ViaBTC هشت ساله شد: آینده پلتفرم ماینینگ پیشرو چیست؟ مصاحبه با هایپو یانگ، مدیر عامل ViaBTC


در ماه مه 2016، هایپو یانگ به تنهایی کد ViaBTC Pool را تکمیل کرد که نشان دهنده تأسیس رسمی ViaBTC است. در 5 ژوئن همان سال، استخر استخراج BTC ViaBTC اولین بلوک خود را استخراج کرد و تاریخ خود را از همان لحظه آغاز کرد. امسال هشتمین سالگرد ViaBTC است و برای بزرگداشت این نقطه عطف مهم، ViaBTC رویدادی با موضوع کارناوال “8 As One” را در اوایل ژوئن راه اندازی کرد.

اخیراً با هایپو یانگ، بنیانگذار و مدیر عامل ViaBTC آشنا شدیم و از او خواستیم که سفر کارآفرینی خود در هشت سال گذشته و دیدگاه خود را در مورد آینده بازار کریپتو به اشتراک بگذارد.

U.Today: اول از همه، ما به ViaBTC برای دستیابی به چنین موفقیتی در هشت سال گذشته تبریک می‌گوییم. آیا می‌توانید به ما بگویید چه انگیزه‌ای برای ورود به صنعت بلاک چین ایجاد کردید؟

هایپو یانگ: من را باید یکی از اولین افرادی دانست که به ارزهای دیجیتال علاقه مند هستند. در سال 2011، مفهوم بیت کوین به تازگی در اینترنت گسترش یافته بود. در آن زمان من هنوز در دانشگاه بودم، علاقه زیادی به کامپیوتر و اینترنت داشتم و بسیاری از دروس مرتبط با کامپیوتر را برای خودم تدریس می کردم. من روح گیک و متن باز را تحسین می کنم. در ابتدا، مانند بسیاری از مردم، من فکر می‌کردم که دیدگاه بیت‌کوین دور از دسترس است، اما زمانی که شروع به ترکیب افکارم در مورد اقتصاد و علوم اجتماعی کردم، شروع به درک عمیق‌تری از ارزش بیت‌کوین کردم. بنابراین، در سال 2014 وارد صنعت بلاک چین شدم و در توسعه پلتفرم های استخراج، استخرهای استخراج، نرخ هش ابری، کیف پول ها و زنجیره های عمومی شرکت کردم.

من معتقدم حفظ ذهنیت کنجکاو نسبت به تحقیق، ایجاد عادت مطالعه عمیق طولانی مدت و ایجاد مکانیسم بازخورد تصحیح خطا بسیار مهم است. این همچنین کلید مواجهه اولیه من با بیت کوین و ورود به صنعت بلاک چین است. اگرچه انتظار نداشتم بیت کوین در ابتدای کارآفرینی ام به این سرعت توسعه یابد، اما اکنون از متا پیشی گرفته و با ارزش بازار تقریباً 1.4 تریلیون دلار در رتبه نهم فهرست سرمایه بازار دارایی های جهانی قرار گرفته است. در آن زمان یک باور ساده داشتم که پتانسیل رشد بالایی در آینده دارد.

U.Today: ViaBTC موقعیت پیشرو خود را در صنعت استخر معدن به دست آورده است. آیا می‌توانید برخی از چالش‌هایی که هنگام راه‌اندازی ViaBTC با آن‌ها روبرو شده‌اید را به اشتراک بگذارید؟ انگیزه شما برای ادامه چیست؟

هایپو یانگ: کارآفرینی مسیری پر از ناشناخته ها و چالش ها است، به خصوص در صنعت بسیار رقابتی ماینینگ کریپتو. از زمانی که ViaBTC را تاسیس کردیم، با چالش ها و چالش های زیادی روبرو بوده ایم، اما خوشبختانه همه آنها را یکی یکی پشت سر گذاشته ایم.

ایجاد معماری فنی اولیه به ویژه برای یک استخر معدن مهم است. تضمین ثبات و امنیت استخر معدن، اولویت اصلی و بزرگترین چالش است. حتی کوچکترین اشتباه می تواند باعث ضرر برای ماینرها شود و جایی برای سهل انگاری باقی نمی گذارد. من به عنوان یک برنامه نویس، استانداردهای بالایی را برای پیاده سازی فنی تعیین کردم و فرآیند اجرا را به شدت کنترل کردم. تیم فنی اولیه ViaBTC توسط شخص من استخدام و ایجاد شد و آنها نقش مهمی در تضمین عملکرد پایدار ViaBTC Pool داشتند.

ما اولین استخر معدنی نبودیم که راه اندازی شد. وقتی وارد این حوزه شدیم، بازار از قبل در حال شکل گیری بود. چگونگی ایجاد مزیت رقابتی در بازاری که در حال حاضر به شدت رقابتی بود، نحوه ارائه خدمات باکیفیت که معدنچیان را برای پیوستن به ما جذب می‌کند، و چگونگی دستیابی به پایه‌ای برای توسعه پایدار، مشکلاتی بودند که در ابتدای کار باید به آنها فکر می‌کردیم و آنها را حل می‌کردیم. ریسک. برای جلب اعتماد ماینرها، ما همواره بر بهینه سازی مداوم فناوری، ارائه خدمات با کیفیت و ارائه بازدهی پایدارتر بر اساس منافع ماینرها اصرار داشته ایم.

من همیشه بر این باور بودم که فناوری بلاک چین یک نیروی دگرگون کننده در تغییر جهان خواهد بود. من همچنین می دانم که شما فقط می توانید در این صنعت به سرعت در حال توسعه با اراده زنده بمانید. راه اندازی یک کسب و کار سخت است، ماندن دائمی حتی سخت تر است. تنها با تعهد تزلزل ناپذیر به اهداف و اشتیاق خود برای صنعت کریپتو می‌توانیم به این مسیر ادامه دهیم و روزی به چشم‌انداز خود دست پیدا کنیم: تبدیل شدن به زیرساخت دنیای بلاک چین.

U.Today: امسال هشتمین سالگرد ViaBTC است. عدد 8 به عنوان آغاز یک چرخه جدید در نظر گرفته می شود. چشم انداز یا برنامه شما برای توسعه آتی استخر معدن چیست؟

هایپو یانگ: ViaBTC همیشه کاربر محور بوده است و ما به بهینه سازی محصولات و بهبود خدمات خود در آینده ادامه خواهیم داد. هدف ما این است که استفاده از پلتفرم خود را برای ماینرها آسانتر و کارآمدتر کنیم و در عین حال پشتیبانی مشتری را تقویت کنیم تا اطمینان حاصل شود که آنها کمک به موقع دریافت می کنند و می توانند به راحتی مشکلات را حل کنند. اینها جنبه های مهم برنامه های آینده ما هستند.

گوش دادن به کاربران ما یک استراتژی کلیدی برای بهینه سازی محصولات و خدمات ما است. با حرکت رو به جلو، ما به تقویت تعامل و همکاری خود با جامعه جهانی معدن ادامه خواهیم داد. ماینرها مهمترین شرکای ما هستند و نیازها و بازخورد آنها برای ما بسیار مهم است. با برگزاری منظم رویدادهای اجتماعی (AMA) و جمع‌آوری بازخورد، محصولات و خدمات خود را به طور مداوم بهبود می‌بخشیم تا نیازهای واقعی ماینرها را برآورده کنیم.

در گذشته، ما طیف وسیعی از محصولات و خدمات صنعت را معرفی کرده‌ایم، مانند روش پرداخت PPS+ و شتاب‌دهنده تراکنش BTC. با نگاهی به آینده، تیم ما به دنبال کردن روندهای بازار و نوآوری ادامه خواهد داد. من قویاً معتقدم که حفظ مأموریت اصلی ما، احترام به بازار و نوآوری مداوم، کلید اصلی ماندن در صنعت است.

U.Today: امسال رویدادهای مهمی مانند تایید ETF نقطه بیت کوین و چهارمین نیمه‌سازی متوالی اتفاق افتاد. روند توسعه فعلی در صنعت استخراج کریپتو جهانی را چگونه می بینید؟

هایپو یانگ: در واقع، صنعت استخراج کریپتو بخش تولید کل بازار کریپتو است. این بخش ضروری است اما تحت تأثیر روندهای کلی بازار کریپتو نیز قرار دارد. با این حال، با بلوغ صنعت، بعید است که “فاجعه معدنی” که در چرخه های گذشته رخ داده است دوباره در این چرخه رخ دهد. همچنین اکنون به طور قابل توجهی تحت تأثیر سیاست های نظارتی کشورهای مختلف در سراسر جهان به دلیل مشارکت بیشتر کاربران در کل بازار ارزهای دیجیتال است.

انرژی و سازگاری دو نکته اساسی هستند که توسعه معدن نمی تواند از آنها اجتناب کند. در حالی که آمریکای شمالی اولین هدف در مسیر گذار به هش ریت جهانی است، روسیه، آسیای مرکزی، خاورمیانه و آسیای جنوب شرقی پس از آن قرار دارند. این مکان ها ممکن است به دلیل مزیت های انطباق با بازار یا هزینه های کم برق، تعداد زیادی معدنچی را جذب کنند.

پس از نصف شدن، هزینه های استخراج برای تمام ماینرهای بیت کوین افزایش یافت. قیمت فعلی بیت کوین هنوز نتوانسته است بازده استخراج را به سطح قبل از هاوینگ بازگرداند. آیا در آینده، معدنچیان به دنبال برق ارزان تر برای کاهش هزینه های معدن به کشورهای جهان سوم می روند؟ من فکر می کنم معدنچیان در مقیاس کوچک می توانند تلاش کنند، اگرچه هزینه های برق در این کشورها مقرون به صرفه تر است، اما سیستم های ناقص بسیاری از چیزها را غیرقابل پیش بینی می کند. معدنچیان در مقیاس بزرگ احتمالاً مناطق نسبتاً با ثبات سیاسی را در اولویت قرار می دهند.

نکته سردبیر: یک فاجعه ماینینگ زمانی رخ می‌دهد که هزینه‌های ماینینگ (عمدتاً دکل‌های استخراج و برق) از قیمت فعلی سکه بیشتر شود، که ادامه ماینینگ را بی‌سود می‌سازد و باعث می‌شود تعداد زیادی از ماینرها فعالیت خود را متوقف کنند.

U.Today: برخی می گویند کسانی که سرمایه گذاری های بلندمدت را ترجیح می دهند به خوبی با فرآیند استخراج سازگار می شوند. نظر شما در این مورد چیست؟

هایپو یانگ: من فکر می کنم شباهت های زیادی بین سرمایه گذاران بلند مدت و ماینرها وجود دارد. ماینینگ اساسا یک سرمایه گذاری بلندمدت است که به تعهد قابل توجهی از زمان، پول و منابع نیاز دارد. ماینرها سرمایه گذاری قابل توجهی در تجهیزات ماینینگ، هزینه های برق و تعمیر و نگهداری تسهیلات انجام می دهند و همچنین باید با خطرات ناشی از نوسانات قیمت بیت کوین و تغییر در دشواری استخراج مواجه شوند.

سرمایه گذاران بلندمدت به جای نوسانات کوتاه مدت بازار، بیشتر بر بازده و بالقوه آینده تمرکز می کنند. به طور مشابه، ماینرها باید این دیدگاه بلندمدت را داشته باشند. آنها باید نه تنها سود فعلی بلکه چشم انداز بازار را برای سال های آینده در نظر بگیرند. چرخه نصف شدن پاداش بلاک و قیمت بیت کوین عوامل مهمی هستند که بر درآمد ماینرها تأثیر می گذارند، اما داده های تاریخی نشان می دهد که ارزش کلی بیت کوین در طول زمان تمایل به افزایش دارد.

سرمایه گذاران بلندمدت چه در زمینه معدن و چه سایر سرمایه گذاری ها باید به آینده اعتماد داشته باشند و بتوانند در برابر نوسانات و عدم قطعیت های کوتاه مدت مقاومت کنند. ViaBTC متعهد به ارائه خدمات استخراج حرفه ای، کارآمد، ایمن و پایدار به ماینرها است و به آنها کمک می کند در این صنعت پر از فرصت ها و چالش ها به ارزش بلندمدت دست یابند.

U.Today: ViaBTC هنگام ایجاد اکوسیستم خود چه اقدامات احتیاطی را انجام داد؟

هایپو یانگ: صنعت بلاک چین ما بخش‌های زیادی از جمله تولیدکنندگان تجهیزات استخراج، صرافی‌ها، کیف پول‌ها و برنامه‌های بالادستی و پایین‌دستی را در بر می‌گیرد و هنوز در حال تکامل است. اولین کسب و کار و محصول ما، استخر استخراج، تا به امروز به طور پایدار عمل می کند و اساس توسعه بعدی ما را تشکیل می دهد.

با نگاهی به آینده، می بینیم که هنوز در بازار رو به رشدی هستیم. روز به روز کاربران و موسسات بیشتری در حال ورود و مشارکت در این بازار هستند و به دلیل ماهیت چرخه ای آن، این روند رشد خطی نیست بلکه متغیر است. در 5 تا 10 سال آینده، بلاک چین و ارزهای دیجیتال بیشتر توسعه یافته و گسترش خواهند یافت و جایگاه مهمی در فعالیت های اقتصادی و اجتماعی ما خواهند گرفت.

برای از بین بردن موانع دسترسی و ایجاد یک اکوسیستم کامل پیرامون صدور ارزهای دیجیتال، کاربرد گردش، کشف ارزش و پشتیبانی از فناوری بلاک چین اصلی برای طیف گسترده ای از کاربران بالقوه، ما با ViaBTC Pool شروع کردیم و به تدریج کسب و کارهای اصلی مانند CoinEx Exchange، CoinEx Wallet را راه اندازی کردیم. ، CSC (CoinEx Smart Chain) و ViaBTC Capital. ما به یکی از جامع ترین شرکت ها در صنعت بلاک چین تبدیل شده ایم. با ماموریت “ساختن جهان به مکانی بهتر از طریق بلاک چین”، امیدواریم که ViaBTC به کمک خود در توسعه صنعت بلاک چین و در عین حال رشد خود ادامه دهد.


نویسنده: U.Today Editorial Team

اشتراک گذاری و حمایت

Picture of امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید