آیا از رمزنگاری استفاده می کنید؟ مراقب ایمیل های دریافتی خود باشید: حمله کلاهبرداران در مقیاس بزرگ


تصویر جلد از طریق Stock.adobe.com

سلب مسئولیت: نظرات بیان شده توسط نویسندگان ما متعلق به خود آنها است و دیدگاه های U.Today را نشان نمی دهد. اطلاعات مالی و بازار ارائه شده در U.Today فقط برای اهداف اطلاعاتی است. U.Today مسئولیتی در قبال خسارات مالی وارد شده در طی معاملات ارزهای دیجیتال ندارد. قبل از تصمیم گیری در مورد سرمایه گذاری، تحقیقات خود را با تماس با کارشناسان مالی انجام دهید. ما معتقدیم که تمام محتوا تا تاریخ انتشار دقیق است، اما برخی از پیشنهادات ذکر شده ممکن است دیگر در دسترس نباشند.

کلاهبرداران و هکرها سرمایه گذاران بیشتری را هدف قرار می دهند. کریس برنیسکه اخیراً به دنبال کنندگان خود در مورد ایمیل های فیشینگ ارسال شده از آدرس های جعلی هشدار داده است. او پیام‌های جعلی را می‌بیند که به نظر می‌رسد از آدرس ایمیل او فرستاده شده‌اند که به «جعل» معروف است.

او هشدار می دهد که اگر یک ایمیل عجیب و غریب از او دریافت کنید، به خصوص ایمیلی با خطا یا محتوای عجیب، احتمالاً واقعی نیست. او همچنین خاطرنشان کرد که اگر شخصی به نام “CB” در ازای خدمات یا تجارت از طریق برنامه های پیام رسانی درخواست پول کند، قطعاً آن شخص کریس برنیسک نیست.

این هشدار پس از یک حادثه بزرگ است که در آن یک پلت فرم رسانه رمزنگاری پیشرو هک شد. مهاجمان ایمیل هایی را برای کاربران پلتفرم ارسال کردند که حاوی لینک های خطرناک فیشینگ بود که می توانست اطلاعات شخصی را به سرقت ببرد. خسارات ناشی از این حمله هنوز توسط اشخاص ثالث ارزیابی نشده است، زیرا هکرها از روش های پیچیده ای برای فریب دادن افراد استفاده می کنند. خوشبختانه، برای حل مشکل هک سریعاً اقدام شد، اما همچنان احتیاط توصیه می شود.

برای همه افراد در فضای رمزنگاری مهم است که مراقب باشند. اگر پیام غیرمنتظره‌ای از چهره‌های معروف ارزهای دیجیتال، رسانه‌ها یا پلتفرم‌های معاملاتی دریافت کردید که از شما می‌خواهند پول بفرستید، قرارداد ببندید یا جزئیات کیف پول خود مانند کلیدهای خصوصی یا عبارات اولیه را فاش کنید، بسیار مشکوک باشید. اینها تاکتیک های رایجی است که کلاهبرداران برای دسترسی به وجوه و اطلاعات شخصی شما از آن استفاده می کنند.

بسیاری از اینفلوئنسرها و پلتفرم ها در طول دوره صعودی مورد هدف قرار می گیرند زیرا افراد بیشتری به دنبال راه هایی برای افزایش سرمایه و کسب درآمد بیشتر در صنعت دارایی دیجیتال هستند. بسیار مهم است که هر گونه ارتباطی که اطلاعات حساس یا تراکنش های مالی را درخواست می کند، دوباره بررسی کنید.

مراقب باشید و از خود در برابر این کلاهبرداری های فریبنده محافظت کنید. با آگاهی و هوشیاری، می توانید از سرمایه گذاری ها و داده های شخصی خود در برابر این حملات ناجوانمردانه محافظت کنید. همیشه قبل از اعتماد به درخواست‌های غیرمنتظره در مورد دارایی‌های کریپتو خود را تأیید کنید.
نویسنده: Arman Shirinyan

اشتراک گذاری و حمایت

امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید