ویتالیک بوترین در مورد اتریوم اثبات کار حکم می کند


در میان زمزمه‌هایی که در جامعه اتریوم برای روزهای اثبات کار (PoW) نوستالژیک می‌شود، ویتالیک بوترین، یکی از بنیان‌گذاران اتریوم، به این بحث پایانی قاطع داد و استدلال کرد که PoW از متمرکز شدن مصون نیست. با انتقال اتریوم به اثبات سهام (PoS)، بوترین استدلال می‌کند که ماهیت زودگذر PoW اجازه می‌دهد تا تمرکز تا حد زیادی بی‌خبر بماند.

بوترین از موضع خود با افشای یک واقعیت آشکار حمایت کرد: تحت PoW، تنها تعداد انگشت شماری از استخرهای ماینینگ کنترل نامتناسبی بر شبکه اتریوم داشتند. یک نمایش بصری نشان داد که 76٪ از قدرت استخراج ETH تنها در پنج استخر اصلی متمرکز شده است. Spark Pool و Ethermine به عنوان استخرهای اصلی تسلط بر صنعت در حال ظهور هستند و در مجموع بیش از نیمی از تولید آلتکوین را کنترل می کنند.

احیای جنجال در مورد انتقال اتریوم به سهامداری که تا حدی به دلیل نبردهای حقوقی مداوم با SEC تقویت شده است، با دفاع تزلزل ناپذیر بوترین مواجه شده است. ادعاهای SEC که مکانیسم اجماع اتریوم را به نگرانی‌های امنیتی مرتبط می‌کند، منجر به تاخیر در راه‌اندازی مورد انتظار ETF‌های اتریوم شده و بر محیط نظارتی این ارز دیجیتال سایه انداخته است.

برعکس، این امر با گنجاندن مشتقات Dogecoin، Litecoin و Bitcoin Cash در پلتفرم رمزنگاری پیشرو آمریکایی Coinbase و همچنین سرنوشت معکوس ارزهای رمزنگاری شده با قدرت PoW مانند بیت کوین، که با موفقیت بر موانع نظارتی برای ایمن سازی غلبه کرده است، تقویت می شود. تایید ETF بحث.

همانطور که اتریوم با اجماع PoS به سفر خود ادامه می‌دهد، موضع قاطع بوترین به عنوان پاسخی قطعی به کسانی که نوستالژیک دوران تسلط ماینینگ هستند، عمل می‌کند. اما در میانه این انتقال، یک سوال باقی می ماند: آیا تغییر از استخراج به سهامداری واقعاً تصمیم خوبی بود؟
نویسنده: Gamza Khanzadaev

اشتراک گذاری و حمایت

Picture of امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید