ایالات متحده شاهد افزایش تورم جدید خواهد بود - 5 نکته که باید در مورد بیت کوین در این هفته بدانید

ایالات متحده شاهد افزایش تورم جدید خواهد بود – 5 نکته که باید در مورد بیت کوین در این هفته بدانید


بیت کوین سال 2023 را با زمزمه هایی آغاز می کند که نوسانات ادامه دارد و نکات قیمت بیت کوین از جنبه های منفی جدید حمایت می کند.

بیت کوین (BTC) اولین هفته سال 2023 را در مکانی مبهم آغاز می کند که در آن نوسانات از معامله گران دور می ماند.

در تعطیلات کریسمس و سال نو نمی‌توان حرکت کرد، قیمت بیت کوین در محدوده محدودی قفل شده است.

با بسته شدن ضرر سالانه حدود 65 درصدی در سال 2022، بیت کوین مسلماً شاهد یک سال نزولی کلاسیک بوده است، اما در حال حاضر، تعداد کمی فعالانه پیش بینی بازگشت دارند.

وضعیت برای افراد عادی پیچیده است، که محرک های کلان ارائه شده توسط فدرال رزرو ایالات متحده و تأثیر سیاست اقتصادی بر قدرت دلار را تماشا می کند.

کوین تلگراف نگاهی به عوامل موثر بر عملکرد قیمت بیت کوین در هفته پیش رو و بعد از آن، قبل از بازگشت وال استریت در ژانویه می اندازد.

معامله گران بیت کوین از پایین آمدن جدید در بحبوحه یکسان شدن قیمت ها می ترسند

بر اساس داده‌های Cointelegraph Markets Pro و TradingView، دارندگان بیت‌کوین ممکن است خواهان نوسان باشند، اما تاکنون اقدامات قیمت بیت‌کوین به وضوح در کما بوده است.

به نظر می رسد هیچ چیز – معاملات کریسمس با حجم کم، بسته شدن شمع های فصلی و سالانه و حتی فشار داده های کلان قبل از آن – نمی تواند وضعیت موجود را تغییر دهد.

همانطور که کوین تلگراف گزارش داد، بر اساس شاخص نوسان تاریخی بیت کوین (BVOL)، نوسانات بیت کوین حتی توانسته تا پایان سال به پایین ترین حد خود برسد.

نمودار کندل استیک ۱ هفته ای شاخص نوسان تاریخی بیت کوین (BVOL). منبع: TradingView

بنابراین، با نگاهی به آینده، معامله گران در مورد انتظار بیت کوین/دلار آمریکا محافظه کار هستند زیرا نشانه های تغییر اساسی در رفتار بازار کاملاً وجود ندارد.

“برای اینکه همه به روند صعودی برگردند، نیاز به یک پمپ کوچک برای وارد شدن به مقاومت است. همان تله گاو نر در تمام سال 2022 اتفاق می افتد، اما مردم یاد نمی گیرند.” ایل کاپو از Crypto استدلال کرد در روز

“12k بسیار محتمل است.”

نمودار توضیحی BTC/USD. منبع: Il Capo by Crypto/ Twitter

نظرات او با افزایش اندکی برای بیت کوین همراه شد که برای اولین بار در چند روز گذشته از 16700 دلار گذشت.

نمودار کندل استیک ۱ ساعته بیت کوین/دلار آمریکا (Bitstamp). منبع: TradingView

آنها به همین ترتیب توسط تاجر و تحلیلگر محبوب پنتوشی تکرار شدند. با پرچم 12000 دلار به عنوان منطقه پشتیبانی کلیدی برای بیت کوین برای بازبینی مجدد از نظر حجم در بازه های زمانی بالاتر.

نمودار توضیحی BTC/USD. منبع: پنتوشی/ توییتر

در همین حال، تحلیلگر همکار تونی گینا بار دیگر دو برابر شد برای BTC/USD 11000-14000 دلار است.

در تفسیر توییتر در اول ژانویه آمده است: «ما انتظار داریم که طی ۲ تا ۳ ماه به همه این سطوح برسیم.

مایکل بری هشدار داد که تورم باز خواهد گشت

با توجه به اینکه شاخص قیمت مصرف کننده ایالات متحده (CPI) یک هفته دیگر برای چاپ در ماه دسامبر باقی مانده است، اولین روزهای ژانویه در مورد کاتالیزورهای کلان قیمت BTC نسبتاً آرام است.

اما این بدان معنا نیست که چیزی برای مراقبت وجود ندارد، اما انتظار می‌رود هفته آینده داده‌های فهرست کامل مدیران خرید (PMI) و حقوق و دستمزد غیرکشاورزی وجود داشته باشد.

با توجه به ابزار FedWatch گروه CME، روند کوتاه‌مدت و میان‌مدت همچنان کاهش تورم است که به دارایی‌های پرخطر فرصت مانور می‌دهد.

فدرال رزرو هنوز نشان نداده است که بر افزایش نرخ بهره تمرکز خواهد کرد، اگرچه سرعت این افزایش ها شروع به کند شدن کرده است. به محض رسیدن این سیگنال ها، حساسیت به ریسک باید به طور قابل توجهی قوی تر شود.

نمودار احتمالی نرخ هدف فدرال رزرو منبع: CME Group

فدرال رزرو صورتجلسه کمیته بازار باز فدرال (FOMC) را در 4 ژانویه منتشر خواهد کرد و راهنمایی روشنی در مورد سیاست های آینده ارائه خواهد کرد.

با این حال، برای مایکل بری، سرمایه‌گذار «بیگ شورت»، حتی این سناریوی سهل‌انگیزتر پایان ماجرای تورم نیست.

«تورم به اوج خود رسیده است. اما این آخرین اوج چرخه نیست.» هشدار داد در توییتی در ژانویه

در 2 H 2023، احتمالا شاهد کاهش CPI، احتمالاً منفی و ایالات متحده در رکود با هر تعریفی خواهیم بود. فدرال رزرو آن را قطع خواهد کرد و دولت آن را تشویق خواهد کرد. و افزایش تورم دیگری را تجربه خواهیم کرد. سخت نیست.”

پیامدهای سیاست فدرال رزرو برای عملکرد بازار سهام در سال 2022 مشهود است، به عنوان مثال، S&P 500 سال را 1000 واحد کمتر از بسیاری از محبوب ترین پیش بینی ها به پایان می رساند.

در حالی که بازارها در انتظار اولین روز معاملاتی وال استریت در سال 2023 هستند، شاخص دلار آمریکا در حال مبارزه با چیزی است که می تواند اولین بارقه امید سال برای دارایی های کریپتو باشد.

شاخص دلار آمریکا (DXY) بیش از شش ماه است که تهدید می‌کند از طریق حمایت بی‌رقیب افت کند و سپس دوباره وارد سطح 100 واحدی شود.

کالوم توماس، بنیانگذار و سرپرست تحقیقات شرکت تحقیقاتی کلان Top Down Charts، گفت: بازارها: DXY در آستانه شکست دوباره، بازدهی 10 ساله به مقاومت، بازگشت نفت خام WTI به مقاومت، رکود طلا در مقاومت، بازگشت سهام. خلاصه شده است در بخشی از نظرات توییتر آن روز.

نمودار شمعی 1 هفته ای شاخص دلار آمریکا (DXY). منبع: TradingView

مشکل به دلیل افت در میان داده‌های نرخ هش بی‌رحمانه

در دنیای تصادفی مبانی بیت کوین، به محض شروع سال، همه چیز طبق معمول ادامه می یابد.

تعدیل سختی بیت کوین در 3 ژانویه، سودهای دو هفته پیش را پاک می کند، زیرا نشان دهنده این است که ماینرها بر عملکرد قیمت بیت کوین تحت فشار خواهند بود.

بر اساس داده‌های BTC.com، پس از افزایش 3.27 درصدی در 19 دسامبر، سختی این هفته به میزان 3.5 درصد کاهش می‌یابد، بنابراین به بالاترین حد تاریخ نمی‌رسد.

مروری بر اصول شبکه بیت کوین (اسکرین شات). منبع: BTC.com

داده‌های سختی به خودی خود بینشی جالب از سلامت «پنهان» بیت‌کوین ارائه می‌دهد – رقابت برای یارانه‌های بلوک، علی‌رغم نگرانی‌ها در مورد ثبات مالی استخراج‌کنندگان، به‌طور قابل‌توجهی بالا است.

با این حال، داده‌های اواخر دسامبر برای شرکت‌کنندگان عادی شبکه یک عکس لحظه‌ای تلخ را به همراه داشت، با نرخ هش – تخمینی از کل قدرت پردازش اختصاص داده شده به استخراج – به پایین‌ترین حد سال.

چارلز ادواردز، بنیانگذار سرمایه‌گذاری کاپریول، می‌گوید: «این بی‌رحمانه‌ترین تسلیم استخراج‌کننده بیت‌کوین از سال 2016 و احتمالاً تا کنون است». نظر داد به موقع.

تسلیم ریبون هاش کمترین میزان هش بیت کوین در سال 2022 را به خود اختصاص داده است، زیرا ماینرها در سراسر جهان تحت فشار شدید ناشی از کاهش حاشیه، ورشکسته و به طور نکول می شوند.

نمودار حاشیه نویسی نوار هش بیت کوین. منبع: چارلز ادواردز / توییتر

نمودار همراه نشان می دهد که نشانگر هش ریبون بیت کوین وارد منطقه «تسلیم» دیگری شده است، جایی که ماینرها به طور انبوه نرخ هش را محدود کرده اند. اتفاق مشابهی در جولای 2022 و یک سال قبل از آن رخ داد.

همانطور که کوین تلگراف گزارش داد، شرکت های استخراج عمومی بیت کوین نیز همچنان این فشار را احساس می کنند و Core Scientific یک وام ورشکستگی موقت حدود 40 میلیون دلاری از طلبکاران از جمله بلک راک دریافت کرد.

عرضه BTC به خواب می رود

بدون نوسانات بیت کوین برای هفته ها، انگیزه کمی برای فروش در بین سرمایه گذاران وجود دارد.

آخرین داده‌های زنجیره‌ای از این نظریه پشتیبانی می‌کنند، زیرا عرضه بیت‌کوین هر چه بیشتر کند می‌شود، زیرا دلالان دور می‌مانند.

به گفته شرکت تحلیل زنجیره ای گره شیشه ایطی پنج تا هفت سال گذشته، میزان عرضه پایدار در کیف پول وی به بالاترین حد خود از ژانویه 2018 رسیده است.

جدولی که آخرین بار در آن عرضه بیت کوین ۵ تا ۷ سال پیش فعال بوده است. منبع: Glassnode/ توییتر

این روند در بیشتر سال گذشته ادامه داشته است زیرا کسانی که بیت کوین را در آخرین چرخه نصف کردن خریدند، با بازگشت قیمت خرید خود مواجه شدند.

با بالا رفتن سن عرضه، حجم سکه‌هایی که بر مبنای کوتاه‌مدت حرکت می‌کنند نیز کاهش می‌یابد، که نشان می‌دهد هیچ معامله سفته‌بازی فی نفسه وجود ندارد.

Glassnode گفت، مقدار عرضه بیت کوین که آخرین بار سه تا شش ماه پیش فعال بود، اکنون به پایین ترین سطح پنج ساله خود رسیده است. تایید می کند. عرضه ای که سه تا پنج سال پیش فعال بود، اکنون به پایین ترین سطح یک ساله خود رسیده است.

آخرین نمودار عرضه بیت کوین فعال 3-6 ماه پیش است. منبع: Glassnode/ توییتر

منبع تحلیلی Stockmoney Lizards، “عرضه دوباره کم می شود” پاسخ داد به داده های بی حالی مشابه در پایان ماه گذشته.

نمودار همراه همبستگی بین عرضه سستی و بالا و پایین های کلان را برای اقدام قیمت بیت کوین نشان داد.

نمودار توضیحی BTC/USD. منبع: Stockmoney Lizards / توییتر

احساس در سرزمینی که هیچکس نیست

در نشانه‌ای مشابه که بسیاری از فعالان بازار نمی‌دانند در مورد آینده کریپتو چه احساسی داشته باشند، احساسات نه اینجا و نه آنجا وجود دارد.

مطالب مرتبط: “زمستان رمزنگاری” در سال 2023 به پایان نمی رسد – مدافع بیت کوین دیوید مارکوس

این خوانش شاخص احساسات محبوب کریپتو ترس و طمع است که همچنان در منطقه درست بالای «ترس شدید» شناور است.

به نظر می‌رسد داستانی که بیشتر دوره پس از سقوط FTX را مشخص کرده است، در مورد اینکه واقعاً وضعیت ارزهای دیجیتال چقدر بد است، گیج‌کننده است.

از میان پنج براکت احساسی شاخص، تنها «ترس» در هفته‌های اخیر ادامه داشته است و آخرین سفر عمیق‌تر به سمت «ترس شدید» در پایان نوامبر اتفاق افتاد.

همانطور که Cointelegraph در یک راهنمای اختصاصی توضیح می دهد، Fear & Greed می تواند بینش های مهمی را در مورد فعالیت بازار بر اساس رفتار سرمایه گذار ارائه دهد. در سال 2022، به 6/100 کاهش یافت، نمره ای که در طول عمر بیت کوین به ندرت دیده می شود.

دانیل چئونگ، یکی از بنیانگذاران شرکت سرمایه گذاری Syncacy Capital می گوید: با وجود سال 2022 وحشیانه برای ارزهای دیجیتال از نظر احساسات، من هرگز به این اندازه در مورد این صنعت از نظر اصول بلندمدت هیجان زده نشده ام. نهایی شده است در یک تاپیک توییتری در 1 ژانویه.

شاخص ترس و طمع رمزنگاری (نمایش). منبع: Alternative.me

دیدگاه‌ها، نظرات و دیدگاه‌های بیان‌شده در اینجا به تنهایی متعلق به نویسندگان است و نیازی به بازتاب یا ارائه دیدگاه‌ها و نظرات Cointelegraph نیست.
نویسنده: William Suberg

امیر کرمی
کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉