سناتورهای آمریکایی از Fidelity می خواهند پس از رونق FTX در عرضه بیت کوین تجدید نظر کند


سناتورهای بدبین استدلال کرده اند که فروپاشی FTX “بسیار واضح” نشان می دهد که صنعت دارایی های دیجیتال “مشکلات جدی” دارد.

سناتورهای آمریکایی الیزابت وارن، تینا اسمیت و ریچارد دوربین درخواست خود را از Fidelity Investments برای تجدید نظر در ارائه محصول بازنشستگی 401 (k) مرتبط با بیت کوین (BTC) تجدید کردند.

این سه سناتور در نامه‌ای خطاب به مدیر عامل شرکت Fidelity Investments در 21 نوامبر، ابیگیل جانسون گفتند که کاهش اخیر در FTX بیش از هر دلیلی برای شرکت مدیریت دارایی 4.5 میلیون دلاری برای تجدید نظر در ارائه بیت کوین خود به پس‌اندازهای بازنشستگی است.

رونق اخیر FTX، یک صرافی ارزهای دیجیتال، روشن کرده است که صنعت دارایی دیجیتال مشکلات جدی دارد.

سناتورها همچنین اضافه کردند که «اعجوبه‌های کاریزماتیک، کلاهبرداران فرصت‌طلب و مشاوران سرمایه‌گذاری خودخوانده» نقش زیادی در دستکاری قیمت بیت‌کوین (BTC) ایفا کردند که بر روی پس‌اندازهای بازنشسته ۴۰۱ (k) که در بیت‌کوین سرمایه‌گذاری کرده‌اند، تأثیر گذاشته است. محصول بیت کوین Fidelity:

ارزش بیت کوین از ماه جولای، زمانی که آخرین بار نگرانی های خود را در مورد احتمال افشای برنامه های بازنشستگی در محل کار به بیت کوین ابراز کردیم، به شدت کاهش یافته است.

“از آنجایی که میزان آسیب ناشی از FTX همچنان در حال ظهور است، سرایت در بازار گسترده تر دارایی دیجیتال احساس می شود. بیت کوین نیز از این قاعده مستثنی نیست.

نامه سناتورها به مدیر عامل Fidelity دومین نامه در ماه های اخیر بود، با اولین نامه در 26 ژوئیه درخواست توضیح درباره اینکه چرا Fidelity در وهله اول تصمیم گرفت مشتریان خود را در معرض یک محصول بیت کوین 401 (k) قرار دهد.

سناتورها: “از نامه قبلی ما، صنعت دارایی های دیجیتال فقط بی ثبات تر، آشفته تر و آشفته تر شده است – تمام ویژگی های یک طبقه دارایی، یک حامی مالی برنامه ریزی نشده، یا شخصی که برای بازنشستگی پس انداز می کند نباید به جایی نزدیک شود.” نوشت.

دوربین، اسمیت و وارن همچنین خاطرنشان کردند که تقریباً 32 میلیون کارفرمای آمریکایی و 22000 کارفرمای آمریکایی از Fidelity به عنوان حساب بازنشستگی در محل کار و طرحی که توسط کارفرما حمایت می شود، استفاده می کنند.

سناتورها اضافه کردند که Fidelity نباید پس‌اندازهای بازنشستگی مشتری خود را در معرض “خطر غیرضروری” قرار دهد زیرا کشور در حال حاضر با یک بحران امنیتی بازنشستگی مواجه است.

“با توجه به این خطرات و علائم هشدار دهنده مداوم، ما قویاً Fidelity Investments را تشویق می کنیم تا بهترین کار را برای حامیان مالی و شرکت کنندگان برنامه انجام دهد، تا تصمیم خود را برای اجازه دادن به اسپانسرهای برنامه برای ارائه مشوق های بیت کوین برای شرکت کنندگان در برنامه به طور جدی تجدید نظر کنند.”

Cointelegraph برای نظرات در مورد نامه با Fidelity تماس گرفت، اما پاسخ فوری دریافت نکرد.

مربوط: جاه طلبی های ارز دیجیتال Fidelity بزرگتر از حد انتظار است: گزارش

در همین حال، به نظر نمی رسد که همه قانونگذاران ایالات متحده در گذشته در کنار سه سناتور شکاک ارز دیجیتال قرار داشته باشند.

در ماه می. در سال 2022، سناتور جمهوریخواه تامی توبرویل، قانون آزادی مالی را به کنگره ایالات متحده معرفی کرد، که به ساکنان ایالات متحده اجازه می داد بدون تأثیر نظارتی، ارز دیجیتال را به برنامه های پس انداز بازنشستگی 401 (k) خود اضافه کنند.

Fidelity به افزایش سرمایه گذاری خود در فضای دارایی دیجیتال ادامه داد و برنامه ریزی کرد تا بخش دارایی های دیجیتال خود را تا 25 درصد با 100 کارمند جدید تا پایان سه ماهه اول سال 2023 گسترش دهد.


نویسنده: Brayden Lindrea

اشتراک گذاری و حمایت

Picture of امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید