معاون رئیس‌جمهور ایالات متحده مدیران ارشد فناوری را گرد هم می‌آورد تا در مورد خطرات هوش مصنوعی بحث کنند


معاون رئیس جمهور هریس مدیرانی از چندین شرکت توسعه هوش مصنوعی را گرد هم آورد تا در مورد خطرات احتمالی ناشی از فناوری نوپا صحبت کنند.

معاون رئیس‌جمهور ایالات متحده و مشاوران ارشد رئیس‌جمهور بایدن با چندین مدیر عامل صنعت هوش مصنوعی جلسه‌ای برگزار کردند تا درباره «نگرانی‌های مربوط به خطرات مرتبط با هوش مصنوعی» صحبت کنند.

در 4 می، کامالا هریس، معاون رئیس جمهور ایالات متحده، با 9 مشاور ارشد مدیریت بایدن در علم، امنیت ملی، سیاست و اقتصاد همراه شد و با مدیران عامل OpenAI، مایکروسافت، گوگل و استارتاپ هوش مصنوعی Anthropic دیدار کرد.

به ویژه، مارک زاکربرگ، مدیرعامل غول فناوری متا، در این جلسه حضور نداشت.

قبل از این نشست، کاخ سفید مجموعه ای از اطلاعیه های مرتبط با هوش مصنوعی را منتشر کرد که مربوط به تامین مالی تسهیلات تحقیقاتی هوش مصنوعی، سیاست هوش مصنوعی دولت و ارزیابی سیستم های هوش مصنوعی بود.

بر اساس این اعلامیه، در این نشست بر شفافیت سیستم‌های هوش مصنوعی، اهمیت ارزیابی و تأیید امنیت هوش مصنوعی و اطمینان از محافظت از هوش مصنوعی در برابر عوامل مخرب تمرکز شد.

بر اساس گزارش ها، مدیران اجرایی دولت و فناوری توافق کردند که “کار بیشتری برای توسعه و ارائه اقدامات امنیتی و حفاظتی مناسب” برای هوش مصنوعی مورد نیاز است.

مدیران عامل متعهد به همکاری با کاخ سفید برای اطمینان از اینکه آمریکایی‌ها می‌توانند از نوآوری هوش مصنوعی بهره ببرند، متعهد شدند. جزئیات خاصی از اقدامات مورد نیاز یا آنچه دقیقاً شامل تعامل دولت است به اشتراک گذاشته نشد.

مارک زاکربرگ، رئیس متا، در این جلسه شرکت نکرد، حتی با وجود اینکه شرکت سال‌ها روی هوش مصنوعی کار می‌کرد. یکی از مقامات کاخ سفید به سی‌ان‌ان گفت: «در حال حاضر تمرکز بر شرکت‌هایی است که در فضا پیشتاز هستند.

دولت بایدن همچنین تلاش های خود را برای رسیدگی به نگرانی های امنیت ملی ناشی از هوش مصنوعی، به ویژه در مورد امنیت سایبری و امنیت زیستی – بدون پرداختن به جزئیات، برجسته کرد.

او گفت که این تلاش‌ها شرکت‌های هوش مصنوعی را قادر می‌سازد تا به بهترین شیوه‌ها برای محافظت از شبکه‌های هوش مصنوعی در مقابل کارشناسان امنیت سایبری دولتی «جامعه امنیت ملی» دسترسی پیدا کنند.

کاخ سفید برای هوش مصنوعی اهمیت زیادی قائل است

در همان روز، دولت بایدن اعلام کرد که 140 میلیون دلار را برای تأسیس هفت مؤسسه جدید ملی تحقیقات هوش مصنوعی اختصاص خواهد داد که تعداد کل آنها را به 25 در سراسر کشور خواهد رساند.

«این مؤسسات از هوش مصنوعی آمریکا پشتیبانی می کنند [research and development] زیرساخت‌ها،” کاخ سفید گفت. وی افزود که این موسسات در زمینه هایی مانند “اقلیم، کشاورزی، انرژی، بهداشت عمومی، آموزش و امنیت سایبری” پیشرفت خواهند کرد.

مرتبط با: مدیر عامل گوگل دیپ مایند: می‌توانیم در چند سال آینده AGI داشته باشیم.

در اطلاعیه‌ای جداگانه، دولت اعلام کرد شرکت‌های توسعه‌دهنده هوش مصنوعی از جمله Anthropic، Google، Microsoft، OpenAI، NVIDIA، Hugging Face و Stability AI نیز در ارزیابی عمومی سیستم‌های هوش مصنوعی در کنوانسیون هکر DEFCON در پلتفرم شرکت آموزشی هوش مصنوعی Scale AI شرکت خواهند کرد. مرداد.

در نهایت، کاخ سفید اعلام کرد که پیش‌نویس خط‌مشی را درباره نحوه استفاده دولت ایالات متحده از هوش مصنوعی منتشر خواهد کرد و این سیاست برای اظهار نظر عمومی «تابستان امسال» ارائه خواهد شد.

سیاست های مربوط به توسعه، استفاده و خرید هوش مصنوعی توسط ادارات و آژانس های فدرال تهیه خواهد شد. او گفت که این سیاست ها “الگویی” برای دولت های ایالتی و محلی در خرید و استفاده از هوش مصنوعی خواهد بود.

AI Eye: “بزرگترین جهش تا کنون” در هوش مصنوعی، ابزارهای جدید جالب، هوش مصنوعی DAOهای واقعی هستند
نویسنده: Jesse Coghlan

اشتراک گذاری و حمایت

امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید