US lawmakers renew request for answers from Silvergate on FTX: Report

قانونگذاران ایالات متحده درخواست پاسخ از Silvergate را در FTX: Report تجدید کردند


طبق گزارش‌ها، سیلورگیت در پاسخ به نامه مشابهی در دسامبر 2022 به محدودیت‌هایی در افشای “اطلاعات حسابرسی محرمانه” مربوط به سقوط FTX اشاره کرد.

گزارش ها حاکی از آن است که چندین سناتور آمریکایی نامه ای از Silvergate Capital، شرکت مادر بانک Silvergate ارسال کرده اند و درخواست پاسخ در مورد سقوط صرافی ارزهای دیجیتال FTX کرده اند.

بر اساس گزارش بلومبرگ در 31 ژانویه، سناتورهای آمریکایی، از جمله الیزابت وارن، راجر مارشال، و جان کندی، گفتند که در پاسخ به نامه ای در دسامبر در مورد نقش ادعایی Silvergate در مدیریت وجوه کاربران FTX به طور کامل به سوالات پاسخ نداده اند. گزارش شده است که سیلورگیت از محدودیت‌هایی در افشای “اطلاعات حسابرسی محرمانه” صحبت کرده است – توجیهی که سناتورها آن را غیرقابل قبول می‌گویند.

در این نامه آمده است: “هم کنگره و هم عموم مردم به اطلاعات لازم برای درک نقش سیلورگیت در فساد کلاهبرداری FTX نیاز دارند و سزاوار آن هستند، به ویژه با توجه به این واقعیت که سیلورگیت به بانک وام مسکن فدرال به عنوان آخرین راه حل در سال 2022 روی آورد.” گفت. بلومبرگ

وارن، مارشال و کندی نامه ای را در سال 2022 امضا کردند که تا 19 دسامبر مهلت داده بودند تا به قانونگذاران پاسخ دهند که سیلورگیت در شکست FTX دست داشته است. اما آنها گفتند که سناتورها اطلاعات کلیدی مورد نیاز برای تعیین نقش سیلورگیت در کلاهبرداری ادعایی FTX را نادیده گرفتند، از جمله اینکه آیا این شرکت دارایی های کاربران FTX را به Alameda هدایت کرده است یا خیر.

در نوامبر 2022، پس از بحران نقدینگی FTX و تشکیل پرونده ورشکستگی – و قبل از دستگیری مدیر عامل سابق سام بنکمن-فرید – وارن و سناتور شلدون وایت هاوس از وزارت دادگستری خواستند تا در مورد فروپاشی صرافی ارز دیجیتال تحقیق کند و افراد خاصی را تحت تعقیب قرار دهد. نامه نهایی تا 13 فوریه به Silvergate فرصت داده شد تا پاسخی را ارائه دهد، از جمله از طریق اقدامات دقت لازم در شرکت.

مربوط: Silvergate دارایی ها را با ضرر می فروشد و کارکنان را برای جذب 8.1 میلیارد دلار کاهش می دهد: گزارش

پس از اینکه قانونگذاران جمهوریخواه در مجلس نمایندگان نتوانستند برای چند روز به توافقی برای انتخاب رئیس جمهور بعدی برسند و انتصاب کمیته ها و روند قانونگذاری را به تعویق انداختند، اعضای کنگره در حال سازماندهی برای اجلاس 118 خود هستند. سناتورها و اعضای مجلس نمایندگان در ماه دسامبر جلساتی را برای بررسی کاهش FTX برگزار کردند و رهبری آن زمان پیشنهاد کرد که تحقیقات تا سال 2023 ادامه یابد.


نویسنده: Turner Wright

امیر کرمی
کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉