Vitalik Buterin ابتکار ایکس ایلان ماسک را تحسین می کند، واکنش ماسک اینجاست


فهرست

  • ماسک به ستایش ویتالیک بوترین برای Community Notes واکنش نشان داد
  • ماسک تاریخ انتشار Grok 2.0 را اعلام کرد

ویتالیک بوترین، یکی از بنیانگذاران و پیشگامان اتریوم، تحسین خود را از ویژگی Community Notes که توسط مالک این اپلیکیشن، ایلان ماسک در پلتفرم رسانه اجتماعی X (توئیتر سابق) ادغام شده است، ابراز کرد.

این میلیاردر نوآور فناوری به توییت بوترین پاسخ داد که واکنش‌های شدیدی را در جامعه ارزهای دیجیتال برانگیخت.

Community Notes ابتکاری است که اطلاعات منتشر شده در پلتفرم X را تأیید می‌کند، از جمله مواردی که توسط رسانه‌های اصلی و خاص به اشتراک گذاشته شده است. فعالان Community Notes همچنین اطلاعاتی را که معتقدند نادرست یا جعلی هستند تصحیح می‌کنند و پیوندهایی را به منابعی که آنها را قابل اعتماد می‌خوانند ارسال می‌کنند یا داده‌هایی را که در مورد آنها اظهار نظر می‌کنند رد می‌کنند.

ماسک به ستایش ویتالیک بوترین برای Community Notes واکنش نشان داد

رهبر اتریوم نه تنها Community Notes، بلکه بازارهای پیش‌بینی را تحسین کرد و آنها را «دو فناوری معرفتی اجتماعی شاخص دهه گذشته» نامید.

ویتالیک افزود که هر دو “حقیقت طلب و دموکراتیک” هستند و “به جای نخبگان از پیش انتخاب شده بر پایه مشارکت عمومی باز ساخته شده اند.”

ایلان ماسک به این توییت پاسخ داد و با ارزیابی بوترین از این فناوری ها موافقت کرد. او پاسخ نسبتاً مختصر و کوتاهی صادر کرد: “بله”.

این فعال سیاسی آلمانی در توییتی نوشت که معتقد است یادداشت‌های اجتماعی «عادلانه‌ترین و مؤثرترین شکل «بررسی حقایق» است که هر اپلیکیشن رسانه‌های اجتماعی اجرا کرده است.

جامعه ارزهای دیجیتال نیز مشتاقانه به اظهار نظر ماسک در مورد بیانیه ویتالیک پاسخ داد. “Ƀitcoin کریس”، یک کاربر X، به یادداشت های انجمن پیشنهاد داد که باید با Dogecoin پاداش داده شوند.

مرتبط با

ماسک تاریخ انتشار Grok 2.0 را اعلام کرد

ایلان ماسک که سال گذشته یک ابتکار هوش مصنوعی به نام xAI را پایه گذاری کرد و سپس ربات چت ربات ChatGPT Grok را توسعه داد که در X ادغام شده بود، در توییت اخیر خود اعلام کرد که به روز رسانی اصلی Grok 2.0 چه زمانی منتشر می شود.

ماسک چالش فعلی آموزش چت ربات‌های هوش مصنوعی با داده‌های سایر LLM‌ها (مدل‌های زبان بزرگ) را اذعان کرد و خاطرنشان کرد که Grok 2.0 در زمان انتشار «پیشرفت بزرگی در این زمینه» خواهد بود. این میلیاردر فناوری گفت که xAI قصد دارد این به روز رسانی بزرگ را در آگوست امسال منتشر کند.

برخلاف ChatGPT، Grok برای جستجوی حقیقت و صادق بودن در هنگام صحبت با کاربران آموزش دیده است. ChatGPT به گونه ای آموزش دیده است که از نظر اجتماعی سازگار باشد (که توسط مالک X به آن “wake” گفته می شود)، که ماسک معتقد است در دراز مدت برای بشریت خطرناک است.
نویسنده: Yuri Molchan

اشتراک گذاری و حمایت

Picture of امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید