ویتالیک بوترین امیدهای خود را برای سال 2023 برجسته می کند

ویتالیک بوترین امیدهای خود را برای سال 2023 برجسته می کند


بنیانگذار اتریوم انتظار دارد در سال جاری به نقطه عطف جدیدی برای انبوه ها برسد.

ویتالیک بوترین، یکی از بنیانگذاران اتریوم، اوج‌هایی را برای سال پیش رو به اشتراک گذاشته است، از جمله رسیدن به نقطه عطف جدیدی برای مقیاس‌بندی تجمع طبق نقشه راه اتریوم.

توسعه‌دهنده اتریوم همچنین تأیید کرد که پروتکل بهبود اتریوم (EIP) 4884 که به عنوان بخشی از بسته ارتقاء شانگهای برای ماه مارس حذف شده بود، در سال 2023 منتشر خواهد شد.

پاسخ به 31 دسامبر پیام بوترین از کاربران، مدیر ارشد فناوری سابق Coinbase، بالاجی سرینیواسان، پرسید که انتظار دارند در سال 2023 چه چیزی افزایش یابد، بوترین گفت که مشتاقانه منتظر رسیدن به نقطه عطف «مقیاس‌سازی جمع‌آوری کلید» است که در نقشه راه اتریوم مشخص شده است.

او توضیح داد که این به معنای عرضه پیشنهاد بهبود اتریوم (EIP)-4884 در The Surge است.

در ابتدا انتظار می رفت EIP-4884 در شانگهای بسته بندی شود و قبل از اجرای کامل ارتقاء شاردینگ در اواخر سال آینده، “پرتو-دانکشاردینگ” را برای بهبود قابل توجه مقیاس پذیری تجمع لایه 2 (The Surge) ارائه دهد.

او همچنین گفت که این جمع بندی ها به این معنی است که «حداقل تا زمانی که فاز 1 چرخ های آموزشی را تا حدی حذف کند»، به نقل از یک نوامبر. فناوری یک پروژه به بلوغ رسیده است.

مرحله 0، که بوترین آن را به “چرخ های آموزشی کامل” تشبیه کرده است، الزاماتی برای زنجیره ای بودن تمام تراکنش ها دارد و به کاربران امکان برداشت دارایی های خود را بدون اپراتور می دهد.

ردیف 1 یا «چرخ‌های آموزشی محدود» باید دارای یک روش تأیید تراکنش، مانند اثبات تقلب یا طرح اثبات اعتبار، برای پذیرش یا رد کردن تراکنش‌هایی باشد که قرارداد هوشمند مجاز می‌داند، و شورای امنیت اولویت دارد. نظارت بر روند

مرحله 2 “بدون چرخ آموزشی” است و باید دو مدرک مختلف تقلب، دو تایید کننده متفاوت یا یکی از هر کدام داشته باشد. ارتقا در این مرحله مجاز است، اما تاخیر باید بیشتر از 30 روز باشد.

مربوط: Vitalik فصل جدیدی را در نقشه راه اتریوم فاش می کند: The Scourge

در توییتر جداگانه پیام روز قبل در 30 دسامبر، بوترین همچنین نظراتی در مورد اینکه به اعتقاد او «آینده رمزنگاری خوب» می تواند چگونه باشد، ارائه کرد.

بوترین حوزه‌های مختلفی از رمزارزها را که نیاز به اصلاح دارند، از جمله مقیاس‌بندی، حفظ حریم خصوصی، تجربه کاربر و ایمن‌تر کردن حساب‌های کاربری نسبت به خدمات متمرکز برای کاربران معمولی بیان کرد.

همچنین پرداخت‌ها و امور مالی غیرمتمرکز (DeFi) را بخشی از این آینده می‌داند و پارادایم‌های سازمانی جدیدی که توسط سازمان‌های مستقل غیرمتمرکز (DAOs) طراحی شده‌اند.
نویسنده: Stephen Katte

امیر کرمی
کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉