Moody's: Depeg USDC مانع رشد استیبل کوین ها می شود و نظارت نظارتی را افزایش می دهد.

Moody’s: Depeg USDC مانع رشد استیبل کوین ها می شود و نظارت نظارتی را افزایش می دهد.


مودیز می‌گوید: «موسسات مالی با توجه به نگرانی‌هایشان در مورد نوسانات احتمالی سکه‌ها، ممکن است در اتخاذ استیبل کوین‌ها برای مذاکره در مورد معاملات مربوط به اوراق بهادار توکن‌شده تجدیدنظر کنند.

آژانس رتبه‌بندی اعتباری Moody’s Investors Service پیشنهاد می‌کند که آشفتگی اخیر در صنعت بانکداری سنتی، که منجر به از دست دادن کوین USDC (USDC) شد، می‌تواند تأثیر منفی بر پذیرش استیبل کوین داشته باشد و به طور بالقوه تماس‌های نظارتی را افزایش دهد.

مودیز در آخرین گزارش Industry Commentary خود که در 16 مارس منتشر شد، گفت که پس از اینکه USDC در 10 مارس لنگر را برداشت، استیبل کوین‌های دارای پشتوانه فیات ممکن است با مقاومت جدیدی روبرو شوند.

تحلیلگران کریستیانو ونتریچلی، وینسنت گاسدورف، راجیو بامرا و فابیان آستیک می‌گویند: «تاکنون، استیبل کوین‌های اصلی با پشتوانه فیات انعطاف‌پذیری قابل‌توجهی از خود نشان داده‌اند و از رسوایی‌های گذشته مانند فروپاشی FTX آسیبی ندیده‌اند». اما رویدادهای اخیر نشان داده است که اتکای ناشران استیبل کوین به مجموعه نسبتاً کوچکی از موسسات مالی خارج از زنجیره، ثبات آنها را محدود می کند.

سقوط ناگهانی بانک سیلیکون ولی در 10 مارس یک رویداد خطرناک بزرگ برای ناشر USDC Circle Internet Financial بود که 3.3 میلیارد دلار دارایی وابسته به بانک دارد. در طی سه روز، Circle تقریباً 3 میلیارد دلار از بازخرید USDC را پاک کرد زیرا ارزش استیبل کوین آن به حدود 0.87 دلار کاهش یافت.

این شرکت در 15 مارس گفت که “به طور قابل ملاحظه ای تمام درخواست های انباشته صدور و بازخرید USDC” را پاک کرده است، زیرا عملیات بانکی آن در ایالات متحده متوقف شده است.

USDC به سرعت لنگر خود را پس از اینکه شرکت بیمه سپرده فدرال یا FDIC اعلام کرد که تمام سپرده های نگهداری شده در بانک سیلیکون ولی را نگه می دارد، دوباره به دست آورد. جرمی آلر، مدیر عامل Circle در 14 مارس به بلومبرگ گفت که شرکت او اکنون به ذخایر 3.3 میلیارد دلاری خود دسترسی کامل دارد.

مرتبط با: Crypto Biz: سقوط SVB، سقوط USDC، بیت کوین هنوز پابرجاست

در حالی که درخواست‌ها برای انتشار استیبل کوین‌ها پس از فروپاشی Terra Luna افزایش یافته است، استیبل‌کوین‌های دارای پشتوانه فیات مانند آنچه توسط Circle منتشر شد، متفاوت از توکن الگوریتمی است که در می 2022 شکست خورد. صنعت در حال پیشرفت است

آژانس رتبه بندی اعتباری اعلام کرد USDC تنها زمانی توانست لنگر را بازیابی کند که تنظیم کننده های ایالات متحده تصمیم به بازپرداخت سپرده های بدون تضمین بانک سیلیکون ولی گرفتند. تحلیلگران مودیز گفتند: «در غیر این صورت، USDC می‌توانست از فرار آسیب ببیند و باید دارایی‌های خود را نقد کند.

با توجه به نوسانات فعلی بازار، چنین سناریویی می‌تواند منجر به حملات بیشتر به بانک‌های دارای دارایی‌های Circle شود که منجر به کاهش سایر استیبل کوین‌ها می‌شود.
نویسنده: Sam Bourgi

امیر کرمی
کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉