فتنه سوخت نهنگ های ارشد بیت کوین – چه کسی برنده است؟


تصویر جلد از طریق www.freepik.com

سلب مسئولیت: نظرات بیان شده توسط نویسندگان ما متعلق به خود آنها است و دیدگاه های U.Today را نشان نمی دهد. اطلاعات مالی و بازار ارائه شده در U.Today فقط برای اهداف اطلاعاتی است. U.Today مسئولیتی در قبال خسارات مالی وارد شده در طی معاملات ارزهای دیجیتال ندارد. قبل از تصمیم گیری در مورد سرمایه گذاری، تحقیقات خود را با تماس با کارشناسان مالی انجام دهید. ما معتقدیم که تمام محتوا تا تاریخ انتشار دقیق است، اما برخی از پیشنهادات ذکر شده ممکن است دیگر در دسترس نباشند.

مدیر عامل CryptoQuant کی یونگ جو این روند جالب بیت کوین را نشان می دهد که از طریق داده های زنجیره ای شناسایی شده است: نهنگ های قدیمی بیت کوین را به نهنگ های جدید (TradFi) می فروشند و نه به سرمایه گذاران خرد.

نهنگ های ارشد بیت کوین، که مقادیر زیادی از ارز را در اختیار دارند و به پذیرندگان اولیه مراجعه می کنند، شروع به فروش دارایی های خود کرده اند. با این حال، برخلاف انتظار، ذینفعان واقعی این فروش، سرمایه گذاران خرد نیستند. در عوض، طبقه جدیدی از نهنگ ها از بخش مالی سنتی (TradFi) ظهور کردند و آنها بودند که بیت کوینی را که نگهبان قدیمی دور انداخته بود جمع آوری کردند.

یکی از الگوهای کلاسیک مشاهده شده در بازارهای گاوی بیت کوین، انتقال ثروت از پیر به جوان است. سرمایه گذارانی که چند ماه یا سال پیش بیت کوین را با قیمت های پایین تری انباشته کرده اند، با رسیدن به ATH های جدید، فشار توزیع را افزایش می دهند.

خولیو مورنودر همین راستا، رئیس تحقیقات CryptoQuant حادثه ای را گزارش کرد که در آن یک ماینر سابق BTC، احتمالاً متعلق به دوره ساتوشی، 2000 بیت کوین را جابجا کرد. مورنو افزود که این سکه ها در سال 2010 صادر شده و همه به یک آدرس جدید منتقل شده اند.

به همین ترتیب، CryptoQuant یک تحلیل اخیر با استناد به امواج کپسول بیت کوین اشاره کرد که دارندگان کوتاه مدت بیت کوین در ماه های اخیر مقادیر قابل توجهی بیت کوین انباشته کرده اند. طبق این معیار، دارندگان کوتاه مدت اکنون 50 درصد از حد تحقق یافته بیت کوین را تشکیل می دهند.

تغییر در سلطه

بیت کوین در 14 مارس به بالاترین سطح خود یعنی 73750 دلار رسید. در زمان نگارش این مقاله، بیت کوین به 70613 دلار رسیده بود که 4.29 درصد نسبت به بالاترین رکورد خود کاهش داشت، که در 24 ساعت گذشته 1.17 درصد افزایش داشت.

رشد بازار به بالاترین سطح تاریخ همزمان با تغییر سلطه است که در آن وجوهی که توسط سرمایه گذاران و سفته بازان جدید نگهداری می شود از وجوه نگهداری شده توسط HODLers بلندمدت پیشی می گیرد، طبق گفته شرکت تجزیه و تحلیل زنجیره ای Glassnode.

همانطور که بیت کوین به ATH رسید، گلاسنود گزارش داد که 2.6 میلیارد دلار سود واقعی از طریق هزینه های زنجیره ای قفل شده است. تقریباً 40 درصد از این سود به دارندگان بلندمدت، از جمله سرمایه‌گذارانی که از GBTC Trust خارج شده‌اند، نسبت داده می‌شود.
نویسنده: Tomiwabold Olajide

اشتراک گذاری و حمایت

Picture of امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید