خزانه داری ایالات متحده به دنبال تشدید قوانین غیربانکی پس از بحران بانکی است


جانت یلن خواستار مقررات بیشتر در مورد مؤسسات غیربانکی شده است و ادعا می کند که آنها یک خطر سیستماتیک برای ثبات مالی ایالات متحده هستند.

خزانه‌داری ایالات متحده و تعدادی از تنظیم‌کننده‌های مالی عالی ایالات متحده قوانین جدیدی را پیشنهاد کرده‌اند تا فدرال رزرو را آسان‌تر تعیین مؤسسات غیربانکی به‌عنوان مهم سیستمی کند و نظارت و تنظیم این مؤسسات را تسهیل کند.

جانت یلن، وزیر خزانه‌داری ایالات متحده، نگرانی‌های خود را در مورد موسسات مالی «غیر بانکی» به دلیل کاستی‌های نظارتی فعلی و پتانسیل برای سرایت مالی گسترده‌تر هنگام ورود این شرکت‌ها در نشست شورای نظارت بر ثبات مالی (FSOC) در 21 آوریل ابراز کرد. روزهای سختی را پشت سر می گذارد

«غیر بانکی» یک اصطلاح کلی برای هر نهادی است که مجوز بانکی ندارد اما همچنان خدمات مالی خاصی را ارائه می‌کند. برخلاف موسسات بانکی سنتی، این موسسات توسط شرکت بیمه سپرده فدرال (FDIC) بیمه نمی شوند. شرکت‌های غیربانکی شامل شرکت‌های سرمایه‌گذاری خطرپذیر، شرکت‌های ارز دیجیتال و صندوق‌های تامینی هستند.

یلن گفت: «راهنمای فعلی که در سال 2019 منتشر شد، موانع نامناسبی را به عنوان بخشی از فرآیند انتصاب ایجاد کرد.

یلن گفت که اقدامات راهنمایی جدید بسیاری از «موانع نامناسب» را برای اعطای وضعیت غیربانکی به شرکت‌های مالی بزرگ برطرف می‌کند، فرآیندی که اکنون تا شش سال طول می‌کشد.

به گفته مقامات در این جلسه، روند نظارت و انتصاب جدید و کوتاه‌تر همچنان زمان زیادی را برای تنظیم‌کننده‌ها و آژانس‌ها برای برقراری ارتباط و بحث درباره جزئیات فراهم می‌کند.

علاوه بر این، دستورالعمل جدید قوانین دوره 2019 را با یک فرآیند تحلیل جایگزین می‌کند که در آن شورا تعیین می‌کند «آیا مشکلات مالی در شرکت یا فعالیت‌های شرکت تهدیدی برای ثبات مالی ایالات متحده است یا خیر».

مرتبط با: مدیرعامل سوان بیت کوین می گوید بحران بانکی می تواند اولین “بازار صعودی طولانی بیت کوین” را جرقه بزند.

پس از بدترین بحران بانکی از سال 2008، زمانی که بانک‌های دوستدار رمزنگاری و فن‌آوری Silvergate Bank، Signature Bank و Silicon Valley Bank ویران شدند، یلن به سرمایه‌گذاران و شهروندان عادی اطمینان داد که بخش بانکی ایالات متحده قوی و امن است.

او با اشاره مستقیم به دستورالعمل جدید، هشدار داد که بحران بانکی اخیر یک مثال قطعی از این است که چرا FSOC و Fed باید نظارت بیشتری داشته باشند و مقررات اضطراری داشته باشند.

«آنچه ماه گذشته اتفاق افتاد به ما نشان می‌دهد که هنوز کارمان تمام نشده است. مرجع واکنش اضطراری بسیار مهم است. یلن گفت: «یک رژیم نظارتی و نظارتی که می تواند به جلوگیری از شروع و گسترش اختلالات مالی کمک کند، به همان اندازه مهم است.

مجله: سکه‌های ناپایدار: خطرات کاذب، بانکی و سایر خطرات ظاهر می‌شوند
نویسنده: Tom Mitchelhill

اشتراک گذاری و حمایت

امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید