قانونگذاران ایالات متحده با ارائه مجدد لایحه، خطرات درک شده پذیرش رمزارز در السالوادور را هدف قرار می دهند.


به نظر می رسد این قانون تلاش دیگری برای مسئولیت ارزهای دیجیتال در قانون السالوادور باشد که اولین بار پس از اجرایی شدن قانون بیت کوین این کشور معرفی شد.

دو سناتور آمریکایی از طرف‌های مخالف کریدور سیاسی، قوانینی را از سال 2022 با هدف کاهش خطرات ناشی از پذیرش بیت‌کوین به‌عنوان ارز قانونی در السالوادور، دوباره معرفی کردند.

سوابق کنگره نشان می‌دهد که جیمز ریش، سناتور آیداهو و باب منندز، سناتور نیوجرسی، «لایحه‌ای را ارائه کردند که در آن گزارش‌هایی در مورد پذیرش ارز دیجیتال به عنوان ارز قانونی در السالوادور الزامی است» در 11 می. تنها چند ماه پس از اجرایی شدن قانون بیت کوین السالوادور، قانون السالوادور که ریش در فوریه 2022 تصویب کرد.

بر اساس گزارش 12 مه واشنگتن اگزمینر، ریش این لایحه را به عنوان بخشی از تلاش‌ها برای مبارزه با استفاده از ارز دیجیتال به‌عنوان یک ابزار قانونی ارائه کرد و ادعا کرد که «می‌تواند ثبات اقتصادی و مالی را تضعیف کند و بازیگران مخرب را قدرتمند کند». بیت کوین (BTC) از سپتامبر 2021 در کنار ارز کولون ملی و دلار آمریکا به عنوان ارز قانونی در السالوادور پذیرفته شده است.

در صورت تصویب این لایحه، آژانس‌های فدرال در ایالات متحده را ملزم می‌کند تا در مورد قابلیت‌های السالوادور در امنیت سایبری و ثبات مالی گزارش دهند و اینکه چگونه این موارد ممکن است منجر به تصویب قانون بیت‌کوین در این کشور شده باشد. صندوق بین‌المللی پول همچنین در ماه فوریه به کشور آمریکای مرکزی هشدار داد که ریسک مناقصه قانونی بیت کوین را بر یکپارچگی و ثبات مالی کشور در نظر بگیرد.

نسخه قبلی قانون متمرکز بر بیت کوین که در سنا معرفی شد در آوریل 2022 به تصویب کمیته رسید. قانونگذاران در مجلس نمایندگان نیز یک لایحه اضافی ارائه کردند، اما طبق سوابق کنگره، این قانون بیش از یک سال است که تغییر نکرده است.

مرتبط با: استراتژی بیت کوین السالوادور با بازار نزولی سال 2022 تکامل یافت

نایب بوکله، رئیس جمهور السالوادور، مستقیما مورد حمله قرار گرفت قانونگذاران ایالات متحده در آخرین باری که این لایحه ارائه شد در توییتر به عنوان “پررونق” توصیف شدند و ادعا کردند که در تلاش برای دخالت در یک “ملت مستقل و مستقل” هستند. در زمان Bukele، این کشور چندین سیاست طرفدار رمزارز را اتخاذ کرده است، از جمله برنامه هایی برای جمع آوری سرمایه برای ساختن یک شهر بیت کوین با استفاده از اوراق قرضه با پشتوانه BTC.

مجله: در واقع استفاده از بیت کوین در السالوادور چگونه است؟
نویسنده: Turner Wright

اشتراک گذاری و حمایت

Picture of امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید