مدیر عامل Stellar: ایالات متحده باید استیبل کوین ها را تنظیم کند تا دلار قوی بماند


رئیس بنیاد توسعه استلار مدعی شده است که در صورت عدم اجرای مقررات استیبل کوین در سال جاری، آمریکا و دلار متضرر خواهند شد.

تنظیم‌کننده‌های مالی ایالات متحده در حال تشدید کنترل‌های خود بر صنعت کریپتو هستند و دلار آمریکا نیز تحت فشار است زیرا کشورها از هژمونی دلار فاصله می‌گیرند، اما رئیس Stellar می‌گوید مقررات استیبل کوین می‌تواند این مشکل را برطرف کند.

دنل دیکسون، مدیرعامل و مدیر اجرایی بنیاد توسعه استلار، در مصاحبه ای با بلومبرگ در 11 آوریل، در مورد چشم انداز تنظیم دارایی های دیجیتال وابسته به دلار در ایالات متحده صحبت کرد.

دیکسون گفت که بسیار خوشبین است که تا پایان سال نوعی مقررات استیبل کوین در ایالات متحده وجود داشته باشد، “زیرا آنها می خواهند استانداردها را تعیین کنند.”

اگر می‌خواهیم یک دلار آمریکا قوی در سطح جهانی داشته باشیم، راه برای تحقق آن با استیبل کوین دلار است.

دولت پرزیدنت جو بایدن قبلاً بر نیاز به یک چارچوب نظارتی استیبل کوین تاکید کرده است، اما دیکسون گفت که باید از کنگره تصویب شود.

دیکسون گفت: «اگر کاری در ایالات متحده انجام ندهیم، در این دنیای دوشاخه خواهیم بود که در آن قوانین دوستدار رمزنگاری در خارج از ایالات متحده وجود دارد.

شرکت‌هایی در خارج از ایالات متحده وجود خواهند داشت و مشکلی که مصرف‌کنندگان آمریکایی بخواهند از این فناوری استفاده کنند، باقی خواهد ماند.

دیکسون نسبت به مقررات استیبل کوین خوشبین بود و گفت که “فقط به این دلیل که ما چاره ای نداریم” باید تمرکز بر سودمندی و ارزش برای کاربران باشد تا پشته فناوری.

او افزود: «از صحبت در مورد فناوری دست بردارید و مزایای آن را نشان دهید.

Stellar یک شبکه پرداخت غیرمتمرکز بین مرزی است که توسط توکن Lumens (XLM) طراحی شده است. در سال 2014 به عنوان یک فورک اصلاح شده از پایگاه کد ریپل ایجاد شد.

مرتبط با: Exec می گوید که استیبل کوین ها راه حلی برای مشکل بانکی کریپتو هستند

استیبل کوین ها در حال حاضر حدود 10.5 درصد از کل ارزش بازار ارزهای دیجیتال را با 133 میلیارد دلار در گردش تشکیل می دهند. دیکسون استدلال کرد که از آنجایی که اکثریت قریب به اتفاق آنها به دلار آمریکا متصل هستند، بسیار مهم است که آنها در آمریکا تنظیم و پذیرفته شوند.

رهبر بازار Tether (USDT) تاکنون 14 میلیارد دلار USDT در سال جاری صادر کرده است و سهم بازار خود را با تیراژ 80 میلیارد دلار به 60 درصد افزایش داده است.

این دستاوردها به ضرر استیبل کوین‌های Circle’s USD Coin (USDC) و Binance’s Binance USD (BUSD) بوده است که هر دو شاهد کاهش قابل توجهی در عرضه در سال جاری بوده‌اند.

مجله: کوین‌های ناپایدار: از بین رفتن نرخ ارز، عملیات بانکی و سایر خطرات ظاهر می‌شوند
نویسنده: Martin Young

اشتراک گذاری و حمایت

امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید