گزارش: سرمایه‌گذاری‌های سرمایه‌گذاری خطرپذیر در بلاک چین همچنان سقوط آزاد هستند

گزارش: سرمایه‌گذاری‌های سرمایه‌گذاری خطرپذیر در بلاک چین همچنان سقوط آزاد هستند


سه ماهه چهارم سال 2022 شاهد 2.3 میلیارد دلار جریان سرمایه گذاری بود که این روند از آوریل به دلیل فروپاشی Terra و سقوط متعاقب آن ادامه یافت.

تحقیقات کوین تلگراف تمام معاملات و روندهای سرمایه گذاری خطرپذیر در صنعت بلاک چین را در سه ماهه چهارم سال 2022 تجزیه و تحلیل کرد. نیمه دوم سال 2022 شاهد کاهش چشمگیر جریان سرمایه در هر پنج بخش اصلی صنعت بلاک چین بود: امور مالی غیرمتمرکز (DeFi)، تامین مالی متمرکز (CeFi)، توکن های غیرمتمرکز (NFTs)، زیرساخت و Web3. در حالی که نیمه اول سال 2022 کمتر از 30 میلیارد دلار سرمایه گذاری داشت، نیمه دوم تنها 7.3 میلیارد دلار بود – کاهش چشمگیری.

با ورود صنعت کریپتو به سال 2023، تحقیقات کوین تلگراف داده های پایگاه داده سرمایه گذاری خطرپذیر را بررسی کرد که شامل جزئیات جامع معاملات، ادغام و فعالیت های اکتساب، سرمایه گذاران، شرکت های رمزنگاری، صندوق ها و غیره است. Cointelegraph Research از این پایگاه داده برای محاسبه ارقام برای یافتن مهم ترین روندها در صنعت استفاده می کند. آخرین گزارش آن به بررسی سه ماهه چهارم سال 2022 و چگونگی ارتباط آن با تصویر گسترده تر از سال 2018 تا 2022 می پردازد.

گزارش کامل به همراه نمودار و اینفوگرافیک را از اینجا دانلود کنید.

سرمایه گذاری ها از آوریل 2022 کاهش یافته است

پس از فروپاشی Terra در نیمه اول سال 2022، صنعت بلاک چین نتوانست مانند سال 2021 و اوایل سال 2022 سرمایه گذاری خطرپذیر را برای سرمایه گذاری در این بخش جذب کند. در سال 2021، 30.5 میلیارد دلار سرمایه گذاری شد. و سال 2022 تا آوریل 2022 دو برابر شد، زمانی که همه چیز شروع به کاهش کرد. سپتامبر شاهد یک جهش مختصر در سرمایه گذاری بود، اما با پایان یافتن سال ماندگار نشد و سرمایه گذاری ها در سه ماه گذشته به زیر یک میلیارد دلار کاهش یافت.

تعداد معاملات نیز به میزان قابل توجهی کاهش یافت و به 182 معامله در سه ماهه چهارم رسید. در حالی که ماه های گذشته همیشه شاهد معاملات بزرگ بیش از 100 میلیون دلار بودیم، در سه ماهه چهارم تنها پنج معامله بیش از 100 میلیون دلار بود. تمرکز این 182 معامله در بخش Web3 باقی ماند که شامل متاورس، GameFi، شناسایی و بسیاری دیگر از زیرمجموعه‌ها و به دنبال آن زیرساخت و DeFi است. NFT و CeFi از نظر تعداد معاملات کمترین محبوبیت را داشتند، اما نگاه کردن به این اعداد به تنهایی می تواند گمراه کننده باشد.

بیشتر بخش‌های فعال و کم‌فعال برای سرمایه‌گذاری همگرا می‌شوند

وب 3 با 616 معامله فردی محبوب ترین بخش صنعت بلاک چین برای سرمایه گذاری بود، در حالی که CeFi با 201 معامله کمترین محبوبیت را داشت. با این حال، هر دو بخش در سال 2022 در مجموع 9.2 میلیارد دلار درآمد داشتند. میانگین معامله برای Web3 15.4 میلیارد دلار بود، در مقایسه با میانگین 46.6 میلیون دلاری CeFi. پروژه‌های بلاک چین و کریپتو که در آینده به دنبال سرمایه‌های مخاطره‌آمیز یا صندوق‌های سرمایه‌گذاری هستند، ممکن است بخواهند به کدام صنعت تعلق دارند توجه کنند تا بهتر آماده شوند.

این گزارش پایگاه داده بزرگ پایانه های تحقیقاتی Cointelegraph همراه با تجزیه و تحلیل توسط مایکل تابون، اقتصاددان ارشد در Cointelegraph Research. Tabone پیشینه گسترده ای در اقتصاد، تجارت، امور مالی، ارزهای دیجیتال، فناوری بلاک چین و فناوری های نوظهور دارد. او دارای مدرک دکترا است و همچنین برای تحقیقات کوین تلگراف کار می کند. نامزدی که پایان نامه خود را با تمرکز بر تئوری و عمل DAO ها به پایان رسانده است.

Keychain Ventures یک شرکت سرمایه گذاری ارزهای دیجیتال است که در صندوق های مختلف در فضای بلاک چین سرمایه گذاری می کند. Keychain Ventures، همراه با Cointelegraph Research، مصاحبه‌های فصلی با شرکت‌های VC و همچنین پروژه‌های ارزهای دیجیتال و بلاک چین را که اخیراً یک دوره مالی را پشت سر گذاشته‌اند، ارائه می‌کند. این بحث ها دیدگاه های مختلفی را در مورد شیوه های سرمایه گذاری از سوی همه طرف های ذینفع آشکار خواهد کرد.

نظرات بیان شده در این مقاله فقط برای اهداف اطلاعاتی عمومی است و به منظور ارائه مشاوره یا توصیه خاصی در مورد هر شخص یا هر گونه اوراق بهادار یا محصول سرمایه گذاری نیست.


نویسنده: Cointelegraph Research

امیر کرمی
کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉