رگولاتورهای ایالات متحده “کار خوبی برای بیگانگی” بخش کریپتو انجام می دهند – بنیانگذار Cardano


چارلز هاسکینسون به ناهماهنگی درک شده در اجرای استانداردهای تمرکززدایی توسط کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده (SEC) اشاره کرد.

چارلز هاسکینسون، بنیانگذار Cardano، گفت که رویکرد ایالات متحده به ارزهای رمزنگاری شده می‌تواند بیش از آنکه مفید باشد، ضرر داشته باشد و زمانی که آنها با هم عمل می‌کنند، ریسک از دست دادن بازیگران اصلی را دارند.

«وقتی به برخی از تنظیم‌کننده‌ها، به‌ویژه در ایالات متحده نگاه می‌کنید، آن‌ها واقعاً کار خوبی برای از بین بردن بسیاری از صنعت انجام داده‌اند. هاسکینسون در حاشیه هفته مالی اخیر ابوظبی به کوین تلگراف گفت.

چارلز هاسکینسون با هرمی دی راموس، روزنامه نگار عرب کوین تلگراف در هفته مالی ابوظبی. منبع: کوین تلگراف

وی با اشاره به ناهماهنگی درک شده در استفاده از استانداردهای غیرمتمرکز توسط کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده (SEC)، تاکید کرد که Cardano (ADA) عرضه اولیه سکه (ICO) را انجام نداده است، و گفت که کوپن های ADA در خاک ژاپن بدون نیاز به فروش می رسد. هر گونه اجازه دخالت آمریکا

هاسکینسون گفت: «به نظر می رسد که این موضوع تحت صلاحیت ایالات متحده است. یک ایردراپ وجود داشت، اما مردم بعداً در Binance و Bittrex فروختند… طبق آخرین تصمیم دادگاه با ریپل، این یک قرارداد سرمایه گذاری نیست. بنابراین هرگز مشخص نبود که چگونه این کار اجرا می شود.»

هاسکینسون همچنین خاطرنشان کرد که اتریوم و بیت‌کوین (BTC) که یک ICO برای توکن‌های اتر (ETH) بدون اجرای چک‌های اجباری «مشتری خود را بشناسید» (KYC) و ضد پول‌شویی (AML) انجام داده‌اند، به‌عنوان غیر امنیتی برچسب‌گذاری شده‌اند. “دلیلی وجود دارد.” او گفت:

“حقایق و موقعیت های زیادی وجود دارد که به طرز دیوانه کننده ای نامشخص هستند و به نظر می رسد هیولای هفته باشند. و اگر آنها با لایه یک مانند ریپل موفق نشوند، به مبادلات روی می آورند… این یک سیاست خیلی خوب شکل گرفته نیست.

در 20 نوامبر، SEC شکایتی را به دادگاه فدرال ارائه کرد که ادعا می‌کرد صرافی کریپتو کراکن وجوه مشتریان را با هم ترکیب می‌کند و نتوانسته است در تنظیم‌کننده ثبت نام کند. در این شکایت، SEC 16 ارز رمزنگاری شده (ADA) را فهرست کرد که از نظر آن اوراق بهادار هستند.

هاسکینسون استدلال می کند که فرآیند ثبت نام در SEC نامشخص است زیرا “واقعاً امکان استفاده از این سیستم ها به روش معقول وجود ندارد.” او مشاجره کرد:

چگونه یک صادرکننده می تواند بفهمد که چه کسی ارز دیجیتال را در اختیار دارد در حالی که کنترلی بر توزیع ندارد؟ چگونه می توانید KYC و AML را برای هر فرد در یک پروتکل باز و غیرمتمرکز انجام دهید؟ اگر صادرکننده ورشکست شود و پروتکل همچنان کار کند چه اتفاقی می افتد؟ چه کسی ثبت نام می کند؟

مرتبط با: سقوط مدیر عامل بایننس CZ “پایان یک دوران” است – چارلز هاسکینسون

وقتی از هاسکینسون پرسیده شد که می‌خواهد از رگولاتورها چه چیزی ببیند، هاسکینسون گفت که آنها باید سیاست‌های روشنی را معرفی کنند و یک سیاست درهای باز بین صنعت کریپتو، قانون‌گذاران و قانون‌گذاران برای رسیدگی به مسائل و در صورت لزوم، به‌روزرسانی قوانین برای منعکس‌کننده فناوری‌های در حال تکامل اجرا کنند.

با این حال، هاسکینسون معتقد است که این پرونده ادامه خواهد داشت و مطمئن است که رژیم و سیاست ها در طول زمان تغییر خواهند کرد:

ما احتمالاً شاهد تصویب قانونی خواهیم بود که عدم اطمینان را از بین می برد. [Financial Innovation Act]و رژیمی بین CFTC و SEC وجود خواهد داشت که همه اینها را حل خواهد کرد.»


نویسنده: Hermi De Ramos

اشتراک گذاری و حمایت

Picture of امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید