استماع کمیته سنای ایالات متحده مبنی بر شکست FTX، خلأهای موجود در مرجع نظارتی را آشکار می کند.


روستین بهنام، رئیس CFTC در کمیته کشاورزی سنا حاضر شد تا در مورد چگونگی وقوع FTX و نحوه جلوگیری از آن صحبت کند.

روستین بهنام، رئیس کمیسیون معاملات آتی کالاهای ایالات متحده، در جلسه کمیته کشاورزی، تغذیه و جنگلداری سنا در 1 دسامبر گفت که مقررات آژانس او ​​حاوی “عناصر اصلی است که برای دهه ها به بازارها خدمت کرده اند.” اما بهنام و سناتورها اذعان کردند که با آشکار شدن عواقب فروپاشی FTX، خلأهای قابل توجهی در قوانین فعلی آشکار می شود.

سناتور تینا اسمیت فروپاشی FTX را «تکان‌دهنده، شگفت‌انگیز» خواند و گفت تا زمانی که خلأهای نظارتی باقی بماند، بحران‌های آینده به وقوع خواهند پیوست. بهنام خاطرنشان کرد: سازمان بورس و اوراق بهادار این اختیار را دارد که بخواهد اقدامات اساسی مانند تفکیک پول خانه و مشتری و بهترین انجام معاملات سرمایه گذاری انجام شود.

بهنام گفت: ما می دانیم که چگونه این کار را انجام دهیم. با این حال وی در سخنرانی خود اظهار داشت:

سؤالاتی که همه ما به عنوان تنظیم کننده باید به آنها پاسخ دهیم همیشه این است: “چطور اجازه دادید این اتفاق بیفتد؟” و “چگونه از تکرار این اتفاق جلوگیری می کنید؟” […] بدون دستور جدید برای CFTC، شکاف‌ها در چارچوب نظارتی فدرال باقی خواهند ماند، حتی اگر سایر تنظیم‌کننده‌ها در چارچوب وظایف فعلی خود عمل کنند.

بهنام ماه هاست که برای کسب اختیارات بیشتر برای آژانسش لابی می کند. زمانی که او سخنرانی «قبض قدرت» را رد کرد، به درگیری های ادعایی بین CFTC و SEC اشاره کرد. بهنام گفت: همکاری های بین سازمانی جدید نیست و ادامه خواهد داشت. تمدید دستور CFTC “درباره پر کردن شکاف” است.

“من فکر می کنم مسئولیت ها یکسان خواهد بود” بین SEC و CFTC با مقررات گسترده، و مقررات CFTC در صورت اعمال به خوبی عمل می کند.

بهنام از مشتقات کریپتو و پلتفرم مبادلات و زیرمجموعه FTX LedgerX به عنوان نمونه هایی از مقررات موفق CFTC نام برد. اما بهنام به سناتور تامی توبرویل گفت: “در CFTC، ما هیچ اختیار قانونی برای پرسیدن سوال در مورد یک نهاد غیرقانونی نداریم.” همچنین بهنام به او گفت:

ما مجاز به ثبت مبادلات بازار نقدی نیستیم. […] این خلأ است.»

Tuberville همچنین خاطرنشان کرد که FTX رتبه های بالای حاکمیتی را از آژانس های رتبه بندی دریافت می کند. توبرویل پرسید: آیا می توان از آنها شکایت کرد؟ بهنام پاسخ داد که نظارت موسسات رتبه بندی یکی دیگر از شکاف های احتمالی است.

سناتور کریستن گیلیبراند، یکی از نویسندگان قانون نوآوری های مالی مسئول به همراه سناتور سینتیا لومیس، به بهنام گفت “چند زمینه ای وجود دارد که من هنوز خطر در راه است.” ادغام و تملک یکی از این زمینه ها بود. بهنام اذعان کرد که مدارک CFTC مورد نیاز برای شروع خرید LedgerX توسط FTX در بهترین حالت “پرونده اخطاریه” بود.

گیلیبراند افزود که یک سوال در مورد تأثیر شرکت های خارج از کشور بر شرکت های آمریکایی و آمریکایی که در خارج از کشور تجارت می کنند وجود دارد.
نویسنده: Derek Andersen

اشتراک گذاری و حمایت

امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید