Vader برای تعطیل کردن استیبل کوین USDV، نمی تواند "دستیابی به موفقیت" پیدا کند

Vader برای تعطیل کردن استیبل کوین USDV، نمی تواند “دستیابی به موفقیت” پیدا کند


طبق این پروتکل، خزانه باقیمانده از طریق یک برنامه بازخرید تا ژوئن 2023 بین کاربران توزیع خواهد شد.

طبق اعلام توسعه دهندگان آن در 29 دسامبر، برنامه ای که استیبل کوین پروتکل Vader دلار آمریکا (USDV) را تولید می کند، بسته خواهد شد.

پروتکل Vader یک شبکه پایدار الگوریتمی شبیه به شبکه شکست خورده Terra بود. قرار بود آربیتراژ را تشویق کند تا USDV را همیشه برابر با 1 دلار نگه دارد. وقتی موجودیت‌های Terra از موجودیت‌های دنیای واقعی که قرار بود در ماه مه نمایندگی می‌کردند حذف شدند، تیم Vader عملکرد منت برنامه را متوقف کرد. او امیدوار بود که از قرار گرفتن کاربران در معرض مشکلاتی که ممکن است در صورتی که استیبل کوین آنها نیز depeg شود، ایجاد شود، جلوگیری کند.

تیم Vader گفت که شش ماه آینده را صرف یافتن راهی برای اصلاح برنامه برای ایمن تر کردن آن کرده است. با این حال، “پس از تحقیق و بحث پر زحمت، تیم هیچ پیشرفت قابل توجهی در طراحی استیبل کوین الگوریتمی کارآمد با سرمایه پیدا نکرد.”

آنها عملکرد نوشتن را متوقف کردند، و کاربران را غیرممکن کرد که USDV باقیمانده خود را به برنامه واریز کنند تا پشتیبانی خود را از طریق فرآیند عادی بازپرداخت دریافت کنند. در عوض، توسعه دهندگان یک پورتال استفاده برای توزیع گنج باقی مانده از برنامه ایجاد کردند. آنها قصد دارند این برنامه پرداخت را تا ژوئن 2023 در دسترس قرار دهند.

مربوط: زیان واقعی از سقوط FTX کمتر از بحران دیگر، Terra بود.

برای توزیع عادلانه وجوه، توسعه دهندگان Curve و Uniswap استخرهای نقدینگی را شکستند و از سهام فعلی عکس گرفتند و به آنها اجازه دادند باقی مانده وجوه را بین دارندگان خود توزیع کنند.

به نظر می‌رسد USD Protocol Vader از فهرست تمام کارمزدهای اصلی داده قیمت سکه حذف شده است، بنابراین مشخص نیست که دارندگان USDV به ازای هر سکه 1 دلار ارز دیجیتال دریافت خواهند کرد یا مقدار کمتری.

سقوط دلار ترا یکی از بزرگترین سقوط های کریپتو در سال 2022 بود. این امر باعث سرایت بازار کریپتو شد و به بسته شدن Midas Investments کمک کرد. بنیانگذار آن، دو کوون، متهم به نقض قوانین بازار سرمایه در کره جنوبی است، اما هنوز توسط مقامات پیدا نشده است.
نویسنده: Tom Blackstone

امیر کرمی
کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉