سناتور آمریکایی پشت تلاش‌ها برای تصویب لایحه عظیم رمزارزها، نمی‌خواهد دوباره انتخاب شود

سناتور آمریکایی پشت تلاش‌ها برای تصویب لایحه عظیم رمزارزها، نمی‌خواهد دوباره انتخاب شود


سناتور دبی استابنو یکی از قانونگذارانی بود که قانون حمایت از مصرف کننده کالاهای دیجیتال را در ماه اوت تصویب کرد.

سناتور میشیگان، دبی استابنو، رئیس کمیته کشاورزی سنای ایالات متحده، اعلام کرد که در سال 2025 از سمت خود کناره گیری می کند.

استابنو در اطلاعیه ای در 5 ژانویه گفت که باقیمانده دوره 6 ساله خود را در سنا به پایان می رساند و سپس “می گذرد”.[ing] مشعل به دیگر قانونگذاران آمریکایی». سناتور یکی از قانونگذارانی بود که قانون حمایت از مصرف کننده کالاهای دیجیتال یا DCCPA را معرفی کرد – لایحه ای که هدف آن ایجاد شفافیت نظارتی بیشتر برای ارزهای دیجیتال و نقشی که کمیسیون معاملات آتی کالا در نظارت بر دارایی های دیجیتال ایفا خواهد کرد.

استابنو گفت که در دو سال آخر ریاست‌جمهوری خود بر قوانینی با هدف بهبود «زندگی مردم میشیگان» تمرکز خواهد کرد، اما به طور مشخص به لایحه کریپتو اشاره نکرد. اردوغان که از سال 2001 در سنا فعالیت می کند، پس از انتخابات سال 2024، دوره ریاست جمهوری اردوغان در 3 ژانویه 2025 به پایان می رسد.

استابنو به‌عنوان رئیس کمیته کشاورزی سنا، جلسات استماع بررسی دارایی‌های دیجیتالی کالاها، از جمله بررسی سقوط صرافی ارز دیجیتال FTX در ماه دسامبر را بر عهده داشت. پس از اینکه صرافی در ماه نوامبر اعلام ورشکستگی کرد و توسط مقامات مورد بررسی قرار گرفت، مدیر عامل سابق سام بنکمن-فرید، که اغلب برای DCCPA لابی کرده است، سناتور به فشار برای تصویب این لایحه ادامه داد.

جان بوزمن، یکی از نویسندگان DCCPA و یکی از اعضای ارشد کمیته کشاورزی سنا، احتمالا تا ژانویه 2029 در سمت خود باقی خواهد ماند. شیلا وارن، مدیر عامل نوآوری، گفت که برخی از تنظیم‌کننده‌ها و رهبران صنعت نیز از این لایحه حمایت کرده‌اند، از جمله کریستین جانسون، کمیسر CFTC و شورای کریپتو.

مربوط: پیش نویس «دزدانه» صورت‌حساب کریپتو می‌تواند برای DeFi «پاداش» باشد

بنا بر گزارش ها، بوزمن قصد دارد لایحه کریپتو را پس از ادای سوگند در کنگره 118 در ماه دسامبر، مجدداً معرفی کند. در حالی که مجلس سنای ایالات متحده از 3 ژانویه آغاز به کار کرد، مجلس نمایندگان هنوز در یک مکث تاریخی رئیس جدید را انتخاب نکرده است.
نویسنده: Turner Wright

امیر کرمی
کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉