رئیس فدرال رزرو می گوید CBDC عمده فروشی ایالات متحده «قول می دهد» اما خرده فروشی «تصورش سخت است»


میشل بومن، رئیس هیئت مدیره فدرال رزرو در یک سخنرانی در دانشگاه جورج تاون در مورد CBDC بالقوه ایالات متحده صحبت کرد.

میشل بومن، رئیس هیئت مدیره فدرال رزرو ایالات متحده، در 18 آوریل در دانشگاه جورج تاون سخنرانی کرد تا “چند دیدگاهی” در مورد ارز دیجیتال بانک مرکزی (CBDC) ارائه دهد. بومن گفت که فدرال رزرو نقش مهمی در گفتگو در مورد CBDC ایفا کرد. به نظر نمی رسید که او مشتاق بررسی مشکلاتی که یک CBDC می تواند حل کند و طراحی و مسائل خط مشی آن را بررسی کند.

بومن نسبت به نیاز CBDC برای بهبود سیستم پرداخت یا توانایی آن برای افزایش شمول مالی در ایالات متحده ابراز تردید کرد. یک CBDC باید عملکرد بهتری از سیستم جدید FedNow داشته باشد تا بتواند جایگاهی در بازار به دست آورد، و بعید است که 4.5٪ از آمریکایی های بدون بانک بخواهند از CBDC استفاده کنند. بومن افزود:

خانوارهای بدون حساب بانکی نیز کمتر احتمال دارد که تلفن همراه داشته باشند یا به اینترنت دسترسی داشته باشند که این امر پذیرش CBDC را مختل می کند.

بومن همچنین دیدگاه بدبینانه ای نسبت به CBDC به عنوان یک تمرین سیاسی داشت. او برنامه‌ریزی یک CBDC را «تضاد آشکار با انعطاف‌پذیری و آزادی نهفته در ارز فیزیکی یا سپرده‌های بانکی» می‌دانست که می‌توان از آن سوء استفاده کرد. بعلاوه:

این نوع کنترل همچنین خطر سیاسی کردن سیستم پرداخت و نحوه استفاده از پول در هسته آن را به همراه دارد. یک CBDC که اجازه این نوع کنترل را می دهد […] همچنین ممکن است استقلال بانک مرکزی را تهدید کند.»

ترس از ناشناخته بر بسیاری از نتیجه گیری های بومن تأثیر گذاشت. او گفت، بدون فکر بیشتر، پرداخت‌های فرامرزی نیازمند ایجاد یک چارچوب نظارتی است، ممکن است بسته به قوانین آینده جایگزینی برای استیبل کوین ارائه دهد، و حریم خصوصی کاربران ممکن است به دلیل CBDCها در خطر باشد. قانون جدید استیبل کوین ایالات متحده به فدرال رزرو اجازه می دهد تا بر صادرکنندگان استیبل کوین غیر بانکی کنترل داشته باشد.

مرتبط: به گفته این مقام، بانک انگلستان برای نقش بزرگتر توکن سازی در امور مالی آماده است

بومن با تکرار ادعای مطرح شده توسط همکارش کریستوفر والر، این ادعا را رد کرد که CBDC جایگاه دلار آمریکا را در اقتصاد بین المللی تقویت می کند، با این استدلال که نقش بین المللی دلار به دلیل عواملی مانند اندازه اقتصاد ایالات متحده و قدرت آن است. قدرت اقتصادی موسسات و سایر مواردی که CBDC بر آنها تأثیری نخواهد گذاشت.

ما باید بپرسیم که چه اصطکاک‌های فعلی در سیستم پرداخت وجود دارد یا ممکن است ایجاد شود. فقط که یک CBDC می تواند حل کند یا یک CBDC می تواند حل کند موثرترینبومن نتیجه گرفت که توصیه کمی برای CBDC خرده فروشی وجود دارد:

تصور دنیایی که در آن تعادل بین مزایا و پیامدهای ناخواسته بتواند یک CBDC با دسترسی مستقیم را برای استفاده های فراتر از معاملات بین بانکی و عمده فروشی توجیه کند، سخت است.

با این حال، برای برخی از تراکنش‌های بزرگ و تراکنش‌های پرداخت بین‌المللی، وعده‌هایی برای CBDC عمده‌فروشی داده است.

مجله: یوان دیجیتال چین یک سلاح سایبری اقتصادی است و ایالات متحده در حال خلع سلاح است
نویسنده: Derek Andersen

اشتراک گذاری و حمایت

Picture of امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید