Vitalik Buterin هشدار مهمی درباره کلاهبرداری‌های رمزنگاری «رسمی» صادر می‌کند


در پست اخیر فارکستر، ویتالیک بوترین، بنیانگذار اتریوم، بر اهمیت آگاهی فرهنگی در صنعت کریپتو تاکید کرد و به کاربران در مورد استفاده فریبکارانه از اصطلاحات رایج هشدار داد. بوترین تاکید کرد که اصطلاح “رسمی” در فضای کریپتو اغلب به یک کلاهبرداری اشاره می کند که به طعنه با معنای سنتی آن در تضاد است. او استدلال کرد که درک این تفاوت های ظریف برای پیمایش در دنیای ارزهای دیجیتال بسیار مهم است.

بینش بوترین از مقاله اخیر او در مورد پویایی فرهنگی صنعت کریپتو ناشی می شود. او فراتر از جنبه‌های فنی بلاک‌چین‌ها، درباره چگونگی پرورش هویت‌های فرهنگی منحصربه‌فرد که تأثیر قابل‌توجهی بر اکوسیستم آن‌ها دارد، بحث کرد.

مرتبط با

بوترین به حوزه‌هایی اشاره کرد که فرهنگ بلاکچین به طور قابل توجهی بر موفقیت آن تأثیر می‌گذارد، از جمله انواع و کیفیت تغییرات پروتکل، باز بودن و ماهیت غیرمتمرکز اکوسیستم، و توانایی جذب توسعه‌دهندگان و کاربران با کیفیت بالا. او با استفاده از استفاده از فناوری‌های جدید مانند ZK-SNARK به عنوان مثال، هشدار داد که فرهنگ بلاک چین می‌تواند از اهداف آن پشتیبانی یا مانع شود.

""
منبع: ویتالیک بوترین

این شامل جنبه‌های فرهنگی می‌شود که بر چه کسی در اکوسیستم شرکت می‌کند، چه اقداماتی برای انجام آنها انگیزه دارد و چه چیزی در جامعه مشروع تلقی می‌شود.

در همین حال در سرزمین سولانا

نکته جالب این است که اظهارات بوترین زمانی بیان شد که هیجان میم رمز ارزهای مشهور در اکوسیستم همسایه سولانا داغ شده است. همانطور که بلافاصله مشاهده می شود، چنین تلاش هایی به ندرت پایان خوبی دارند. ایگی آزالیا، کیتلین جنر و دیودو از جمله کسانی هستند که رمزارزهای خود را راه اندازی کرده اند.

مرتبط با

همه راه‌اندازی‌ها بحث‌برانگیز بودند و تیم‌های این ستاره‌ها متهم به کلاهبرداری، استفاده از مشترکان خود به عنوان خروجی نقدینگی و رفتار نامناسب شدند.


نویسنده: Gamza Khanzadaev

اشتراک گذاری و حمایت

Picture of امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید