Vitalik Buterin بر روی Crypto Villains آتش می زند


ویتالیک بوترین، یکی از بنیانگذاران اتریوم، با آخرین پست خود در رسانه های اجتماعی که «افراد بد کریپتو» را هدف قرار داده بود، طوفانی را در دنیای ارزهای دیجیتال به راه انداخت. بوترین در اقدامی غیرمنتظره نام هایی مانند مارک کارپلز و کایل دیویس را برجسته کرد و آنها را نمادهایی از سمت تاریک صنعت توصیف کرد.

بوترین در پست خود از دو شرور معروف کریپتو، مارک کارپلز و کایل دیویس نام می برد. اولین مورد در سال 2011 با صعود به قله معروف بود. صرافی Gox که در سال 2014 ورشکست شد و در سال 2015 کارپلس توسط پلیس ژاپن دستگیر شد. در نتیجه، او برای چهار سال آینده تحت بازجویی بود.

دیویس یک صندوق تامینی کریپتو Three Arrows Capital (3AC) را تأسیس کرد که در سال 2022 پس از ناکامی در پرداخت میلیاردها دلار بدهی از بین رفت. سقوط این صندوق یک واکنش زنجیره‌ای را ایجاد کرد که گمان می‌رود به FTX رسیده است، که در اواخر همان سال سقوط کرد.

جالب اینجاست که بوترین معتقد است که کارپلس به خاطر فعالیت‌های فعلی‌اش مستحق عفو است، اما دیویس اینطور نیست. اسکرین شات هایی که بنیانگذار اتریوم به پست اضافه کرده است، مشخص می کند که او چه چیزی را دوست ندارد. این واقعیت که دیویس پس از از دست دادن میلیاردها دلار و خراب کردن زندگی بسیاری از مردم، همچنان به ارسال معاملات ارزهای دیجیتال میم ادامه می‌دهد و به طور کلی درگیر فعالیت‌های ارزان‌قیمت جلب توجه می‌شود.

این اتفاق پس از آن رخ می دهد که یکی دیگر از نام های برجسته دنیای ارزهای دیجیتال، سام بنکمن-فرید، بنیانگذار صرافی FTX، به 25 سال زندان محکوم شده است. FTX که زمانی یک غول در عرصه مبادلات ارزهای دیجیتال بود، به دنبال ظهور بی ثباتی مالی و متعاقب آن عقب نشینی سرمایه گذاران با ورشکستگی مواجه شد.
نویسنده: Gamza Khanzadaev

اشتراک گذاری و حمایت

Picture of امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید