سناتور آمریکایی از جنسلر کمیسیون SEC می‌خواهد برای «شکست‌های نظارتی» واکنش نشان دهد


سناتور جمهوریخواه تام ایمر مدتهاست که از گری جنسلر و استراتژی نظارت بر ارزهای دیجیتال کمیسیون بورس اوراق بهادار ایالات متحده انتقاد کرده است.

تام ایمر، سناتور مینه سوتا، گری جنسلر، رئیس کمیسیون بورس اوراق بهادار ایالات متحده (SEC) را به دلیل «تلاش‌های جمع‌آوری اطلاعات رمزنگاری» معیوب وی محکوم کرد و اصرار داشت که جنسلر برای توضیح هزینه‌های «شکست‌های نظارتی» در مقابل کنگره حاضر شود.

نظرات Emmer از دسامبر ارائه شد. جیک او در نامه‌ای که در 16 مارس به رئیس SEC نوشت، به 67500 دنبال‌کننده‌اش در توییتر اشاره کرد.

ایمر با اشاره به فروپاشی اکوسیستم Terra و ورشکستگی پلتفرم‌های رمزنگاری Celsius، Voyager و FTX گفت: «ما اکنون می‌دانیم که تلاش‌های Gensler برای جمع‌آوری اطلاعات رمزنگاری بی‌اثر بوده است.

“[Gensler] او باید در مقابل کنگره شهادت دهد و به سؤالات مربوط به هزینه شکست های نظارتی خود پاسخ دهد.

به گفته Emmer، او خاطرنشان کرد که Gensler از 5 اکتبر 2021 در کمیته خدمات مالی مجلس نمایندگان ظاهر نشده است، که به گفته Emmer، باعث شده است که رسانه های رمزنگاری خلاء شکست های تحقیقات SEC را پر کنند.

نویسندگان نامه انجمن بلاک چین در ماه مارس خاطرنشان کردند که تلاش های SEC برای به دست آوردن اطلاعات از شرکت های رمزنگاری “هدفمند، عمدی یا واضح” نبود بلکه “خودسرانه و غیرمتمرکز” بود.

Emmer استدلال کرد که پاسخ Gensler، که دو ماه بعد ارائه شد، از چندین سوال که روش‌ها و فرآیندهایی را که SEC برای نظارت بر صنعت دارایی دیجیتال اتخاذ می‌کند، زیر سوال می‌برد، نادیده گرفت.

ایمر گفت: «در عوض، گنسلر تصمیم گرفت نقش بخش‌های اجرایی و بازبینی SEC را به کنگره توضیح دهد.

ایمر قبلاً از استراتژی نظارت بر ارزهای دیجیتال ناظر مالی انتقاد کرده بود.

او در 26 نوامبر گفت: «کنگره نباید مجبور باشد جزئیات دستور کار نظارتی SEC را از طریق داستان‌هایی که در نشریات مترقی درج شده است، بیاموزد.

مربوط: قانونگذار جمهوریخواه مدعی شد که رئیس SEC با FTX “برای دستیابی به انحصار نظارتی” هماهنگی می کند.

چند روز پیش در 23 نوامبر، ایمر توییت کرد که فقدان رهبری گری جنسلر به سقوط فاجعه بار FTX کمک کرد که در اوایل نوامبر به اجرا درآمد.

بسیاری از تلاش‌های Gensler و SEC در سال‌های اخیر بر روی تعیین اینکه آیا ارزهای رمزنگاری شده در تعریف تست هوی قرار می‌گیرند و در نتیجه مشمول قوانین اوراق بهادار ایالات متحده می‌شوند، متمرکز شده‌اند، که مهم‌ترین آن دعوای جاری ریپل با توکن XRP (XRP) است.

ایمر تا سال 2020 یکی از مدافعان قدیمی ارزهای دیجیتال به عنوان یک دارایی مالی بوده است و معتقد است که دولت ایالات متحده باید راه را برای اطمینان از اینکه مانع نوآوری در صنعت کریپتو نمی شود، هموار کند.
نویسنده: Brayden Lindrea

اشتراک گذاری و حمایت

امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید