سهام بانک های منطقه ای ایالات متحده سقوط کرد زیرا فدرال رزرو سیستم بانکی را “جامد” توصیف کرد


PacWest Bancorp در روز چهارشنبه بیشترین ضربه را خورد و پس از طرح خود برای بررسی گزینه های استراتژیک، بیش از 50 درصد کاهش یافت.

با وجود اینکه جروم پاول، رئیس فدرال رزرو، چند ساعت پیش بخش بانکی را «جامد» و «مقاوم» توصیف کرد، قیمت سهام چندین بانک منطقه‌ای آمریکا در معاملات پس از ساعت کاری روز چهارشنبه کاهش یافت.

یکی از این بانک‌های منطقه‌ای، PacWest Bancorp، پس از گزارش بلومبرگ مبنی بر اینکه بانک گزینه‌های استراتژیک را در 4 می بررسی خواهد کرد، در معاملات پس از ساعت کاری 52.5 درصد کاهش یافت.

بلومبرگ گزارش داد که این بانک در حال بررسی فروش یا افزایش سرمایه است.

قیمت سهام PacWest ساعاتی بعد در روز چهارشنبه بیش از 50 درصد کاهش یافت. منبع: Google Finance

در همین حال، Western Alliance Bancorp (22.4٪)، Metropolitan Bank (16.2٪) و HomeStreet (7.8٪) از دیگر بانک های منطقه ای هستند که بیشترین تأثیر را داشته اند.

بانک متروپولیتن زمانی به شرکت‌های رمزنگاری خدمات ارائه می‌کرد، اما این شرکت در ماه ژانویه دارایی دیجیتال خود را به صورت عمودی بست زیرا از توسعه صنعت ارزهای دیجیتال راضی نبود.

Western Alliance Bancorp همچنین راه حل های پرداخت مبتنی بر بلاک چین را از شاخه بلاک چین و دارایی دیجیتال این شرکت برای پایگاه مشتریان خود یکپارچه کرده است.

تلاش پاول برای رسیدگی به نگرانی‌های بخش بانکی زمانی رخ داد که فدرال رزرو اعلام کرد که نرخ بهره را 25 واحد پایه دیگر افزایش خواهد داد.

“شرایط [the banking] این بخش از ابتدای ماه مارس تا حد زیادی بهبود یافته است و سیستم بانکی ایالات متحده قوی و انعطاف پذیر است. ما به نظارت بر شرایط در صنعت ادامه خواهیم داد.

پاول افزود که آنها “مصمم هستند که درس های درستی از این قسمت بگیرند” و برای جلوگیری از تکرار حوادثی مانند این تلاش خواهند کرد.

ورشکستگی بانک فرست ریپابلیک دومین ورشکستگی بزرگ در چند وقت اخیر بود که اولین بار در 26 آوریل زمانی که خبر انحلال دولت منتشر شد و باعث شد قیمت سهام بانک در عرض چند ساعت 20 درصد کاهش یابد، فاش شد.

چندین عضو در کریپتو توییتر پاول را به دلیل بیان اینکه شرایط در بخش بانکی از اوایل ماه مارس “به طور گسترده بهبود یافته است” مسخره کردند.

مرتبط با: فدرال رزرو مهمات کمی دارد زیرا قیمت 30000 دلار بیت کوین به یک خط نبرد کلیدی تبدیل شده است

ویل کلمنته، بنیانگذار شرکت تحلیل دارایی دیجیتال Reflexivity Research، هنگ پاول به 680300 دنبال کننده خود در توییتر گفت که پنج بانک – SVB، Silvergate، Signature، First Republic و PacWest – در حال حاضر سقوط کرده اند، “به نظر می رسد یک سیستم بانکی بسیار قوی و انعطاف پذیر است…”

کاربر توییتر “zerohedge” پاول را مسخره کرد. یادداشت کنید به 1.6 میلیون دنبال کننده آن، بیش از 500 میلیارد دلار در ماه گذشته تنها به دلیل “ورشکستگی بانک ها” حذف شد.

به گفته Google Finance، کاهش 52 درصدی PacWest Bancorp حدود 340 میلیون دلار از ارزش بازار 772 میلیون دلاری آن در بسته شدن روز چهارشنبه را از بین خواهد برد.

مجله: مجله: سکه‌های ناپایدار: خطرات کاذب، بانکی و سایر خطرات ظاهر می‌شوند
نویسنده: Brayden Lindrea

اشتراک گذاری و حمایت

Picture of امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید