منفعت و سود بلندمدت دلایل اصلی خرید NFT هستند: تحقیقات CoinGecko


بر اساس نظرسنجی جدید CoinGecko، NFT ها به دلایل مختلفی خریداری می شوند، اما اکثریت آنها را برای استفاده و سود بلندمدت خریداری می کنند.

طبق نظرسنجی انجام شده توسط CoinGecko و آزمایشگاه تحقیقاتی بلاک چین، استفاده و سود بلندمدت به عنوان دلایل اصلی خرید توکن های غیر دلاری (NFT) رتبه بندی شدند.

یک گزارش CoinGecko که در 10 آوریل منتشر شد نشان داد که بیشتر NFT مزایای نگهداری توکن را قبل از خرید جمع آوری کرده و در نظر می گیرد، به طوری که بیش از 77٪ از پاسخ دهندگان از NFT برای “عملکرد مورد نظر” خود تا حدی از 11 مورد لیست شده استفاده می کنند. مهم. دلایل خرید NFT

با این حال، 15.7٪ گفتند که در مورد ابزار “خنثی” هستند، و 6.7٪ فکر کردند که در فرآیند تصمیم گیری آنها قبل از خرید NFT “مهم نیست”.

نظرسنجی از کاربران NFT و کریپتو که دلایل اصلی خرید NFT را فهرست کرده بودند، 343 پاسخ را تجزیه و تحلیل کرد. منبع: CoinGecko

پتانسیل سود بلندمدت به عنوان دومین عامل مهم مطرح شد، با کمی بیش از 76 درصد از پاسخ دهندگان سطحی را در نظر گرفتند که انتظار دارند NFT های خود را بعداً با قیمت بالاتری بفروشند.

برخی از NFT ها در گذشته به قیمت میلیون ها فروخته شده اند، اما اگرچه انتظار می رود بازار NFT تا سال 2030 به 230 میلیارد دلار برسد، بازار با بازار گسترده تر کریپتو دچار شکست جدی شده است.

11 دلیل برای خرید NFT، رتبه بندی شده بر اساس اهمیت در نظرسنجی پاسخ دهندگان. منبع: CoinGecko

سومین دلیل مهم مردم برای خرید NFT، پیوستن به یک سازمان غیرمتمرکز مستقل (DAO) به عنوان یک ذینفع بود که 72.9 درصد از آنها به دلیل فرصتی برای مشارکت در چنین پروژه ای انگیزه داشتند.

مرتبط با: مجموعه NFT جامعه محور برای کلاهبرداران به صورت عمومی در دسترس عموم قرار می گیرد

سایر دلایل اصلی عبارتند از اشتیاق به فناوری، مشارکت جامعه، و اشتیاق برای کار یا آثار هنری مجموعه NFT.

کم‌اهمیت‌ترین دلیل در این فهرست «برهم زدن ساختارها یا صنایع مستقر» بود که در میان دلایل اصلی خرید 59.5 درصد از پاسخ‌دهندگان بود.

به طور کلی، همه 11 دلیل ذکر شده به جای اینکه خنثی یا بی اهمیت تلقی شوند، تا حدی مهم ارزیابی شدند.

نتایج حاصل از 343 پاسخ بررسی شده توسط CoinGecko و آزمایشگاه تحقیقاتی بلاک چین در طی یک نظرسنجی انجام شده از دسامبر 2022 تا ژانویه 2023 است.

مجله: از هر 10 فروش NFT، 4 مورد جعلی است: یاد بگیرید علائم تجارت شستشو را تشخیص دهید


نویسنده: Stephen Katte

اشتراک گذاری و حمایت

Picture of امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید