رئیس بانکداری سنای آمریکا امکان ممنوعیت رمزارزها را بررسی می کند

رئیس بانکداری سنای آمریکا امکان ممنوعیت رمزارزها را بررسی می کند


سناتور آمریکایی شرود براون گفت که اگرچه او ممنوعیت احتمالی را پیشنهاد می کند، اما اجرای آن “بسیار دشوار” خواهد بود زیرا این فعالیت “به خارج از ساحل خواهد رفت”.

شرود براون، رئیس کمیته بانکداری ایالات متحده، پیشنهاد کرد که کمیسیون بورس اوراق بهادار (SEC) و کمیسیون معاملات آتی کالا (CFTC) احتمالاً ممنوعیت ارزهای دیجیتال را در نظر بگیرند.

اظهارات براون در 18 دسامبر در برنامه NBC “Meet the Press” مطرح شد، اما سناتور بلافاصله اضافه کرد که اجرای این ممنوعیت دشوار خواهد بود.

ما از آنها می‌خواهیم کاری را که قرار است همزمان انجام دهند، شاید ممنوع کنند، اما ممنوع کردن آن بسیار دشوار است، زیرا به دریا می‌رود و چه کسی می‌داند که چگونه کار خواهد کرد.»

پیش از این، براون در پاسخ به سوال یک سرور در مورد سناتور جان تستر، که معتقد است ارزهای رمزنگاری شده باید ممنوع شود، گفت که او هم نظر مشابهی دارد.

نماینده اوهایو اظهار داشت که در 18 ماه گذشته به همکاران و عموم مردم درباره خطرات ارزهای دیجیتال «آموزش داده است» و خواستار اقدام قریب الوقوع و تهاجمی شده است.

من به وزارت خزانه داری و وزیر رفتم و از همه آژانس های نظارتی مختلف درخواست ارزیابی کل دولت کردم. [….] SEC به ویژه تهاجمی بوده است و اگر به آن برسد، باید به این سمت و از نظر قانونی پیش برویم.»

براون سقوط تکان دهنده FTX را به عنوان مثالی از این که چرا ممنوعیت ممکن است ارزش بررسی داشته باشد، ذکر کرد، اما اضافه کرد که “تنها بخش بزرگی از مشکل است.”

کره شمالی با اشاره به فعالیت های سایبری، قاچاق مواد مخدر، قاچاق انسان و تامین مالی تروریسم به عنوان برخی از مشکلاتی که توسط ارزهای رمزنگاری شده تشدید می شود، استدلال کرده است که ارزهای دیجیتال “خطرناک” و “تهدیدی برای امنیت ملی” هستند.

رئیس کمیته بانکی بیش از یک سال است که نسبت به ارز دیجیتال ابراز تردید کرده است و اخیراً نگرانی های خود را در مورد انتشار استیبل کوین و همچنین کمپین های تبلیغاتی و بازاریابی ارزهای دیجیتال ابراز کرده است.

در 30 نوامبر، براون بیانیه خود را منتشر کرد و خواستار رویکرد “همه دولت” برای تنظیم صنعت شد، و در 13 دسامبر از وزارت دادگستری ایالات متحده به دلیل طرح شکایت جنایی علیه مدیر عامل سابق FTX، سام بنکمن-فرید، تحسین کرد. او در حال حاضر پشت میله های زندان در باهاما در انتظار استرداد به ایالات متحده است.

مربوط: سناتور آمریکایی: ارز دیجیتال دلیلی برای وجود ندارد

به نظر نمی رسد که همه همکاران سناتور براون افکار او را با او در میان بگذارند.

سناتور تام ایمر در 23 نوامبر اظهار داشت که سقوط FTX یک “شکست ارز دیجیتال” نیست، بلکه شکستی است که توسط بازیگران مرکزی ایجاد شده است.

ایمر همچنین عقیده دارد که مقررات فلج کننده، نوآوری صنعت در ایالات متحده را خفه می کند و موقعیت تسلط خود را در بازار در سراسر جهان از دست می دهد – چیزی که بسیاری معتقدند قبلاً ظهور کرده است.

همچنین لازم به ذکر است که پاتریک مک‌هنری، رئیس جدید کمیته خدمات مالی مجلس، طرفدار رمزنگاری است. در این هفته، او خواستار به تعویق انداختن تغییرات مالیاتی کریپتو شد تا به دنبال شفاف‌سازی بیشتر در مورد ماده مالیاتی اصلی و «بد ساخته شده» باشد.
نویسنده: Brayden Lindrea

امیر کرمی
کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉