Vitalik Buterin سکه Meme را اعلام کرد


تصویر جلد از طریق U.Today

سلب مسئولیت: نظرات بیان شده توسط نویسندگان ما متعلق به خود آنها است و دیدگاه های U.Today را نشان نمی دهد. اطلاعات مالی و بازار ارائه شده در U.Today فقط برای اهداف اطلاعاتی است. U.Today مسئولیتی در قبال خسارات مالی وارد شده در طی معاملات ارزهای دیجیتال ندارد. قبل از تصمیم گیری در مورد سرمایه گذاری، تحقیقات خود را با تماس با کارشناسان مالی انجام دهید. ما معتقدیم که تمام محتوا تا تاریخ انتشار دقیق است، اما برخی از پیشنهادات ذکر شده ممکن است دیگر در دسترس نباشند.

ویتالیک بوترین، یکی از بنیانگذاران اتریوم اخیراً اظهاراتی را در مقایسه سرمایه گذاری با قمار غیرمتمرکز میم کوین بیان کرده است، زیرا دارایی های تحت حمایت سلبریتی ها چپ و راست با تأییدیه های مشکوک منتشر می شوند. اما آیا واقعاً قصد او این بود؟

دیدگاه مالی غیرمتمرکز که بوترین همیشه داشته است چندان هم ساده نیست. او مزایای برنامه های مختلف DeFi را تصدیق می کند، اگرچه گاهی اوقات موارد استفاده غیرمالی را در بیانیه های عمومی خود برجسته می کند.

بوترین معتقد است که نمونه های خوب DeFi DAOs Uniswap و PoolTogether هستند. به عنوان مثال، PoolTogether بازی های سرگرم کننده با جمع مثبت را از طریق قرعه کشی های بدون ضرر به کاربران ارائه می دهد.

BTCUSD
نمودار بیت کوین/دلار از TradingView

سرمایه‌گذاران خرد توسط Uniswap و GMX قدرت می‌یابند زیرا می‌توانند به بانک تبدیل شوند و خدمات بازارساز را ارائه دهند که قبلاً منحصر به مؤسسات مالی بود. از سوی دیگر، بلاک چین ها و DAO ها دموکراتیزه شدن مالی و شفافیت را افزایش می دهند.

بوترین معتقد است که اینها پیشرفت های بزرگی در مقایسه با امور مالی سنتی هستند. بوترین پس از پرسش مستقیم با این نمونه های تحسین برانگیز موافقت کرد. وی اظهار داشت که از نوآوری های مالی که ارزش و شفافیت واقعی به همراه دارند حمایت می کند و مزایای آنها را می شناسد.

مرتبط با

او نارضایتی خود را از چرخه فعلی پول میم ابراز کرده است، که به اعتقاد او فاقد ماهیت و ارزش عملی است و توسط افراد مشهور هدایت می شود. او این را با سرمایه‌گذاری‌های قبلی مانند استونر گربه‌های تحت حمایت اشتون کوچر و میلا کونیس مقایسه کرد و خاطرنشان کرد که اگرچه اساساً بر اساس پول بود، اما بودجه‌ای را برای یک نمایش واقعی به جای حدس و گمان صرف می‌کرد.

به نظر او، اگرچه مالی‌سازی ابزار قدرتمندی است، اما باید برای اهداف ارزشمندی مانند هنر، نرم‌افزار متن‌باز و سلامت به کار گرفته شود. ما می‌توانیم با حمایت از نوآوری‌های مالی که واقعاً به جامعه ارزش می‌افزایند، تأکید را از تلاش‌های سوداگرانه و به سمت پروژه‌هایی که مزایای عملی ارائه می‌دهند، تغییر دهیم.


نویسنده: Arman Shirinyan

اشتراک گذاری و حمایت

Picture of امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید