رگولاتورهای ایالتی ایالات متحده از قرارداد 10 میلیون دلاری با رابینهود برای سرمایه گذاران شکست خورده خبر دادند.


این تحقیقات به شکایات Robinhood در مورد قطع سیستم، که منجر به از دست دادن معاملات توسط کاربران می‌شد، در حالی که بیشتر خدمات پلتفرم در دسترس نبود، بررسی شد.

دپارتمان حفاظت مالی و نوآوری کالیفرنیا اعلام کرد که شرکت پشتیبان پلتفرم معاملاتی ارزهای دیجیتال و سهام رابینهود احتمالاً بیش از 10 میلیون دلار جریمه برای «شکست‌های عملیاتی و فنی که به سرمایه‌گذاران بزرگ آسیب می‌زند» پرداخت خواهد کرد.

در اطلاعیه 6 آوریل، DFPI گفت این معامله – تا سقف 10.2 میلیون دلار – نتیجه تحقیقات انجام شده توسط انجمن مدیران اوراق بهادار آمریکای شمالی در ارتباط با تنظیم‌کننده‌های اوراق بهادار از آلاباما، کلرادو، کالیفرنیا، دلاور، نیوجرسی، داکوتای جنوبی است. و تگزاس این پلتفرم در مارس 2020 یک سری از قطع شدن سیستم را تجربه کرد که باعث شد کاربران تراکنش های خود را از دست بدهند در حالی که بیشتر خدمات Robinhood در دسترس نبود.

اندرو هارتنت، رئیس NASAA، گفت: «رابین‌هود بارها در ارائه خدمات به مشتریان خود شکست خورده است، اما این توافقنامه به وضوح نشان می‌دهد که رابین‌هود باید تعهدات خدمات مشتری خود را جدی بگیرد و این کاستی‌ها را اصلاح کند».

رابینهود در آغاز همه‌گیری کووید-19 رشد قابل‌توجهی را تجربه کرد و بسیاری از آنها به کار از خانه و تجارت آنلاین از طریق این برنامه روی آوردند. اما قطعی پلتفرم منجر به این شده است که برخی از کاربران آسیب دیده شکایت دسته جمعی را علیه Robinhood تشکیل دهند. سازمان تنظیم مقررات صنعت مالی ایالات متحده یا FINRA نیز این شرکت را به دلیل ایجاد “آسیب گسترده و قابل توجه” به هزاران کاربر، حدود 70 میلیون دلار جریمه کرد.

“در فرآیند بررسی و تایید برای گزینه‌ها و حساب‌های حاشیه در رابین‌هود، ضعف‌هایی در ابزارهای نظارت و گزارش‌دهی شرکت، و خدمات ضعیف به مشتریان و پروتکل‌های تشدید وجود داشت که در برخی موارد منجر به ناتوانی کاربران رابین‌هود در انجام معاملات شد. برخی سهام‌ها. رو به کاهش بود.”

دستور DFPI رابینهود را متهم به “گسترش اطلاعات نادرست به مشتریان” در مورد خطرات مرتبط با معاملات مارجین و گسترش اختیارات چند جانبه و همچنین شکست در خدمات مشتری و شفافیت با FINRA و تنظیم‌کننده‌های ایالتی کرد. به عنوان بخشی از توافق، رابینهود یافته‌های تنظیم‌کننده‌ها را که حاوی شواهدی مبنی بر «رفتار عمدی یا متقلبانه» نیستند، «نه تصدیق و نه انکار» می‌کند.

مرتبط با: وزارت دادگستری ایالات متحده از توقیف 55 میلیون سهام رابینهود خبر داد

در آگوست 2022، دپارتمان خدمات مالی نیویورک، که بخشی از تحقیقات ناساا نبود، جریمه ای 30 میلیون دلاری برای کسب و کار رمزنگاری رابینهود به دلیل نقض ادعایی قوانین ضد پولشویی، امنیت سایبری و حمایت از مصرف کننده بین ژانویه تا سپتامبر اعلام کرد. 2019. کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده همچنین در دسامبر 2022 احضاریه ای را برای تحقیقات علیه این شرکت به دلیل لیست های رمزنگاری و خدمات نگهداری آن صادر کرد.

مجله: اسکات ملکر تجارت کریپتو را به چالش می کشد
نویسنده: Turner Wright

اشتراک گذاری و حمایت

امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید