سناتور آمریکایی الیزابت وارن می گوید که ارزهای دیجیتال اقتصاد را خراب می کند – جامعه پاسخ می دهد


مقاله WSJ الیزابت وارن که فروپاشی صرافی رمزارز FTX را با رمزارزها که کل اقتصاد را نابود می‌کند مرتبط می‌کند، مورد توجه جامعه آنلاین ارزهای دیجیتال قرار نگرفته است.

سقوط صرافی سابق ارزهای دیجیتال FTX کل صنعت را از زمانی که وضعیت آغاز شد چند روز قبل از اعلام ورشکستگی در 11 نوامبر به آشوب کشیده شد. برای پاشیدن

وارن نوشت که صنعت کریپتو در “مسیری بسیار قدیمی نوآوری مالی” است که با پاداش های هیجان انگیز شروع شد اما با “زیان های فلج کننده” به پایان رسید. او این را با وام‌های رهنی، سهام پنی و معاوضه‌های نکول اعتباری در سال 2008 مقایسه کرد.

این سناتور گفت آنچه در FTX اتفاق افتاد باید یک زنگ بیدارباش برای تنظیم کننده ها برای اجرای قوانین در صنعت باشد.

برخی در توییتر با سناتور موافق بودند، توییت کردن که صنعت کریپتو فقط “دود و آینه” است و وارن از ابتدا سعی کرده به مردم هشدار دهد. اگرچه بسیاری انگشتان خود را به سمت او نشانه رفتند، گفتن رگولاتورها این صنعت را درک نمی کنند و با چنین نظراتی مرعوب می شوند.

یکی از کاربران به یک حد وسط اشاره کرد و گفت که در مورد صرافی های متمرکز که بسیار متفاوت از فناوری ارزهای دیجیتال و غیرمتمرکز هستند، جایی برای تنظیم وجود دارد.

روز بعد، Changpeng “CZ” Zhao، یکی از بنیانگذاران و مدیر عامل بایننس، بدون اشاره خاصی به پست، در مورد این موضوع توییت کرد و گفت که جایی که پیشرفت وجود دارد، همیشه شکست وجود دارد.

در پاسخ به توییت CZ، بسیاری از افراد جامعه این را گفتند بازنشانی کنید رمزنگاری مورد نیاز است.

مربوط: آیا SBF با عواقب سوء مدیریت FTX مواجه خواهد شد؟ بهش اعتماد نکن

تنظیم کننده ها در ایالات متحده به طور فعال نگرانی های خود را در پی رسوایی FTX بیان می کنند. در 21 نوامبر، سناتورهای آمریکایی نامه‌ای منتشر کردند و از Fidelity خواستند تا در مورد عرضه بیت کوین خود با توجه به FTX تجدید نظر کند.

در 16 نوامبر، وارن نامه ای را به همراه سناتور ریچارد دوربین به مدیران عامل سابق و فعلی FTX، سم بنکمن-فرید و جان جی ری سوم اعلام کرد. این نامه حاوی 13 سند، فهرست و درخواست پاسخ در مورد وضعیت بود.

وارن در سال گذشته یکی از منتقدان برجسته صنعت کریپتو بوده است. او قبلاً DeFi را «خطرناک» توصیف کرده بود و فعالانه برای افشای شیوه‌های ناپایدار در صحنه استخراج رمزارز ایالات متحده تلاش می‌کرد.

آخرین مقاله او به این مسائل، همراه با نقش کریپتو در پولشویی و حملات باج افزار می پردازد.
نویسنده: Savannah Fortis

اشتراک گذاری و حمایت

امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید