جو بایدن، رئیس‌جمهور ایالات متحده، از شرکت‌های فناوری می‌خواهد تا به خطرات هوش مصنوعی رسیدگی کنند


پرزیدنت بایدن از شرکت‌های فناوری می‌خواهد تا محصولات ایمن هوش مصنوعی را قبل از عرضه عمومی اولویت‌بندی کنند و بر لزوم رسیدگی به خطرات بالقوه برای جامعه، امنیت ملی و اقتصاد تاکید دارد.

جو بایدن، رئیس‌جمهور ایالات متحده روز سه‌شنبه با اشاره به اینکه امنیت هوش مصنوعی (AI) هنوز نامشخص است، تأکید کرد که شرکت‌های فناوری باید قبل از اینکه محصولات خود را در دسترس عموم قرار دهند، مطمئن شوند که ایمن هستند.

بایدن در دیدار خود با مشاوران علم و فناوری اذعان کرد که هوش مصنوعی می تواند در مقابله با مشکلاتی مانند بیماری ها و تغییرات آب و هوایی مفید باشد. اما او بر اهمیت پرداختن به خطرات احتمالی برای جامعه، امنیت ملی و اقتصاد تاکید کرد.

در ابتدای جلسه رئیس جمهور با شورای مشورتی علم و فناوری (PCAST)، وی خاطرنشان کرد: شرکت های فناوری باید قبل از در دسترس قرار دادن محصولات خود در دسترس عموم از ایمن بودن محصولات خود اطمینان حاصل کنند. هنگامی که از او در مورد خطرات احتمالی هوش مصنوعی پرسیده شد، او پاسخ داد: “هنوز مشخص نشده است. این احتمال وجود دارد.”

به گفته رئیس جمهور، رسانه های اجتماعی قبلاً تأثیر منفی فناوری های قدرتمند را در غیاب اقدامات مناسب برای محافظت در برابر آنها نشان داده اند. بایدن گفت: «ما شاهد تأثیر فقدان تدابیر امنیتی بر سلامت روان، تصورات از خود، احساسات و ناامیدی هستیم، به ویژه در میان جوانان.

مرتبط با: چندین تنظیم کننده ایالتی ایالات متحده ادعا می کنند که DApp تجارت هوش مصنوعی یک طرح پونزی است

او درخواست خود را از کنگره برای تصویب قوانین حفظ حریم خصوصی غیرحزبی که داده های شخصی جمع آوری شده توسط شرکت های فناوری را محدود می کند، تبلیغات برای کودکان را ممنوع می کند و سلامت و ایمنی را در توسعه محصول در اولویت قرار می دهد، تکرار کرد.

مرکز هوش مصنوعی و سیاست دیجیتال (CAIDP)، یک نهاد اخلاقی در فناوری، اخیراً از کمیسیون تجارت فدرال ایالات متحده خواسته است که OpenAI را از انتشار نسخه‌های تجاری جدید GPT-4، یک مدل زبانی که هم کاربران را تحت تأثیر قرار می‌دهد و هم نگران می‌کند، مسدود کند. ظرفیت انسان مانند برای ایجاد پاسخ های مکتوب به درخواست ها.

مجله: همه چیز برای قاضی ربات خوب است: هوش مصنوعی و بلاک چین می توانند سالن دادگاه را متحول کنند


نویسنده: Amaka Nwaokocha

اشتراک گذاری و حمایت

امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید