US securities regulator probes Wall Street over crypto custody: Report

گزارش: رگولاتور اوراق بهادار ایالات متحده در حال بررسی وال استریت در مورد نظارت بر ارزهای دیجیتال است


به گفته منابع، رگولاتور در حال بررسی مشاوران سرمایه گذاری ثبت شده در مورد نحوه ارائه خدمات نگهداری رمزارز به مشتریان خود است.

کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده (SEC) در حال بررسی مشاوران سنتی سرمایه گذاری وال استریت است که بدون داشتن صلاحیت مناسب، می توانند حضانت دارایی دیجیتال را به مشتریان خود ارائه دهند.

در 26 ژانویه، یک گزارش رویترز با استناد به “سه منبع آگاه از تحقیقات” گفت که تحقیقات SEC برای چندین ماه ادامه داشت اما پس از فروپاشی صرافی کریپتو FTX سرعت گرفت.

منابع گفتند که قبلاً ناشناخته بود زیرا تحقیقات SEC علنی نشد.

بر اساس گزارش رویترز، بیشتر تلاش‌های SEC در این تحقیق، بررسی این موضوع است که آیا مشاوران سرمایه‌گذاری ثبت‌شده قوانین و مقررات مربوط به نظارت بر دارایی‌های رمزنگاری مشتری را رعایت می‌کنند یا خیر.

طبق قانون، شرکت‌های مشاوره سرمایه‌گذاری باید واجد شرایط باشند تا خدمات حضانت را به مشتریان ارائه دهند، علاوه بر این که از اقدامات حضانت مندرج در قانون مشاوران سرمایه‌گذاری 1940 پیروی کنند.

کوین تلگراف برای شفاف سازی با SEC تماس گرفت، اما پاسخ فوری دریافت نکرد.

آنتونی تو-سکین، رئیس گروه بلاک چین و ارزهای دیجیتال Seward و Kissel، به رویترز گفت که آخرین افشاگری نشان می دهد که SEC چشم خود را بر روی شرکت های سرمایه گذاری سنتی در فضای دارایی های دیجیتال نمی بندد:

“این یک موضوع انطباق آشکار برای مشاوران سرمایه گذاری است. اگر نگهبانی از دارایی های مشتری که اوراق بهادار هستند را دارید، باید آنها را نزد یکی از این متولیان واجد شرایط نگه دارید.

او افزود: «من فکر می‌کنم این تصمیم آسان برای کمیسیون بورس و اوراق بهادار بود.

مربوط: سناتور وارن پیشنهاد می کند که دخالت وال استریت در رمزارزها کاهش یابد

در 15 نوامبر، اتحاد بلاک چین وال استریت (WSBA) نامه ای به SEC نوشت تا تغییرات احتمالی (در صورت وجود) را که می تواند در “قاعده نظارت” در مورد دارایی های دیجیتال اعمال شود، توضیح دهد.

نامه ای به SEC توسط شش عضو WSBA که به دنبال شفافیت نظارتی در مورد قوانین نگهداری دارایی دیجیتال است. منبع: ثانیه

Cointelegraph با WSBA تماس گرفت تا بفهمد آیا آنها پاسخی از SEC دریافت کرده اند یا خیر.

در همین حال، رگولاتور اوراق بهادار به تقویت تلاش‌های خود برای اجرای ارزهای دیجیتال در طول سال ادامه داد. در ماه مه 2022، “دارایی های رمزنگاری و واحد سایبری” تیم خود را نزدیک به 100٪ افزایش داد.

او همچنین به پرونده های حقوقی در حال انجام علیه آزمایشگاه های ریپل، پرونده های قضایی در مورد سقوط FTX و موسس آن، سم بنکمن-فرید، و موارد دیگر ادامه می دهد.
نویسنده: Brayden Lindrea

امیر کرمی
کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉