سناتور آمریکایی تومی با پایان جلسه کنگره لایحه استیبل کوین را ارائه می کند


سناتوری که به زودی بازنشسته می شود، لایحه جدید استیبل کوین را تنها چند هفته قبل از پایان یکصد و هفدهمین جلسه کنگره آمریکا معرفی کرد.

سناتور جمهوری خواه پت تومی که در پایان دوره از کنگره ایالات متحده بازنشسته خواهد شد، از یکی از چند هفته اخیر خود برای ارائه یک لایحه جدید پول ثابت استفاده کرده است که هدف آن ایجاد یک چارچوب نظارتی برای “استیبل کوین های پرداخت” است.

تومی که به عنوان عضو عادی کمیته بانکداری ایالات متحده نیز فعالیت می کند، گفت که لایحه 21 دسامبر، به نام قانون اعتماد استیبل کوین 2022، به عنوان چارچوبی برای مقررات استیبل کوین برای سناتورهایی که می خواهند قانون استیبل کوین را به اجرا درآورند، عمل می کند. 2023.

در بیانیه ای، این سناتور استیبل کوین ها را به عنوان “یک توسعه فناوری هیجان انگیز که می تواند پول و پرداخت ها را متحول کند” توصیف کرد و افزود:

با دیجیتالی کردن دلار آمریکا و در دسترس قرار دادن آن در سطح جهانی، آنی و به صورت مجازی، می توان از استیبل کوین ها به روش های مختلف در اقتصاد فیزیکی به طور گسترده استفاده کرد.

اگر این لایحه توسط کنگره تصویب شود، آنها مجوز فدرال ایجاد و صادر شده توسط دفتر کنترل ارز ایالات متحده (OCC) دریافت می کنند و استیبل کوین ها توسط “دارایی های نقدی با کیفیت بالا” پشتیبانی می شوند.

ناشران استیبل کوین همچنین باید از استاندارد جدید افشای عمومی پیروی کنند، خط مشی بازخرید خود را به وضوح بیان کنند و گواهینامه منظم از شرکت های حسابداری مجاز دریافت کنند.

این لایحه صادرکنندگان استیبل کوین را از قوانین اوراق بهادار ایالات متحده مستثنی می‌کند، مگر اینکه محصولات یا خدماتی را ارائه دهند که به‌عنوان شرکت‌های سرمایه‌گذاری یا مشاوره عمل کنند.

حمایت از سرمایه‌گذار نیز به خوبی در این صورت‌حساب گنجانده شده است، که نشان می‌دهد در صورت ورشکستگی ناشر، دارندگان استیبل کوین اولین کسانی هستند که غرامت دریافت می‌کنند – شاید بارزترین تفاوت بین این صورت‌حساب و صورت‌حساب قبلی تومی. کنگره در آوریل 2022.

این صورت‌حساب همچنین فقط برای استیبل‌کوین‌های «پرداخت» اعمال می‌شود که می‌توانند مستقیماً توسط صادرکننده به فیات تبدیل شوند – مانند دلار آمریکا – و نه استیبل کوین‌های کالایی یا الگوریتمی پشتیبانی شده.

مربوط: مقررات استیبل کوین در ایالات متحده: راهنمای مبتدیان

تومی، نماینده کنگره گفت که امیدوار است آخرین لایحه زمینه را برای همکارانش فراهم کند تا در سال آینده قانونی را تصویب کنند که از وجوه مشتریان “بدون مانع از نوآوری” محافظت می کند.

با این حال، هنوز مشخص نیست که آخرین استیبل کوین تومی چگونه در برابر قانون شفافیت استیبل کوین که در 31 مارس 2022 توسط سناتور جمهوری‌خواه بیل هگرتی به کنگره معرفی شد، قرار می‌گیرد.

تفاوت اصلی بین این دو این است که تصویب قانون شفافیت استیبل کوین، انتشار استیبل کوین را به عنوان اوراق بهادار تحت قوانین اوراق بهادار ایالات متحده طبقه بندی می کند و باید توافق نامه های بازخرید اوراق بهادار کاملاً وثیقه ای تصویب شود.

تومی در یک سخنرانی برای سناتورهای دیگر در 16 دسامبر اعلام کرد که در پایان جلسه کنگره در 3 ژانویه 2023 بازنشسته خواهد شد.

به‌عنوان عضو رتبه‌بندی کمیته بانکداری سنا، سناتور جمهوری‌خواه تیم اسکات جایگزین تومی شده است، که دیدگاه‌های او در مورد صنعت دارایی دیجیتال هنوز علنی نشده است.


نویسنده: Brayden Lindrea

اشتراک گذاری و حمایت

Picture of امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید