ویتالیک بوترین و سادگورو یوگی هندی درباره فناوری، هویت و موارد دیگر بحث می کنند


در یک گفتگوی مجازی که توسط بنیاد reState برگزار شد، این دو رهبر فکری با هم ملاقات کردند تا در مورد جهت آینده فناوری و آگاهی انسان صحبت کنند.

فناوری های نوظهور مانند بلاک چین، عصر جدیدی از تعامل بین انسان ها و دنیای دیجیتال را آغاز می کنند. این یک موضوع رو به رشد برای رهبران فکری در داخل و خارج از صنعت است که می‌خواهند پیش‌بینی کنند که چگونه چنین فناوری‌هایی تجربه بشر را تغییر می‌دهند.

در 25 آوریل، بنیاد reState میزبان گفتگوی مجازی بین ویتالیک بوترین، یکی از بنیانگذاران و مخترع اتریوم، و عارف هندی Sadhguru، بنیانگذار بنیاد ایشا، برای بحث در مورد تلاقی فناوری و آگاهی انسان بود.

بنیاد reState، Sadhguru و Vitalik Buterin در حال گفتگو هستند. منبع: YouTube، ReState Foundation

بوترین گفتگو را با تأکید بر این که ماهیت فناوری بلاک چین «هماهنگی و تعامل انسانی» با یکدیگر آغاز کرد. گفت:

“[Blockchain] این در مورد کمک به گروه‌های مختلف از مردم است تا بتوانند به یکدیگر اعتماد بیشتری داشته باشند و در فواصل طولانی‌تر در انواع مختلف پروژه‌ها همکاری کنند.»

گفتگو به سرعت ادامه یافت و به شکاف فزاینده ای بین سرعت تکامل فناوری و پیشرفت اخلاق انسانی و توسعه آگاهی اشاره کرد که دومی عقب مانده بود.

به گفته Sadhguru، بیشتر این انسداد در انسان ناشی از نیاز به همذات پنداری با یک گروه است. یوگی گفت که این نیاز به شناسایی خود، هوش را به “حفظ و دفاع از هویت” آن گروه تسلیم می کند.

شکاف رو به رشد بین توسعه فناوری و توسعه آگاهی انسان. منبع: YouTube, reState

بوترین تأکید کرد که فناوری جدید در حال ظهور در واقع تشخیص هویت های پیچیده و ارتباط با یکدیگر را در یک زمینه مشترک برای افراد آسان تر می کند. او گفت: «در نهایت هر فناوری به نوعی یک فناوری اجتماعی است.

“اینها ابزارهایی برای کمک به سازماندهی گروهی از مردم هستند. ابزارهایی برای کمک به مردم برای شناسایی آنچه که برای آنها ارزش مشترک دارند وجود دارد.”

او ادامه داد که فناوری‌های نوظهور همه مشکلات کاربران را حل نمی‌کنند، اما توافق‌ها و اختلافات در فضا به ترتیب می‌توانند منجر به «همکاری تحقق‌یافته» و فرصت‌های یادگیری شود. او گفت: «فکر می‌کنم اینها همان ایده‌هایی هستند که می‌دانم بسیاری از افراد در اتریوم و جوامع مرتبط واقعاً به آن‌ها اهمیت می‌دهند.

مرتبط با: Death in the Metaverse: Web3 با هدف ارائه پاسخ های جدید به سوالات قدیمی است

از آنجایی که این فناوری‌های جدید همچنان در زندگی و سیستم‌های کاربران در سرتاسر جهان اولویت دارند، Sadhguru شنوندگان را تشویق کرده است که بدانند انسان‌ها “بالاترین سطح فناوری” هستند و با انجام این کار، می‌توانیم نحوه تعامل خود با فناوری‌ها را بهبود بخشیم. .

فناوری فقط چیزی نیست که مردم خلق می کنند. این گسترش آگاهی ماست. همانطور که ما آگاهی خود را بالا می بریم، فناوری ما به طور خودکار دنبال خواهد شد.”

هر دو سخنران به استفاده صحیح از فناوری هایی مانند بلاک چین به عنوان کلید کاربرد آن به عنوان ابزاری برای درک بهتر و ارتقای آگاهی انسان اشاره کردند.

مجله: در اینجا آمده است که چگونه انباشته‌های ZK اتریوم می‌توانند قابلیت تعامل داشته باشند


نویسنده: Savannah Fortis

اشتراک گذاری و حمایت

امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *