ارزش دارایی رمزنگاری WisdomTree در سه ماهه چهارم 61.9 درصد کاهش یافت.


طبق آخرین صورت‌های مالی، سبد رمزنگاری مدیر صندوق در سه فصل از چهار فصل گذشته زیان‌هایی را ثبت کرده است.

مدیر صندوق ایالات متحده WisdomTree شاهد کاهش شدید ارزش دارایی های دیجیتال در سه ماهه چهارم بود که منعکس کننده طولانی شدن بازار نزولی بیت کوین (BTC) و سایر ارزهای دیجیتال است.

صندوق‌های ارز دیجیتال WisdomTree تا 31 دسامبر 2022 دارایی 136 میلیون دلاری داشتند که از 163 میلیون دلار در ابتدای سه ماهه بالاتر بود و این شرکت در گزارش سود سه ماهه خود در فوریه 23 میلیون دلار کاهش ارزش ثبت کرد. فقط 4 میلیون دلار بازخرید یا برداشت در طول سه ماهه. دوازده ماه پیش، سبدهای رمزنگاری WisdomTree دارایی‌هایی به ارزش 357 میلیون دلار بود.

مدیر صندوق در سه ماهه چهارم زیان خالص 28.3 میلیون دلاری را گزارش کرد، اما درآمد عملیاتی به 73.31 میلیون دلار افزایش یافت. جریان خالص 5.3 میلیارد دلار بود که نهمین سه ماهه متوالی جریان مثبت را نشان داد.

با کاهش تقریباً 62 درصدی نسبت به سال گذشته، سبد ارزهای دیجیتال WisdomTree با کاهش در بازار گسترده تر ارزهای دیجیتال در همان دوره مطابقت دارد. بر اساس گزارش کوین مارکت کپ، در پایان سال 2021، کل ارزش بازار ارزهای دیجیتال به 2.2 تریلیون دلار رسید که یک سال بعد به 795 میلیارد دلار کاهش یافت.

WisdomTree در سه ماهه دوم سال 2022، زمانی که پرتفوی آن 235 میلیون دلار از دست داد، بیشترین ضرر را متحمل شد. در آن زمان، بازارهای کریپتو از فروپاشی Terra Luna و اثرات سرریز روی صندوق تامینی Three Arrows Capital و وام دهنده ارزهای دیجیتال سلسیوس – دو شرکت آخری که در ماه جولای ورشکست شدند – در حال چرخش بودند.

WisdomTree چندین صندوق متمرکز بر بلاک چین را ارائه می دهد که دسترسی به صنعت دارایی دیجیتال را از طریق زیرساخت های مالی سنتی فراهم می کند. در ماه دسامبر، کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده به WisdomTree چراغ سبز نشان داد تا 9 صندوق دیگر با قابلیت بلاک چین را فهرست کند. با این حال، تلاش‌ها برای فهرست کردن یک صندوق قابل معامله در بورس بیت‌کوین بارها توسط رگولاتور اوراق بهادار رد شده است.

مرتبط با: خرس بزرگ بیت کوین: آیا موسسات آمریکایی بر معامله گران خرده فروشی آسیایی چیره شده اند؟

با توجه به پلتفرم خدمات مالی کریپتو Matrixport، علیرغم همه منفی‌هایی که اخیراً پیرامون دارایی‌های کریپتو وجود دارد، سرمایه‌گذاران نهادی برای خرید این افت تلاش کرده‌اند. داده های ارائه شده توسط این شرکت نشان می دهد که سرمایه گذاران نهادی مستقر در ایالات متحده اخیراً سهم اصلی خرید بیت کوین را داشته اند.


نویسنده: Sam Bourgi

اشتراک گذاری و حمایت

امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید