Valkyrie از ETF آتی بیت کوین با الهام از میم های TradFi استفاده کرد


صندوق سرمایه گذاری مشترک پس از اینکه در سال 2021 برای اولین بار مورد بحث قرار گرفت، از سهام ارزشمند برای ETF بیت کوین اهرمی جدید خود استفاده می کند.

Valkyrie در آخرین پرونده خود در صندوق‌های معاملات آتی (ETF) از یکی از میم‌های محبوب جامعه مالی توییتر معروف به “fintwit” برای جلب توجه و توجه استفاده می‌کند.

در 16 می، این شرکت سرمایه‌گذاری درخواست جدیدی برای ETF مبتنی بر معاملات آتی بیت‌کوین ارائه کرد که هدف آن قرار گرفتن در نزدک با مخفف «BTFD» است.

هر دو صندوق مبتنی بر بیت کوین Valkyrie هیچ ارتباط مستقیمی با بیت کوین ندارند. در عوض، آنها بر معاملات آتی بیت کوین معامله شده در بورس کالای شیکاگو (CME) متکی هستند. قراردادهای آتی بیت کوین قراردادهای مالی هستند که به سرمایه گذاران اجازه می دهند تا در مورد تغییرات قیمت بیت کوین در آینده حدس و گمان بپردازند. این قراردادها خریدار را ملزم می کند که یا بیت کوین را با قیمتی از پیش تعیین شده در آینده خریداری کند یا بیت کوین را به فروشنده بفروشد. برخلاف معاملات واقعی بیت کوین، که شامل مالکیت و نگهداری خود دارایی دیجیتال است، معاملات آتی بیت کوین به معامله گران اجازه می دهد تا بدون داشتن مستقیم بیت کوین، روی قیمت آن حدس و گمان بپردازند.

طبق گزارش ها، این سند زشت که در ابتدا برای صندوق اولیه در نظر گرفته شده بود، در اکتبر 2021 توسط شرکت جایگزین شد.

برخلاف صندوق تسهیلات معاملات بلوکی موجود (BTF) شرکت، این صندوق پیشنهادی جدید اهرمی ارائه می‌کند و به سفته‌بازان اجازه می‌دهد تا در معرض ارزهای دیجیتال غالب قرار بگیرند. BTF یک ETF با مدیریت فعال است که از طریق Nasdaq ارائه می شود و در درجه اول در قراردادهای آتی بیت کوین سرمایه گذاری می کند.

تا این لحظه، بازار شاهد راه اندازی چهار صندوق مختلف مبادله ای مبتنی بر معاملات آتی بیت کوین (ETF) بوده است. اولین مورد، معروف به ProShares Bitcoin Futures ETF، در اکتبر 2021 راه اندازی شد.

کمیسیون بورس و اوراق بهادار (SEC) تاکنون تلاش‌ها برای معرفی ETF‌های نقدی بیت‌کوین یا وجوهی که قرار گرفتن در معرض مستقیم ارزهای دیجیتال غالب را فراهم می‌کنند، با اشاره به نگرانی‌ها در مورد دستکاری احتمالی بازار در بازار بیت‌کوین رد کرده است.

مرتبط با: دقیقه شکست: پیروزی دادگاه برای ریپل، زیرا قاضی پیشنهاد SEC برای مهر و موم کردن اسناد هینمن را رد کرد.

Grayscale، یک مدیر دارایی دیجیتال، در حال حاضر در یک مناقشه حقوقی طولانی با SEC است، زیرا تلاش می کند محصول Grayscale Bitcoin Trust (GBTC) را به یک ETF بیت کوین تبدیل کند. این شرکت سرمایه گذاری از تصمیم کمیسیون برای اجازه دادن به ETF های مبتنی بر معاملات آتی به جای ETF های لحظه ای انتقاد کرد و آن را “غیر معقول” دانست.

در ماه مارس، قضات دادگاه استیناف ناحیه DC ایالات متحده (ایالات متحده) که ریاست اختلاف بین دو طرف را بر عهده داشتند، اظهار داشتند که SEC “باید توضیح جامعی” درباره درک خود از پیوند بین معاملات آتی بیت کوین ارائه دهد. قیمت لحظه ای بیت کوین

مجله: Ordinals بیت کوین را به نسخه بدتر اتریوم تبدیل کردند: آیا می توانیم آن را برطرف کنیم؟


نویسنده: Amaka Nwaokocha

اشتراک گذاری و حمایت

امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید