CTO می گوید تتر ناشر USDT تا 1.7 میلیارد دلار ذخایر مازاد دارد


پائولو آردوینو، مدیر ارشد فناوری تتر معتقد است که USDT در بحبوحه بحران بانکی به “ایمن‌ترین دارایی برای نگهداری در جهان” تبدیل شده است.

مدیر ارشد فناوری تتر، پائولو آردوینو، در هفته بلاک چین پاریس در سال 2023 به کوین تلگراف گفت که تتر، شرکت ارزهای دیجیتال که استیبل کوین USDT (USDT) را منتشر می کند، انتظار دارد در سه ماهه اول سال 2023 700 میلیون دلار سود به دست آورد. .

آردوینو گفت: “من هنوز آمار نهایی را ندارم، اما سود این سه ماهه احتمالاً با سه ماهه آخر سال 2022 برابری می کند.” و افزود که تتر در سه ماهه چهارم سال 2022 700 میلیون دلار سود داشته است. او اضافه کرد که تتر در 31 دسامبر 2022 “به آن 950 میلیون دلار اضافه شده است”.

بنابراین این بدان معناست که ارزش سهام شرکت ما به 1.5 میلیارد دلار یا 1.7 میلیارد دلار خواهد رسید و از ذخایر ما که 100٪ دارایی ها را پشتیبانی می کند، پیشی خواهد گرفت.

مدیر ارشد فناوری Tether در ادامه گفت که USDT تبدیل به “ایمن ترین دارایی در جهان” شده است، زیرا این شرکت با بانک هایی که بر مدل ذخیره کسری تکیه می کنند متفاوت است. او به طور خاص به بحران جاری در سیستم بانکی ایالات متحده پرداخت، جایی که بانک هایی مانند بانک سیلیکون ولی (SVB) به دلیل مدل ذخیره کسری سقوط کرده اند.

آردوینو همچنین اشاره کرد که او از طرفداران ارز دیجیتال اصلی بیت کوین (BTC) یعنی هج Tether است:

من عاشق بیت کوین هستم و این پوشش ماست و به همین دلیل است که ما در بیت کوین هستیم زیرا به این افراد اعتماد نداریم زیرا آنها ریسک زیادی را روی سپرده های مشتریان می گیرند.

همانطور که قبلا گزارش شده بود، تتر در سال گذشته به شدت در حال کاهش پشتیبانی از اوراق تجاری بود و در نهایت آن را تا پایان سال 2022 به صفر رساند. تتر علاوه بر حذف اوراق تجاری از ذخایر خود، این سرمایه گذاری ها را با اسناد خزانه داری ایالات متحده جایگزین می کرد.

این خبر در زمانی منتشر می شود که تتر به افزایش تسلط خود در بازار ادامه می دهد و ارزش بازار USDT از 28 فوریه تقریباً 8 میلیارد دلار افزایش یافته است. ارزش بازار USDT در زمان نگارش این مقاله به 79 میلیارد دلار رسیده است که بالاترین سطح از می 2022 است. داده های CoinGecko.

نمودار ارزش بازار USDT یک ساله. منبع: CoinGecko

با افزایش تسلط بر بازار USDT، استیبل کوین رقیب Circle، USDC، در حال از دست دادن سهم بازار است و ارزش بازار از اواخر فوریه 18 درصد کاهش یافته است.

مرتبط با: Tether CTO در Depeg USDC: “حداکثر بیت کوین از همان ابتدا درست بود” | PBW 2023

Circle به دلیل سقوط SVB با مشکلات بزرگی روبرو شد و استیبل کوین USDC برای مدت کوتاهی پیوند 1:1 خود را با دلار آمریکا از دست داد. سپس استیبل کوین بین Circle که کراس ریور را به عنوان یک شریک بانکی جدید اعلام کرد و گسترش روابط با BNY Mellon دوباره تثبیت شد.

مجله: سکه‌های ناپایدار: خطرات کاذب، بانکی و سایر خطرات ظاهر می‌شوند


نویسنده: Helen Partz

اشتراک گذاری و حمایت

امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *