Vitalik Buterin از ویژگی های پیشرفته L1 دفاع می کند


فهرست

  • ارزیابی مجدد دینامیک L1 و L2
  • پر کردن شکاف L2

بار دیگر ویتالیک بوترین، یکی از بنیانگذاران اتریوم به x منتقل شد به اشتراک گذاری دیدگاه های در حال تحول در مورد مبادله بین پیچیدگی های لایه 1 (L1) و لایه 2 (L2) در معماری های بلاک چین.

به نظر می رسد بوترین از بهبود ویژگی های L1 برای کاهش بار راه حل های L2 حمایت می کند.

این رویکرد نشان دهنده انحراف از دیدگاه های قبلی اوست. بوترین هشدار داد: “با خطای L2، مردم می توانند مقادیر زیادی پول را برای همیشه از دست بدهند.”

ارزیابی مجدد دینامیک L1 و L2

نظرات بوترین درک دقیقی از خطرات مرتبط با خطاهای L1 و L2 را نشان می دهد.

شکست اجماع L1، اگرچه ویرانگر است، معمولاً می تواند با اقدام سریع توسط توسعه دهندگان هسته حل شود و در یک بازه زمانی نسبتاً کوتاه به حالت عادی بازگردد.

در مقابل، خطاها در سطح L2 می توانند عواقب بسیار جدی تری داشته باشند که به طور بالقوه منجر به خسارات مالی غیرقابل برگشت برای کاربران می شود.

این آگاهی بوترین را بر آن داشت تا از ادغام ویژگی های پیشرفته تر در سطح L1 دفاع کند. این کار بار کدنویسی راه حل های L2 را کاهش می دهد و در عین حال آنها را برای توسعه دهندگان و کاربران ساده می کند.

پر کردن شکاف L2

در یک پست وبلاگ ماه اکتبر، بوترین به عمق اکوسیستم لایه 2 اتریوم پرداخت و گسترش سریع آن و افزایش ناهمگونی پروژه های L2 را آشکار کرد.

از خلاصه‌های سازگار با EVM مانند Arbitrum و Optimism گرفته تا آثار جدیدی مانند Linea و Zeth، چشم‌انداز از همیشه متنوع‌تر می‌شود.

بوترین به گرایش به سمت راه‌حل‌های L2 متنوع‌تر اشاره می‌کند، با پروژه‌هایی که هدفشان همسویی با اکوسیستم اتریوم یا کاوش در بهبودهای امنیتی مبتنی بر بلاک چین است.

با این حال، طبق گفته بوترین، هیچ راه حل «یک اندازه مناسب برای همه» برای دومین بلاک چین بزرگ وجود ندارد.
نویسنده: Alex Dovbnya

اشتراک گذاری و حمایت

Picture of امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید