حجم انتقال USDC به دلیل سقوط FTX به 5 برابر USDT می رسد

حجم انتقال USDC به دلیل سقوط FTX به 5 برابر USDT می رسد


علیرغم داشتن ارزش بازار بسیار کوچکتر، داده های زنجیره ای نشان می دهد که USDC در مقایسه با رقیب اصلی خود، USDT، حجم انتقال بسیار بیشتری دارد.

بر اساس داده‌های شرکت تجزیه و تحلیل بلاک‌چین گلس‌نود، استیبل‌کوین USD Coin (USDC) از زمان فروپاشی FTX محبوبیت زیادی پیدا کرده است و در حال حاضر به چهار تا پنج برابر حجم انتقال روزانه ثبت‌شده توسط رقیب اصلی Tether (USDT) رسیده است.

این در حالی است که ارزش بازار USDT 23 میلیارد دلار بیشتر از USDC است. از 10 ژانویه، این تفاوت چهار و نیم برابر به نفع USDC بود.

هر دو استیبل کوین به دنبال توییت بدنام مدیر عامل بایننس چانگ پنگ ژائو مبنی بر اینکه بایننس تمام دارایی های توکن FTX (FTT) را در 6 نوامبر انحلال خواهد کرد، شاهد افزایش حجم انتقال بودند. FTX خیلی زود ورشکست شد.

بر اساس داده‌های Glassnode، از آن زمان، USDC با میانگین بیش از 12.5 میلیارد دلار حجم انتقال بیشتر در روز در مقایسه با USDT، انتخاب ارجح برای کاربران کریپتو بوده است.

مجموع حجم انتقال USDC (آبی) و USDT (سبز) از 8 اکتبر تا 10 ژانویه. منبع: Glassnode.

در حالی که هر استیبل کوین به گونه ای طراحی شده است که تا حد امکان نزدیک به یک دلار آمریکا معامله شود و توسط ذخایری که توسط صادرکنندگان آن پشتیبانی می شود، USDC توسط برخی از جامعه ارزهای دیجیتال به عنوان یک گزینه بالقوه ایمن تلقی می شود.

حامیان به دارایی های USDC اشاره می کنند که توسط پول نقد یا خزانه های کوتاه مدت ایالات متحده و حسابرسی های ماهانه توسط شرکت حسابداری جهانی Grant Thornton پشتیبانی می شود.

تتر چندین سال است که به دلیل عدم نظارت مناسب و شفافیت کمتر در مورد ذخایر خود با انتقاداتی روبرو بوده است.

الان رای بدهید!

شرکت پشتیبان USDT در اکتبر 2021 توسط کمیسیون معاملات آتی کالا 41 میلیون دلار جریمه شد و ادعا کرد که توکن‌های آن کاملاً توسط ارزهای فیات پشتیبانی می‌شوند، اما تنها 27.6 درصد از مواقع بین سال‌های 2016 و 2018 دارای ذخایر کافی هستند.

تتر در حال کاهش توکن های پشتوانه کاغذ تجاری خود به نفع جایگزین های امن تر است، با آخرین تفکیک دارایی خود در نوامبر.

مربوط: Crypto.com پس از ممنوعیت OSC، USDT را برای کاربران کانادایی حذف می کند

USDT پس از سقوط FTX در میان ترس هایی که تتر به Alameda Research و FTX رد کرده بود، برای مدت کوتاهی پیوند خود را با دلار آمریکا از دست داد.

شواهد روی زنجیره نشان می دهد که دو شرکت در تلاش برای کوتاه کردن استیبل کوین هستند.

USDT تا ماه مه 2021، پس از اینکه تتر عرضه توکن خود را از 8.79 میلیارد دلار به 61.82 میلیارد دلار افزایش داد، حجم انتقال بسیار بالاتری نسبت به USDCها ثبت کرد که نشان دهنده افزایش 603 درصدی است.

ارزش بازار USDT از می 2018 تا ژانویه 2022. منبع: TradingView

با وجود تغییر بعدی در ترجیحات مصرف کننده، تتر از رشد سرمایه بازار به شرح زیر صحبت کرد: علامت او از “اعتماد و اعتماد مستمر بازار به تتر” صحبت کرد و اشاره کرد که هر سکه را می توان به دلار آمریکا با نسبت 1:1 بازخرید کرد.
نویسنده: Luke Huigsloot

امیر کرمی
کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉