سناتورهای آمریکایی در لایحه تحریم گروه های تروریستی، ارزهای دیجیتال را هدف قرار می دهند


سناتور الیزابت وارن مسئولیت این لایحه مربوط به تراکنش های رمزنگاری را به تروریسم نمی پذیرد. این لایحه از سوی سناتورهای میت رامنی، مارک وارنر، مایک راندز و جک رید ارائه شده است.

گروهی از قانونگذاران دو حزبی در سنای ایالات متحده قانونی را با هدف مقابله با نقش ارزهای دیجیتال در تامین مالی تروریسم معرفی کرده اند و به صراحت به حمله حماس در 7 اکتبر به اسرائیل اشاره کرده اند.

سناتورهای میت رامنی، مارک وارنر، مایک راندز و جک رید در اطلاعیه خود در 7 دسامبر گفتند که قانون پیشگیری از تامین مالی تروریسم را معرفی کرده اند. این لایحه تحریم‌های ایالات متحده را علیه احزابی که سازمان‌های تروریستی را با ارزهای دیجیتال یا فیات تأمین مالی می‌کنند، گسترش می‌دهد. به گفته سناتور رامنی، این قانون به وزارت خزانه داری ایالات متحده اجازه می دهد تا “تهدیدهای نوظهور مربوط به دارایی های دیجیتال” را پس از حملات 7 اکتبر و اقدامات سازمان تروریستی حزب الله دنبال کند.

سناتور راندز گفت: «بسیار حیاتی است که وزارت خزانه داری ابزارهای لازم برای مبارزه با تروریسم برای مبارزه با تهدیدات مدرن را در اختیار داشته باشد. «قانون جلوگیری از تأمین مالی تروریسم با تحریم مؤسسات مالی خارجی و شرکت‌های دارایی دیجیتال خارجی که به آنها در ارتکاب این اعمال شنیع کمک می‌کنند، گام‌های عقلانی برای ریشه‌کن کردن تروریسم برمی‌دارد».

ادامه مطلب


نویسنده: Turner Wright

اشتراک گذاری و حمایت

Picture of امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید