ونزوئلا دپارتمان ملی رمزنگاری را بازسازی می کند

ونزوئلا دپارتمان ملی رمزنگاری را بازسازی می کند


هیئت مدیره جدید جوسلیت رامیرز را که از زمان آغاز به کار آن در سال 2018 رهبری این بخش را بر عهده داشته است، مستثنی می‌شود.

رئیس‌جمهور ونزوئلا، نیکلاس مادورو، سازمان‌دهی مجدد نظارت ملی بر دارایی‌های رمزنگاری را که در اسپانیایی به نام Sunacrip شناخته می‌شود، بر اساس فرمانی که در 17 مارس صادر شد، اعلام کرد.

هیئت مدیره جدید بازسازی را رهبری خواهد کرد، به ریاست وکیل آنابل پریرا فرناندز، که به عنوان رئیس Fondo de Garantía de Depositos y Protección Bancaria (FOGADE)، نسخه ونزوئلای شرکت بیمه سپرده فدرال ایالات متحده (FDIC) خدمت می کرد. سایر کارگردانان عبارتند از: هکتور آندرس اوبرگون پرز، لوئیس آلبرتو پرز گونزالس و خولیو سزار مورا سانچز.

بدون ارائه جزئیات بیشتر، این فرمان می گوید که هیئت مدیره اقدامات بعدی را برای بخش رمزنگاری برنامه ریزی خواهد کرد. اگرچه هیچ دلیل خاصی برای تغییر ساختار ارائه نشده است، اما دولت مادورو مدعی است که هدف از این اقدام محافظت از شهروندان کشور در برابر اثرات منفی تحریم‌های اقتصادی است.

ساختار جدید هیئت مدیره، جوسلیت رامیرز را که از زمان آغاز به کار آن در سال 2018 رهبری این بخش را بر عهده داشت، مستثنی می‌کند. بنا به گزارش رسانه های محلی ونزوئلا، رامیرز در 17 مارس به اتهام فساد دستگیر شد. رامیرز بر قوانین مالیاتی کریپتو و ارز دیجیتال پترو نظارت داشت.

در ژوئن 2020، ایالات متحده رامیرز را به فهرست افراد تحت تعقیب خود اضافه کرد. شعبه تحقیقات امنیت داخلی آژانس مهاجرت و گمرک ایالات متحده برای هر گونه اطلاعاتی که منجر به دستگیری مافوق پترو شود تا 5 میلیون دلار جایزه تعیین کرده است.

در آن زمان، مقامات ادعا کردند که رامیرز “روابط عمیق سیاسی، اجتماعی و اقتصادی” با مافیای مواد مخدر مظنون از جمله طارک الایسامی معاون رئیس جمهور سابق ونزوئلا دارد.

جایزه رامیرز کوچکترین توطئه ادعایی بود، به طوری که دولت ایالات متحده 15 میلیون دلار برای دستگیری نیکلاس مادورو، رهبر کشور پیشنهاد داد. چندین مقام ارشد دیگر، از جمله الایسامی، با 10 میلیون دلار جایزه روبرو هستند.
نویسنده: Ana Paula Pereira

امیر کرمی
کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉