سناتورهای آمریکایی لایحه های هوش مصنوعی را برای شفافیت و نوآوری پیشنهاد می کنند


هدف لوایح دو حزبی شفافیت دولت هنگام استفاده از هوش مصنوعی و ایجاد دفتر جدید تحلیل رقابتی جهانی برای حفظ نوآوری است.

قانونگذاران در ایالات متحده دو لایحه جدید غیرحزبی پیشنهاد کرده اند که شفافیت و نوآوری در هوش مصنوعی (AI) را هدف قرار می دهد.

در 8 ژوئن، سناتور دموکرات گری پیترز و سناتورهای جمهوری خواه مایک براون و جیمز لنفورد اولین لایحه ای را ارائه کردند که دولت را ملزم می کرد در مورد استفاده از هوش مصنوعی شفاف باشد.

به عنوان بخشی از چنین اقدامی، سازمان‌های دولتی ایالات متحده باید هنگام استفاده از هوش مصنوعی برای تعامل با آنها، به همراه سیستمی برای شهروندان برای به چالش کشیدن هر تصمیمی که توسط هوش مصنوعی گرفته می‌شود، به مردم اطلاع دهند.

همانطور که براون اشاره می کند:

دولت فدرال باید در مورد استفاده از هوش مصنوعی فعال و شفاف عمل کند و مطمئن شود که تصمیمات بدون افراد روی صندلی راننده گرفته نمی شود.

لایحه دوم توسط سناتورهای دموکرات مایکل بنت و مارک وارنر و سناتور جمهوری خواه تاد یانگ برای ایجاد دفتر رسمی تحلیل رقابتی جهانی به روی میز آورده شد.

هدف این فصل جدید کمک به ایالات متحده است که در صدر توسعه هوش مصنوعی باقی بماند. بنت نظر داد:

ما نمی توانیم مزیت رقابتی خود را در فناوری های استراتژیک مانند نیمه هادی ها، محاسبات کوانتومی و هوش مصنوعی به رقبایی مانند چین از دست دهیم.»

معرفی این لوایح به دنبال اعلام چاک شومر، رهبر اکثریت سنا، انجام می شود که خواستار برگزاری سه جلسه توجیهی هوش مصنوعی برای آموزش قانونگذاران در مورد این فناوری شد.

مرتبط با: طرفدار بیت کوین DeSantis در کمپین افشاگری ترامپ برای عکس های جعلی تولید شده توسط هوش مصنوعی برچسب گذاری شد.

مقرراتی که هوش مصنوعی را هدف قرار می دهد در بحث های بین قانونگذاران در سراسر جهان شروع به مطرح شدن کرده است.

در اوایل این هفته، مقامات بریتانیا تاکید کردند که مدل‌های هوش مصنوعی به مقرراتی مشابه آنچه در پزشکی و انرژی هسته‌ای اعمال می‌شود، نیاز دارند. در همان روز، یکی دیگر از مقامات انگلیسی هشدار داد که اگر این مدل‌ها ظرف دو سال آینده تحت کنترل قرار نگیرند، با تهدیدی برای بشریت مواجه خواهند شد.

در همین حال، در اروپا، قانونگذاران در حال تکمیل قانون هوش مصنوعی اتحادیه اروپا هستند، مجموعه ای جامع از مقررات برای توسعه و استقرار هوش مصنوعی مولد.

تنظیم‌کننده‌های اروپایی رویکردی مشابه فوری را برای مقررات هوش مصنوعی در پیش گرفته‌اند و اخیراً گفته‌اند که در حال بررسی برچسب‌گذاری تمام محتوای تولید شده توسط هوش مصنوعی هستند.

مجله: BitCulture: هنرهای زیبا، موسیقی هوش مصنوعی، پادکست + نقد کتاب در Solana


نویسنده: Savannah Fortis

اشتراک گذاری و حمایت

امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید