رگولاتور USDC Circle ادغام Concord و SPAC را خاتمه داد


ارزش این معامله قبلاً در ژوئیه 2021 4.5 میلیارد دلار بود و در فوریه 2022 به 9 میلیارد دلار افزایش یافت.

بر اساس بیانیه مطبوعاتی جدیدی که در 5 دسامبر منتشر شد، Circle ناشر USD Coin (USDC)، شرکت خرید با اهداف ویژه یا SPAC، اعلام کرده است که ادغام پیشنهادی خود با Concord Acquisition به طور متقابل خاتمه یافته است. این معامله در ژوئیه 2021 با ارزش گذاری اولیه 4.5 میلیارد دلار اعلام شد و سپس در فوریه 2022 زمانی که ارزش Circle به 9 میلیارد دلار افزایش یافت تغییر کرد. USDC در حال حاضر دومین استیبل کوین بزرگ در گردش با ارزش بازار 43 میلیارد دلار است.

طبق شرایط این معاملات، کنکورد تا 10 دسامبر فرصت داشت تا معامله را تکمیل کند یا برای تمدید رای سهامداران درخواست کند. با این حال، به نظر می رسد که کنکورد به جای آن، محدودیت زمانی را افزایش داده است. همانطور که جرمی آلر، مدیر عامل Circle می گوید:

“کنکورد یک شریک قوی و ارزش افزوده در طول این فرآیند بوده است، و ما همچنان از مشاوره و حمایت باب دایموند و تیم گسترده تر کنکورد بهره مند خواهیم شد. ما از اینکه معامله پیشنهادی به پایان رسیده است، اما تبدیل شدن به یک شرکت عمومی ناامید هستیم. اعتماد و حمایت Circle را افزایش داده است. این همچنان بخشی از استراتژی اصلی آن برای بهبود شفافیت است و هرگز مهمتر از این نبوده است.”

سیرکل همچنین تکرار کرد که “در سه ماهه سوم سال 2022 با درآمد کل و سود ذخایر 274 میلیون دلاری و درآمد خالص 43 میلیون دلاری سودآور می شود.” این شرکت در حال حاضر 400 میلیون دلار پول نقد نامحدود دارد.

در حالی که ذینفعان به طور مستقیم دلیل نتایج این معامله را بیان نکردند، زمستان جاری ارزهای دیجیتال منجر به تجدید نظرهای نزولی در ارزش گذاری بسیاری از شرکت ها شده است. علاوه بر این، ادغام‌های SPAC نیز عملکرد ضعیفی داشتند، به طوری که مقایسه شاخص IPOX SPAC از زمان رسیدن به بالاترین سطح تاریخ در فوریه 2021، بیش از 40 درصد کاهش یافت. به همین ترتیب، صرافی ارزهای دیجیتال eToro اسرائیل ادغام 10 میلیارد دلاری SPAC را در ماه جولای پس از یک بازنگری رو به پایین نهایی کرد. به ارزش گذاری


نویسنده: Zhiyuan Sun

اشتراک گذاری و حمایت

امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید