وزارت خزانه داری ایالات متحده تحریم هایی را بر کیف پول های رمزنگاری اعمال می کند، زیرا مقامات مسئول مبارزه با فنتانیل هستند


به گفته والی آدیمو، معاون وزیر خزانه داری، کیف پول های تحریم شده “با میلیون ها دلار آمریکا از صدها سپرده تامین می شد” که برای مواد مخدر استفاده می شد.

دفتر کنترل دارایی های خارجی وزارت خزانه داری ایالات متحده (OFAC) کیف پول های رمزنگاری شده را که ظاهراً به افراد و شرکت های مرتبط با تولید فنتانیل مرتبط هستند، تحریم کرده است.

در اطلاعیه 3 اکتبر، وزارت دادگستری ایالات متحده علیه چندین تولیدکننده مواد شیمیایی مستقر در چین و همچنین بسیاری از کارمندان آنها که گفته می شود از تراکنش های رمزنگاری به عنوان بخشی از طرح توزیع غیرقانونی پیش ساز فنتانیل استفاده کرده اند، کیفرخواست صادر کرد. به گفته مقامات ایالات متحده، این شرکت‌ها تمایل دارند از تراکنش‌های ارزهای دیجیتال برای پنهان کردن هویت و مکان و جابجایی وجوه خود استفاده کنند و حداقل ۳ نفر را شناسایی کنند که کیف پول‌های رمزنگاری شده را برای پرداخت‌ها نگهداری می‌کنند.

OFAC کیف پول های بیت کوین (BTC)، اتر (ETH)، سکه USD (USDC)، تتر (USDT) و Tron (TRX) را به اتباع چینی و آزمایشگاه های Valerian، همراه با شرکت هایی مانند Hanhong Pharmaceutical Technology، به لیست ویژه اضافه کرد. اتباع تعیین شده و Hebei Crovel Biotech. به گفته معاون وزیر خزانه داری والی آدیمو، این اقدام اجرایی با هدف ایجاد اختلال در شبکه غیرقانونی مواد مخدر انجام شده است.

‘[W]Adeyemo گفت: “ما بیش از دوازده کیف پول ارز مجازی مرتبط با این بازیگران را شناسایی و مسدود کرده ایم.” کیف پول های مسدود شده ای که میلیون ها دلار آمریکا را از طریق صدها سپرده دریافت کرده اند، دامنه و مقیاس عملیات هدفمند را نشان می دهد.

مرتبط با: کریپتو و روانگردان: شفاف سازی مقررات می تواند به رشد بخش ها کمک کند

بسیاری از قانونگذاران خواستار اقدام برای سرکوب توزیع فنتانیل در ایالات متحده شده اند، جایی که تخمین زده می شود که فنتانیل مسئول بیش از 67000 مرگ در سال 2021 باشد. سناتور ماساچوست، الیزابت وارن، منتقد صریح دارایی های دیجیتال، به این پتانسیل اشاره کرد. پیوندهای بین پرداخت های رمزنگاری و قاچاق مواد مخدر در جلسه استماع ماه می مورد بحث قرار خواهد گرفت.

هفته اول اکتبر همچنین 10 سال زندان برای راس اولبریخت، بنیانگذار بازار آنلاین Silk Road بود. بسیاری از این پلتفرم به دلیل تسهیل خرید و فروش مواد مخدر با اجازه پرداخت با دارایی های دیجیتال انتقاد کرده اند، اما Ulbricht هنوز در فضای رمزنگاری حامیانی دارد.

مجله: سازمان های اجرایی ایالات متحده جرایم مرتبط با رمزنگاری را تشدید می کنند
نویسنده: Turner Wright

اشتراک گذاری و حمایت

امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید