نشان می‌دهد.

این احتمال که یک آدرس غلط املایی قانونی در نظر گرفته شود، زمانی که از چک جمع های حالت هش شده برای افزایش امنیت تراکنش ها استفاده می شود، بسیار کاهش می یابد. پیشنهاد بوترین بیش از چاپ آدرس‌های جمع‌بندی شده انجام می‌دهد. علاوه بر این، نشان می‌دهد که ورودی‌ها باید دارای آدرس‌های جمع‌بندی شده باشند. این کار را می‌توان به روش‌های مختلفی انجام داد، مانند الزامی کردن آن یا اضافه کردن یک کلیک آزاردهنده در صورتی که آدرسی بدون چک‌سوم وارد شود.

مرتبط با

با رعایت این احتیاط، شانس کاربران برای وارد کردن آدرس های صحیح افزایش یافته و امکان ارسال پول به آدرس اشتباه کاهش می یابد. سازگاری به عقب با بسیاری از تجزیه کننده های هگزا موجود که از آدرس های حالت مختلط پشتیبانی می کنند، مزیت مفید این رویکرد است.

این به این معنی است که می‌توان به تدریج به آدرس‌های جمع‌بندی شده بدون تداخل با سیستم‌های ایجاد شده تغییر کرد. آدرس‌های Checksum همچنین طول سنتی 40 کاراکتری را حفظ می‌کنند که به حفظ قابلیت استفاده و شناسایی آدرس‌های اتریوم کمک می‌کند.


نویسنده: Arman Shirinyan

اشتراک گذاری و حمایت

Picture of امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید